HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Cesta po Kambodže

Lída
Lída
Ahoj, chteli bychom jet do Kambodži začatkem unora. Mame v planu letet do Bangkoku, odtud do Kambodži a kdyby to šlo dostat se i do Laosu. Ale nevíme jestli je přílet do Bangkoku pro tuto cestu nejlepší. Jestli se to dá zvládnout.
03. 12. 2010, 14:06:33
David
David
Ahoj Lído,pokud neletíte rovnou do Phnom Penhu,je Bagkok nejlepším místem pro start.Z BGK do PP to je půlden cesty.Ani ne.Můžete využít cestovky,nebo se sami přepravit místními autobusy.
03. 12. 2010, 17:36:01
m
m
Pred 13 rokmi som siel vlakom z BKK do myslim Ubon Ratchatani, a tam som presiel po zemi hranicu do Laosu, do Pakse, bolo to easy, vtedy sa este necestovalo tak masovo ako dnes, za cely cas som stretol len jeden francuzky parik.
03. 12. 2010, 21:12:07
Pavel
Pavel
Z Bangkoku je to opravdu ideální,ze Severního autobusového nádraží odjíždí busy ke kambodžské hranici a cesta trvá cca 4 hodiny,potom se nechat dovézt taxíkem na hranici,přejít pěšky a na druhé straně jedou do Siem Reap autobusy nebo taxíky. Taxík stál v r.2009 15 UDS/os a je to 115 km.
11. 12. 2010, 15:32:26
Michal
Michal
Autobusy jezdi parkrat denne i primo z letiste (popr z autobusaku kousek od letiste), takze neni nutne jezdit pres cely Bangkok na severni nadrazi. Cesta kolem 4 hodin souhlasi. Pak pesky pres hranici a nasledne kam potrebujes...
11. 12. 2010, 20:32:47
Ondra
Ondra
ahoj, stejnou cestu jako ty z Bangkoku do Kambodži jsme jeli ani ne před měsícem. Z Bangkoku je to ideální. Záleží kam chceš jet. Většina lidí jede z Bangkou rovnou do Siam reap. Tam můžeš jet autobusem přímo. Jede to cca 8h. My jsme jeli vlakem na hranice a pak z hranic share taxi. četli jsme hodně o tom, že na Kambodžské hranici je to špatné, blbý přístup imigračních, chtěji tě o krást a tak. NIC z toho už nepltatí. Vláda si to vzala na starost a kupodivu vše funguje. Nikdo tě neotravuje, nám se celou dobu věnoval jakýsi mladík s uniformou, že je pracovníkem vlády. Samožřejmě jsme tomu nevěřili(po zkušenostech z Thajsa, kde tě che okrást každý), ale opravdu byl. Byl milý a dal nám spoustu informací.Z hranic máš zdarma odvoz na autobusové nádraží, kde si můžeš vybrat jak pojedeš dál. Byl to nejjednodušší překročení hranic z celé Asie. A když vám to vyjde do Laosu určitě jeďte. Je to snad nejhezčí země Asie. (tedy pro nás) A poslední typ: Kambodža město Sihaoukville a odtud na ostrov Koh Rong-sunset beach. Nejkrásnější místo, kde jsme byli za rok našeho putování. Ráj na zemi!!!! Pár chatek na pláží, jen pár turistů. Skvělé jídlo, nádherná pláž a božský klid. Takovch míst už asi moc není.
18. 01. 2011, 17:16:10
Ahoj, To je dobře, pokud se situace při přechodu hranice Thaisko - Kambodža zlepšila. My jsme před několika roky dost tratili. Ale zase to byl zážitek :-)) Tom http://www.poricany.cz/cambodia/cambodia.html
03. 03. 2011, 12:48:00
rasta
rasta
tak tie plaze asi skusim,koh rong?dakujem a dam vediet...odpadky si odnasame... dik aj vam
31. 01. 2013, 01:05:53
Ahoj...máte někdo zkušenosti s tímto tripem? Je nejlepší vyrážet z Bkk? Díky moc za info. Veronika
09. 05. 2014, 11:31:46

Ahoj, my přejeli hranice do Kambodži sólo bez cestovky. Četli jsme, že cestovka je scam a věděli jsme, že když pojedeme sami, bude to náročné. Každopádně jsme prošlapali cestičku a přikládám svoje zkušenosti z přechodu hranic Aranyaprathet - Poipet. Bylo to o nervy, ale když víte, do čeho jdete, nemusíte se se zlodějema vůbec bavit a jdete na jistotu.
27. 10. 2014, 15:19:00
Ahoj cestovatelé,před týdnem jsem se vrátil z Kambodži kde jsem trochu cestoval na vypůjčeném skůtru,najezdil jsem 2500km za měsíc a tak se dá říct že jsem něco viděl a někde byl.Pokud by někoho něco zajímalo ohledně takového cestování tak klidně napište.Mám zkušenost i z Thajska kde jsem takto cestoval od ledna do konce unora a pak už zmíněná Kambodža.V lednu 2016 bych rád jel Vietnam asi Hanoi-Sigon . Uvítám když se někdo přidá.I cesta dlouhá tisice kilometrů začíná prvním krokem .
02. 04. 2015, 19:19:50
Matěj
Matěj

Ahoj. Můžu poprosit o email, měl bych na tebe pár dotazů ohledně cestě po Kambodži.Díky:)

10. 01. 2016, 10:41:21
Adela
Adela

Ahoj, planujeme Kambodzi, muzu te poprosit o email/fb a nasledne info? Díky:-)

11. 02. 2016, 09:38:32
peter.micak@yahoo.com
Peter Micak

Ahoj

mohol by som Ta poprosit o email?

Dakujem

07. 02. 2018, 00:09:00
Tak to je pěkný, aspoň máte vzpomínky :)
21. 04. 2015, 11:20:38

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je tak krátký a svět tak veliký!