HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Arménie

Karel
Karel
Arménie je zajímavá země, a navíc je do Jerevanu dobré letecké spojení přímo z Prahy. Vízum dostanete na letišti...
03. 11. 2007, 10:28:45
Ivona - Anahareo
Ivona - Anahareo
achojky vidím že je tady řeč o arménii a ja jsem tedka nedávno četla zajímavý cestopis právě o Arménii. Tak kdyby vás to zajímalo, což si myslím že by mohlo tak kdyžtak kukněte: http://www.ocestovani.cz/armenie/cestopisy/
20. 08. 2008, 17:40:11
Ahoj, byla jsem v Arménii v září a potvrzuji, že víza bylo možné koupit jenom v dramech. Pozor, nepoužívejte bankomat! Stalo se nám, že jsme chtěli částku vybrat, peníze jsme nedostali, ale banka to strhla z účtu. Naštěstí se to dalo v Česku vyreklamovat. Taxíky vybírejte jenom ty oficiální - s taxametrem. Nás to stálo 1400 dramů do centra.
07. 03. 2009, 15:05:39
Tereza
Není vízum za 30 USD jen na 21 dní a tranzitní za 20 USD jen na tři dny?
17. 11. 2007, 00:38:38
Ahoj Terezo, máš pravdu! Velice se omlouvám za chybu, která se stane maximálně jednou za 100 let - turistické vízum se skutečně vydává pouze na 21 dní. To jsem dostal do pasu osobně. Co se týče informace o tranzitním vízu, to mám z druhé ruky - můžete to upřesnit někdo, kdo jste byl v Arménii na tranzitní víza??? Díky :-)
18. 11. 2007, 14:38:08
Tereza
Moc hezký článek, jen bych poopravila údaje o délce platnosti víz - klasické platí 21 dní, tranzitní (taktéž k zakoupení na hranicích) pouze 3 dny.
22. 11. 2007, 17:18:36
Víza na letišti v Yerevanu: platit se dá pouze v USD, můžete hned vedle okénka s vízy směnit, ale je tma blbý kurs. Taky na štos jednodolarovek se natváří nadšeně. *** Doprava autostopem funguje bezvadně, ač málokdo ví, co to "avtostop" je. Často je to s plnou penzí, vodkou, popřípadě nabídkou ubytování. *** Do Náhorního Karabachu se dá teoreticky projet bez víz (ta jdou vyřídit v Yerevanu), ač se mi to 2x nepodařilo. Na hranicích staví tak každé druhé auto. Zastavují téměř všechyn náklaďáky. Chce to tedy číhat na osobák. Asi by to šlo vyřídit i za flašku vodky. U přechodu na silnici Goris - Stepankert by i pustili s tím, že si člověk vyběhá vízum v Karabachu a ukáže ho cestou domů. Cesta ne severu přes Zod je nepříliš frekventovaná, ale krajina stojí zato. I zde chce pan načalnik pohraničník vidět bumážku. *** Pokud lezete na Aragatz, u jezera je meteorologická stanice, kde vás nechají přespat a kde se dají nechat batohy. Párům doporučuju předstírat stav manželský (koneckonců, co tam mají ten měsíc meteorologové sami dělat :) *** Na trekování doporučuji hory na jih od Alaverdi a Shanainu... příjemně zalesněné, nahoře poloniny... Mapy najdete na mapy.mk.cvut.cz *** Slušnou mapu Arménie na místě asi neseženete. *** Pod klášterem Tatev je u řeky ještě jeden klášterní komplex (je vidět cestou na Tatev), zcela zarostlý, opuštěný a přitom zachovaný. Od Ďáblova mostu se dáte po proudu po levém břehu. Je to tak 20 minut pěšmo a stojí to zato. Můj Arménský klášter číslo 1. *** Ďáblův most se dá podplavat - zima jak čolek, ale kdy se vám podaří zaplavat si v krápníkové jeskyni. *** Vlaky jsou levé a pomalé. Z Vanadzoru do Alaverdi už osobáky nejezdí. ***
10. 01. 2008, 13:10:04
Klarka J.
Klarka J.
Ahoj! Malá aktualizace co se týče ceny víz. V červenci 2008 jsme za vstupní vízum dali 50 USD, výše odletové taxy (kterou musíte zaplatit na letišti u jakéhosi pofidérního okýnka místní banky, účet si schovat a posléze předložit u check-inu) se pohybovala kolem 15 USD. Zatímco vstupní vízum se muselo platit pouze a jedině v dramech (hned vedle celnice je bankomat i směnárna), odletovou taxu nás bez problémů nechali uhradit v EURech. Za taxík z letiště do centra jsme bohužel dali 5000 AMD, ale to jen proto, že nad námi měli v brzkou ranní hodinu taxikáři velkou převahu (moc se s nimi smlouvat nedalo). Z centra na letiště jsme ale již zaplatili regulérně podle taxametru něco kolem 1500 AMD.
22. 08. 2008, 09:32:36
Jeff
Jeff
Nemá někdo z vás aktuální zkušenost s přechodu hranice do Iránu?
07. 03. 2009, 16:47:42
Zdenek
V lete 2008 v obou smerech bez problemu.
08. 03. 2009, 06:37:01
jeff
jeff
Tzn. když vejdu do Iranu( na turistické vízum)např. přes Bazargán a budu chtít opustit zemi do Arménie tak v pohodě?
12. 03. 2009, 09:21:57
jestli ti jde o to jestli muzes ba turisticke vizum udelat v podstate tranzit, tak loni nebyl problem (Mirjaveh - Bazargan).
12. 03. 2009, 10:59:14
Zdenek
Na iran. turisticke vizum muzes prijet a vyjet kudy a kam chces. Z vlastni zkusenosti mam vyzkouseny moznosti mimo Turkmenistan a Afghanistan.Do Azerb. musis mit vizum predem. Na hranicich se nedava, jen na letisti v Baku. Do Pakistanu take predem. Armenie je v pohode.
14. 03. 2009, 13:50:34
Hana
Hana
ARMÉNIE I JEJÍ LIDÉ JSOU UŽASNÍ,OPĚT JE CHCI VIDĚT PO 34 LETECH ,JEZERO SEVAN BYLA NÁDHERA!
03. 03. 2008, 20:26:11
Petra
Petra
Souhlasim, armenie je UZASNA! Moc milí lidé. Mame krasne vzpominky a doufame, ze se tam zase podivame!
04. 03. 2008, 20:00:47
Pozňa
Ahoj, to vízum za 30 USD je možné koupit na jakékoliv hranici, nebo jen na letišti v Jerevanu? Chci jet do Arménie z Gruzie, ale všude na netu jsem našel, že na pozemních hranicích je možné koupit jenom vízum na 3 dny. A ještě dotaz - vzhledem k tomu jak se mají Arméni rádi s Turky, nevadí jim turecká razítka v pase?
08. 06. 2008, 17:20:30
Tereza
Oba druhy víz (jak na 3 dny za 20USD, tak na 21 dní za 30USD) bylo vloni možné koupit bez problémů na hranicích jak v Nino Tsmindě, tak v Sadakhlu. Na Turky (stejně tak na Ázery a většinou, i když ne tak vyhroceně, i na Gruzíny) Arméni sice nadávají při každé příležitosti, ale razítek v pase si ani nevšimnou. Cestě zdar, třeba se tam potkáme:-)
08. 06. 2008, 18:53:55
Pozňa
Tak to je báječná zpráva, díky moc. A kdy se tam chystáte? Ty už si v Arménii byla? Že bych se případně na tebe obrátil o nějakou radu. Máte v plánu podniknout i něco v Gruzii? Nevíš náhodou jaká je situace ve Svanetii? Kdyžtak můj mail: poznia@volny.cz Ještě jednou dík.
09. 06. 2008, 14:52:51
Ahoj! Gruzie je taky super, zvláště Svanetie je nádherná! Byl jsem tam loni, situace naprosto klidná, jeďte tam dřív než se tam nahrne moc turistů...Turecké vízum Arménům vadit rozhodně nebude...Víza na hranicích na těch 21 dnů naprosto bez problémů, doporučuje se mít ty dolary přesně - neradi vrací. Kdyby Tě něco zajímalo z Arménie, Gruzie čí Ázerbájdžánu, klidně napiš na dauby@seznam.cz.
10. 06. 2008, 16:13:59
Tomáš
Tomáš
přikládám odkaz na malou místní šikovnou neziskovou organizaci, která se věnuje ochraně přírody a zvířat. Pustila se také do nabídky nekomerční ekoturistiky. Na stránkách jsou kromě jiných důležitých informací i mapy a navržené trasy. http://www.ariah.am/ecotourism/index.html
09. 07. 2008, 13:56:55
Já jsem v Jerevanu vyřešil ubytování po svým. Potom, co jsem zjistilm že pod 50 dolarů nechytačka (našel jsem tam i hotel Praha, ale ani ten nebyl vyjímkou), jsem šel kousek směrem k nádraží (jak před ním stojí socha Davida Sasunskýho) a pak odbočil doleva. Je tam úplně novej, typicky arménskej chrám. Tam jsem zabušil na dveře ochranky, svojí skromnou ruštinou jsem řek´ co a jak (hlavně pomohlo zaklínadlo "Čekoslovááákia") a byl jsem jejich. Pohostili mě karbanátkem, chlebem... džuveč, zelenina, mraky chlastu a přátelský úsměv byly naprostou samozřejmostí. Pojedl jsem popil jsem, nezaplatil ani dram a ještě jsem se nažral do foroty. Ráno mě vykopli a já mastil dál. Paráda.
07. 11. 2008, 01:19:25
Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenost s obstaravanim plyn. kartusi do varice v Jerevanu. Do letadla si je vzit nemuzem, takze budeme muset resit az na miste. Nevite nekdo kde a cca za kolik se daji v Jerevanu sehnat?
24. 07. 2012, 09:57:39
Dobrý den chci se optat chci se do Armenie odstěhovat nejlépe do hor na pořád nevíte co je k tomu všecko třeba teprv začínám zjišťovat tak by mě zajímali názory a tak děkuji moc :-)
07. 02. 2014, 18:38:56
zuka
zuka

pár let uběhlo...povedlo se?

03. 06. 2017, 18:17:02
Lucie
Lucie

Nechápu jak můžete o arménii napsat že je hrozný! Když vaši předci byli ještě ''na stromech'' tak už tehdy arméni stavěli města. Prosím než něco napíšete tak se zamyslete. To že jsou tam pohledy drahé je to jako v česku je drahé máslo. Navíc arménie není nejbohadčí a díky genocidě museli logicky ceny zvýššit. Arménie je starý a velice kulturní stát ,vytrpěl spoustu zlích věcí,a můžeme být rádi že I přes obklopení muslimskými staty je ještě zde.

10. 02. 2018, 13:56:17
F.Flos
F.Flos

Lucie, kde čtete, že je Arménie hrozná? Lidi to tu chválí a doporučují. Hodnocení cen k informacím o cestování patří.

Jestli můžete přidat nějaké informace z první ruky, tak sem s nimi. Na ukřivděnou si nehrajte, není proč.

11. 04. 2018, 15:50:23

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Svět je jako bonboniéra, někde hnus a někde sladký život.