HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Ázerbajdžán

Karel
Karel
Jo jo, v Ázerbájdžánu je pěkně, a navíc tam není tolik turistů, doporučuji určitě navštívit a pak případně pokračovat trajektem přes Kaspické moře do Turkmenistánu či Kazachstánu.
03. 11. 2007, 10:27:03
nox
nox
Zkoušel jsi ten trajekt do Aktau (Kazachstán). Uvitam jakekoliv zkusenosti ci informace!
21. 01. 2008, 00:17:50
Feďa Fiala
Feďa Fiala
Ohledně cen ubytování s tebou nemůžu souhlasit, my spali v levných starých komoušských hotelích v Qubě a Qusaru a pokoj byl v přepočtu do 200 Kč. V Šeki bych rozhodně doporučil navštívit kromě chánova paláce opravený Karavanseraj, slouží taky jako hotel a spali jsme v něm asi za 300 Kč za pokoj. V blízké vesnici Kiš ubytovává Ilhama Abdulhamidova, která nás pohostila a řekla, ať dáme, kolik můžem, tak jsme dali tolik, kolik jsme platili obvykle jinde. Jako průvodce doporučuju koupit z nakladatelství Trailblazer - daleko lepší než LP, k dostání v Kiwi v Praze, nahlédnout můžete v klubu Karavanseraj v Praze. Jinak s tebou souhlasím, že je to úžasná země, kam stojí za to vyrazit. Feďa
15. 11. 2007, 08:54:25
Ahoj Feďo, tak v Qubě a Qusaru jsem nebyl, nemohu posoudit. V Baku ale pochybuji, že se dá sehnat levnější než těch 500 Kč za pokoj - samozřejmě že když tam spíš ve dvou, tak to dělíš dvěma a to už je celkem v pohodě, ale pro jednoho je to dost, a to obzvlášť vzhledem ke "kvalitě" rozpadajícího se hotelu, obzvlášť když přes den vrtají na chodbě řemeslníci. On ten hotel musel za komunistů vypadat docela luxusně, ale dneska... Měl jsem jen Lonely Planet a taky jsem neměl na Ázerbájdžán tolik času. Do toho chánova Karavanseraje v Šeki jsem zamířil jako do prvního, ale bylo tam úplně plno, což je prý bohužel dost časté... Kdo hledá, najde, rozhodně ale pro Ázerbájdžán platí, že najít levné ubytování je daleko těžší než v Gruzii, a téměř vždy je to dražší.
15. 11. 2007, 12:45:42
Taky jsme loni na podzim navštívili Ázerbajdžán (přelom října a listopadu). Zajímavá a hezká příroda, zvlášť některé partie (Lagič, Šeki nebo jižní Ázerbajdžán (Yardimli). Drahé a málo kvalitní ubytování můžu potvrdit, i když v Šeki byl hotel Kervanserai perfektní (zrekonstruovaný klášter). Jídlo nic moc - samé skopové. Co nás dost překvapilo byl u nás nmepředstvitelný počet policejních hlídek na silnicích vybírajících pokuty za "rychlou jízdu" - samozřejmě zkorumpovaných. Jinak ale návštěva stála za to. Jo, a Kaspik je opravdu stoka stok.
16. 01. 2008, 15:56:07
Michal Kupsa
Michal Kupsa
Ahoj, jedu tam letos uz podruhe a doplnujici info je, ze vizum pri vyrizeni primo na letisti zdrazilo ze 40 na 90 USD. Michal http://www.michalkupsa.cz/
20. 08. 2008, 15:59:11
ali
ali
jsem z azerbajdzanu.dlouhou dobu zil v cechach.lidi mam vas moc rad,rad poradim a pomuzu se vsim co se tyka azerbajdzanu.piste samozrejme v cestine.cekam s laskou k cechum vas -alibaba-
06. 08. 2009, 19:18:32
david
david
shoj Ali, chystám se příští rok na cestu, kdy se budu dostávat z ruska do Iránu a pak dál na východ. Z kavkazkých republik jsem zatím nebyl právě v Azerbajdžánu, takže se rád podívám tam. Je reálná pozemní cesta Rusko - Azerbajdžán - Irán ?? hraniční přechody na téhle ose jsou? A vztahy s Gruzií? Rád bych navštívil přátele v Tbilisi.. Díky za tip.. d
22. 04. 2011, 21:51:46
Platí ještě vaše nabídka? Děkuji V. Bočok
29. 07. 2013, 14:11:17

Ahoj Ali.

Platí ještě Tvá nabídka průvodce? Letím do Baku v září 2016. Ozvi se mi na email: abrh-@seznam.cz

Díky

22. 08. 2016, 13:28:38

Ahoj Ali.

Díky

22. 08. 2016, 13:32:39
Petr
ahoj,jaké mají napětí v zásuvkách a není nutný nějaký adaptér do zásuvek.
29. 11. 2009, 08:21:24
Petr
Je to sice uz par let, ale nezamenil zde autor nahodou narodnost? : "Na hranicích nedělají Ázerbájdžánci problémy a úřadují rychle, narozdíl od zkorumpovaných Gruzínců." Z nasich zkusenosti s prechode hranice Azerbajdzan / Gruzie (zatim cca 8x) ta veta plati 100%, jen narodnosti mely byt prehozeny.
20. 03. 2013, 21:41:17
Chystám se příští měsíc na cestu do Azerjbájdžánu...v 8.7.2013....Jen netuším jak obejít Prahu ohledně VÍZ...Četla jsem , že musím na vel.Azerbáj...a požádet o něj...zaplatit 2600kč...Kámoš mi ještě doporučil at si zakoupím nocleh v hotelu v centru Baku...Ráda bych nějakou radu..Dík Maci
12. 06. 2013, 10:16:35
Ahoj Maci, prosimtě jak se ti to nakonec povedlo vyřešit? my tam míříme za měsíc, takže asi máme do dělat. děkuji za jakoukoliv radu.
08. 11. 2013, 10:42:40
Zdravim, jak je to tedy s temi Vizy? Daji se bezproblemu koupit na letisti v BAKU nebo je opravdu nutne to vyridit predem na ambasade? diky za info
19. 03. 2014, 15:26:49
Mrzí mne to, ale v článku o Ázerbájdžánu je hodně, velmi hodně, špatných informací. Celý informační článek by bylo třeba předělat. Pro samostatné cestovatele: VÍZUM NELZE v žádném případě získat na letišti!!!! Je nutné to vyřídit na velvyslanectví Ázerbájdžánu v PRAZE (nikoliv ve Vídni).
25. 06. 2015, 19:31:50
eva

mějte se všichni hezky, ale raději na článek nespoléhejte, je už zastaralý. Nejnovější info ohledně víz najdete na stránkách nového AZ velvyslanectví v Praze. Hotely se také hodně zlepšily, ale jsou drahé.

10. 05. 2016, 13:51:11

10. 05. 2016, 13:51:19
Petr

Jak to tedy v zemi je? Dá se tam koupat v moři? Co to je drahé hotely? A strava? Díky za odpověď.

04. 06. 2016, 19:42:09
julismartin28@seznam.cz
martin julis

proc resite tolik cenu ubytovani kdyz jedete takovou dalku kdyz na to nemam tak tam snad nejedu ne

04. 01. 2018, 17:55:39
julismartin28@seznam.cz
martin julis

zaplatit 1500 korun za noc v dobrem hotelu v centru baku mi neprijde vubec drahe tak spinkejte ve stanu a mate po starostech

04. 01. 2018, 17:58:05
Jiří Kuchta
Jiří Kuchta

Tak já nevím, ale namátkou jsem v Booking.com zdal Baku, datum 10.5. a vyletěl mi pěkný guesthouse, dvoulůžkáč s koupelnou a snídaní za 10 €. To se mi nijak drahé nezdá.

13. 03. 2018, 20:30:43

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET