HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Copacabana bez písku

Jenda
Jenda
Mohu potvrdit napsané, byl jsem, líbilo. Ryby chutné, velmi levně, jen trochu v pokoji chladno. Zklamal mě Ostrov Slunce, nepochopil jsem, proč tam jezdí tolik lidí, k vidění nic a navíc se tam platí na to nic vstupné. Kalousku Jane, ty jsi ten zpěvák (svůůůdnáá jak půůlnočnííí had.......) nebo to je shoda jmen ?
13. 05. 2008, 13:14:15

To jsi Jendo asi slepý nebo jsi tam byl v mlze nebo bylo minimálně zataženo a pršelo. Stačí si vygooglovat fotky Isla del Sol (Ostrov Slunce), abys pochopil, proč tam lidi jezdí. Navíc se podél jezera táhne zaledněný a zasněžený horský hřeben, což je spolu modrou barvou vody v zálivech připomínající třeba Karibik unikátní. A není zas tolik možností na světě, kde si může člověk přejít po stezce na hřebeni s výhledy celý ostrov. Ty poplatky za průchod územím mě ale taky štvaly, byť jsou celkem nízké.

24. 10. 2015, 13:14:03
Silvester

Nesmierne divny nazor. Bol som na Ostrove Slunce a pokladam to za jeden z najkrajsich cestovatellskych zazitkov v mojom zivote. O par dni sa tam chystam znovu. Teda pfre mna absolutne nepochopitelny nazor od Jendy

14. 03. 2018, 03:02:25

14. 03. 2018, 03:02:43

14. 03. 2018, 03:02:44
Nephilim
Nephilim
Podobně jako Jenda jsem byl zklamaný z Isla del Sol. Pstruh se v místních stravovacích zařízeních vyskytuje snad ve všech možných úpravách, ale nijak odvázaný jsem z něj nebyl. Město má příjemnou atmosféru trochu připomínající Karibik (až na studenou vodu v jezeře). Doporučuji všem, kdo jedou okolo.
13. 05. 2008, 15:58:53
Taky jsem tam byl (v lednu 2005) a super. V noci v hotelu byla opravdu zima, ale přes den krásně svítilo sluníčko :-). Město má velmi příjemnou atmosféru. A cesta do La Pazu autobusem přes přívoz je příjemné spestření v pozemním cestování.
16. 05. 2008, 18:33:54
AM
AM

Brazilska Copacabana byl písečná poušť, když v 17 století, rybáři postavili kapli na jižním konci pláže a zavedla v něm reprodukci obrazu Nossa Senhora de Copacabana nebo Panna Marie od Copacapana, patronka Bolivie, jejiz kostel se nachazi v mesto Copacabana blizko jezera Titicaca. Kvui ni tak se jmenoval na pláž a okoli v teto cast Brazilie. Později, s konstrukcí Forta Copacabana, historické kaple byla demolovana.

Copacabana znamená "vyhlídkova teraza do toho modreho" v Kecuanstine, jazyk potomcu Inků, kteří obývali jizni oblast jezera Titicaca.

V jinych slovach, bolivijska Copacabana je ten original odkud pak se vzal nazev do Brazilie.

24. 10. 2015, 00:51:27

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET