HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Co všechno se vám může stát v Indonésii

honza m.
honza m.
Díky za článek, zrovna se chystáme. Vtipné čtení potěší.
27. 10. 2010, 07:50:35
Veronika
Veronika
Absolutně se vším souhlasím!!
27. 10. 2010, 10:30:23
Souhlas s autorkou, mám podobné zkušenosti (byl jsem v Indonésii před 4 lety). Nejvíc mě pobavilo, jakou obrovskou celebritou jsem byl u chrámů v Prambananu. Místní holky se se mnou mermomocí chtěly vyfotit a úsměvy do objektivu nebraly konce, připadal jsem si jak David Beckham. ... Indonésané jsou velice stydliví. Jedna Indonésanka (z Jakarty!) se dala do řeči s mojí českou kamarádkou a nakonec z ní vylezlo, že poprvé v životě mluvila s běloškou... Hodně lidí v Jakartě o nás mělo strach, když jsme jeli na Sulawesi a Borneo. Oni tam nikdy nebyli, celý život nevyjeli z Jávy! Přitom byli z velice bohatých rodin (kam jsme se na ně hrabali my) a studovali univerzitu. Indonésané jsou také nesmírně slušní, ale pomalí. V supermarketu jsou před Vámi třeba tři lidi, ale než je obslouží, trvá to věčnost - prodavačka to musí namarkovat, sama to dá do igelitových tašek a celou dobu se na vás usmívá... Výměna peněz v bance, to pak byla operace na půl hodiny nejméně, a to nebyl nikdo přede mnou! ... Nejvíc zapůsobíte, když se naučíte pár slov indonésky, to místní zírají... Indonésie je úžasná země, mně se líbila ze všech zemí úplně nejvíc a doufám, že se tam ještě letos podívám (v plánu mám Sumatru).
31. 10. 2010, 06:30:47
Prave som tie "postrehy" prelozil svojej zene ( indonezanke ) a zostala pozerat z otvorenymi ustami. Sam som v Indonezii isty cas pobudol, konkretne na Jave a musim dodat, ze snad jediny normalny bod je ten prvy. Ostatne radsej nebudem komentovat. Podobne by som mohol napisat " Co vsetko sa vam moze stat v CR, alebo v SR " 1- za bieleho dna najdete lezat na chdniku povracaneho a pomoceneho slovaka/ cecha, 2- 14 z 15 opytanych slovakov netusi, co a kde je cinsky mur ( realny amatersky "vyskum" ), 3- budu sa na vas pozerat ako na pacienta psychiatrickeho ustavu, ked odmietnete alkohol, alebo marihuanu, 4- vyrazne percento slovakov/cechov smrdi , pretoze nedodrzuje hygienu, a je jedno, ci to je bankova uradnicka, alebo dochodca v autobuse, atd atd atd... Neviem, preco mam pocit, ze Velka cast turistov si takymito mudrostami na internete zvysuje ego a utvrdzuje sa vo fantazmagorii, ze jeho krajina a narod je inteligentnejsi a vyspelejsi ako ten iny.
24. 03. 2013, 09:41:49
martina
martina
Ahoj, sháním info o vlacích, tím žes tam pobýval, možná poradíš - konkrétně jestli jízdenku rezervovat předem nebo koupit na místě. 2.7. přiletíme do Jakarty v 16.00 a v 20.00 chceme stihnout vlak do Yogii (Lawo Argo), zatím se mi nepovedlo zjistit, jestli je šance koupit lístky před odjezdem (1.5 hod). Dočetla jsem se, že v době prázdnin, není šance koupit lístek na nádraží, že je to vykoupené překupníky? Budu ráda, za každou radu, díky
26. 03. 2013, 11:28:01
SF2
SF2

Nejlepsi si je dojít na vlakové nádraží anebo lístky  prodavají i  v takových mini marketech, da se to poznat ze tam maji jeden pc a velkou jehlickovou  tiskárnu navic.  Narozdíl od Vietnamu to lze i den dopředu..  Kupoval jsem si takhle lístek z Jakarty do Joggakarty a dale do Surakarty anebo do Surabay.. Akorat mi bylo doporučeno pokud jedete v noci, si hlídat zavazadla, dosti se prej pres noc krade, ale me se nic takoveho nestalo ba naopak porad vlak prochazela security. Je pravdou ze jsem stejne nemohl moc spát. Je treba pamatovat ze na peron vas bez lístku nepustí.. Dosti to hlídají, což je fajn.

27. 08. 2015, 14:49:23
Tvoj prispevok bol naozaj vycerpavajuci. A najviac ma pobavilo o marihuane a smrdiacich uradnikoch :D.
25. 03. 2013, 23:28:18
Uvidime co bude v roce 2014-15 jinak.
22. 07. 2014, 19:44:56
king
king
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
08. 11. 2018, 03:41:43

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dětské sny jsou světem bez hranic, světem svobodným, ale křehkým. Přestaneš je chvíli žít a navždy zmizí.
Sponzorováno