HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Přidat nové téma

• Indonéské přesuny  (12)

Ahoj....nevim koho oslovit. Kazdopadne diky za rozumny nazor a nadhled. Samozrejme mas ve spouste vecich pravdu. I s tim bezdomovcem, ale je to dobrodruzstvi, ktere clovek jinak neziska. V Indonesii jsme byli tenkrat ve dvou a proste jsme to za pet dolaru dali a nijak extra nestradali. Kdyz jsme se chteli napriklad nekde seknout na delsi dobu, ubyt

Tudor 09. 12. 2017, 18:50:26

• Indie, země šílená a šíleně zajímavá  (9)

I když jsem v Indii nikdy nebyla tak přesto mě to tam táhne a ani nevím proč:D

Klára 09. 12. 2017, 16:57:56

• Island nemusí být drahý  (108)

Ahoj

Nemáte kontak na nějaké levnější ubytování (méně drahé ;-) Nejlépe nějaká síť pensionů po celém ostrově... Moc díky za každou radu či typ..

Jiří 27. 11. 2017, 17:29:13

• Camino Norte  (10)

Na stejnou otázku neodpověděla téměř 8 let, tak ti teď asi neodpoví. Startovat můžeš kdekoliv a tím pádem i jít libovolně dlouho. Vygoogluj si info na webu. Nejpodrobnější je tady:

Podle počtu dní, které si na to vyhradíš, uvidíš, odkud bys měla vyrážet (Arzúa je těsně před Sa

27. 11. 2017, 00:48:23

• Sal aneb jak vzniká turistický ráj  (6)

https://more-dovolena.eu/ odkaz zde, je tam povícero článků o Kapverdách

Michaela 24. 11. 2017, 18:33:57

• Řeku Ma Oya sloni milují  (6)

Připojuji se bohužel k názoru Ivany a Michala. Je to tahání peněz od   turistu, obzvlášť když je možnost pozorovat divoké slony v tolika parcích. Je to smutna podívaná.  Ale turista si na slunatko prostě sáhnout  musí a ještě si při tom myslet, že dělá něco prospěšného.....nedoporucuji!!!!

Marie 12. 11. 2017, 16:36:03

• Botanická zahrada Indického oceánu - Réunion  (11)

Mám problém sehnat plynové kartuše šroubovací v Saint Denis? asi nikdo nemá nějaky tip. Díky

světa 17. 09. 2017, 20:55:58

• Fanky - hory slunce a smaragdových jezer  (4)

Neco malo o nasi ceste do Tadzikistanu: http://nacestach.trupek.cz/tadzikistan-trek-fanskymi-horami/

Pavel 12. 09. 2017, 12:45:06

• Snová hora Licancabur  (2)

Krásně napsáno, fotky nádherné. Díky!

Zdeněk 31. 08. 2017, 12:25:00

• Na skok v Ománu  (32)

Chtěli bychom s ženou  na měsíc cca listopad do Ománu.Již rok tady není žádný příspěvek.Neporadíte ? Jedná se o cestu s batohem. Děkuji za typ.Jarda

Jarda 21. 06. 2017, 21:01:20

• Kawah Ijen - žluté peklo  (6)

Na Kawah Ijen se od nás podívala Lenka a taky o tom napsala dost vtipný článek :D

(kdytak tady http://www.zivotnabali.cz/vylety/sopka-kawah-ijen/).

Je to hodně zajímavý zážitek. Hlavně když člověk vidí ty lidi co se tam dřou kvůli pár korunám a pak díky tomu nezdravému prostředí umírají brzo, to je drsné. Máme se opravdu dobře, tady v Česku...

Bíbr 20. 06. 2017, 23:03:41

• Masada - symbol odhodlání schovaný v poušti  (6)

Taky jsem si letos v květnu Masadu vyšlápl.  Kdo je zvyklý chodit tak to bez větších problémů dá.  Je potřeba pouze trochu vůle, dobré boty, zásoba pitné vody, (nahoře se dá doplnit), mě stačily 4 litry, a něco na hlavu proti slunci. Odměnou mi byl dobrý pocit, že ve svých 55 ještě nejsem taková bačkora, abych jel lanovkou, nádherná přírodní scenér

Viktor 14. 06. 2017, 11:26:32

• Arménie  (25)

pár let uběhlo...povedlo se?

zuka 03. 06. 2017, 18:17:02

• Ráj na ostrově Tioman  (33)

Nejedete někdo na Tioman? Já letím 26.5. ale ještě se rozhodnu, jestli nebudu pokračovat do Jakarty.

Petr 12. 05. 2017, 08:13:40

• S plenkou pralesem  (70)

Dobry den Andreo, chystame se s manzelem a 2 detmi - 1,5 roku a 5 let na Bali na cca mesic v listopadu 2017. Rada bych se zeptala, jak jste resila stravu Vaseho decka. O petiletou dceru nemam strach. Ovsem nasi momentalne rocni dcerce bych nejradeji vzala koupene balene pokrmy z domova. Nebo se daji prikrmy na miste zakoupit? A co pleny, byly dostu

Linda 25. 04. 2017, 02:41:12

• Únorové Maroko s baťohem  (1)

Ahoj, v únoru jsem i díky zdejším radám navštívil Maroko. Jel jsem na týden a hodně na lehko. Vzal jsem si s sebou pouze pár věcí do baťohu. Toto byla má první Afrika a ačkoliv jsem byl už před tím i v Asii, toto byl ode všeho naprosto odlišný zážitek. V mém případě civilizační šok větší než v Japonsku. Tam vše funguje, všichni jednají korektně, je

Michal 04. 04. 2017, 21:22:01

• Deník z Kuby  (15)

Kdo Hleda Helenu Najde:

Lukas 06. 03. 2017, 22:17:16

• Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty  (5)

kdysi nás v Lotyšsku zastavili s tím, že jsme o 16kmh překročili povolenou rychlost ...když jsme odporovali, ať to dokážou, tak se otočil, na projíždějící auto namířil ruční radar, změřil, samozřejmě jelo asi o 30kmh více a říká...vidíte, jeli jste o 30 více, teď to je za 150 latů ....a nenaděláte ani prd, druhej policajt mu to dosvědčí a pokud nem

Ondřej 24. 02. 2017, 09:49:20

• Ostrovy Perhentian – romantika po malajsku (Tomáš Knapek, 10.5.2007)  (18)

Ahoj Ivano, mohla bys mi dát, prosím, pár typů ohledně Kecilu a Besaru? Jedu s takovou smíšenou skupinou a sháním tipy, kde je opravdu super krásná pláž, právě čtu že na kecilu coral bay spousty korálů a koupání jedině v botech, long beach moc mělká..je to na besaru lepší? Váhám, kde se ubytovat. Byla jsi i na Redangu? A co jezero Tasik Kenyir? Dik

Zuzana 06. 02. 2017, 12:48:54

• Maledivy - velké divy  (7)

my jsme byli na Maledivách s manželkou před vanocemi a rozhodne jeden z mych nejvetsich zazitku. Pekne informace jsme o zájezdu zjistili na teto stránce odkaz

Aaada 30. 01. 2017, 07:37:28

• Šnorchlování a potápění na Bali: v odpadcích i bez nich, přesto nádherné  (1)

Parádny článok. Konečne som sa aspoň trochu dozvedel s čím som to tam vlastne plával :)

Potápanie je tam stále fajn a more síce dosť špinavé, no stále "žije". Mne sa to páčilo okolo Amedu. Len škoda, že sa vo vode nedá zostať večne a každého to raz vypľuje na pevninu. Tá ma už moc neoslovila.. - http://marushka.sk/bali-backpack-je-mrtvy/

Aďo. 18. 01. 2017, 14:57:47

• Finské Laponsko: putování se psím spřežením u vesnice Hetta  (4)

Ahoj Jitko, prosím tě přidávej k mému článku pouze reakce, které se mého článku týkají. Děkuji ti, Šárka

10. 12. 2016, 08:21:33

• Møns Klint - přírodní perla dánského pobřeží  (2)

Ahoj, byli jsme na cyklovýletě Gedser > Mons Klint > Gedser teď na konci listopadu.

Vychytávka pro cestující z Čech je přejet trajektem z Rostocku do Gedseru už jenom s kolama. Jízdenka vyjde na 7€ jednosměrná. (Pozor! zpátky nás nechal automat v terminálu Gedseru koupit pouze zpáteční za dvojnásobnou cenu). Když nejede trajekt, nepanikařit. Venku

Filip 02. 12. 2016, 09:18:50

• Ghana - Afrika pro začátečníky  (7)

Dobrý den , chtěl bych se zeptat na dobrovolnickou činnost v Ghaně . Nemám žádné odborné zkušenosti jen touhu pomáhat lidem co to potřebují.  Jsem ochotny pomoct s veškerou manuální práci a menší finanční částkou

Děkuji za odpověď

Štefan Kolla 02. 12. 2016, 03:15:57

• Program - prezentace  (3)

Čus Davide!

Když já nejsem zrovna ajťáckej Enstein a v Zoneru mně při vytvoření promítání nejedou videa...

Pepa 27. 11. 2016, 20:21:41

• Poprvé v Číně aneb co vidět a čemu se nedivit  (11)

Ahoj cestovatelé, přináším čerstvé tipy a rady na cestu do Číny, mrkněte sem a počtěte si http://fijalka.cz/podzimni-putovani-krasami-ciny/

Bára 09. 11. 2016, 15:43:41

• Heduš v Africe: Ghana , Togo, Benin, Nigerie  (11)

V Togu jsem stravila 7 tydnu. Je to naprosto kouzelna zeme!!!

Me videa: https://www.facebook.com/OurDiVision , kde najdete videa a komentare, postupne pridavam dalsi.

Jmenuji se sice taky Hedvika, ale jedna se o shodu jmen :D :D

Pobyt v Togu byl neskutecny zazitek. DOPORUCUJI!!! 29. 10. 2016, 01:16:55

• Vánoce pro Nepál  (27)

ahoj vsichni. tak trochu me zaskocilo co zde ctu. Mam mnoho kamaradu z Nepalu a ucitele berou 1000 kc na mesic? v jakem meste? moje kamaradka je ucitelka a kamarad ucitel a oba meli plat kolem 1000 euro plus minus. Ptala jsem se jich, ze toto ctu o jejich zemi a oba mi potvrdili, ze to neni pravda. Chudoba tam je, to ano, ale Nepalci jsou skromny l

Vanessa 26. 10. 2016, 18:03:02

• Cestopis Tisícovka: Sháníme ilustrátora  (1)

Ahoj, jsme dva nadšenci do turistiky a chůze. Na začátku července letošního roku jsme vyšli na tisíc kilometrů dlouhý pochod po ČR. Trval 24 dní a přežívali jsme díky železným zásobám v krosnách. Máme víc než dost zážitků a myslíme si, že bychom se nad nimi mohli zasmát nejen my...

Celý cestopis je již napsaný, čítá přes 120 stran. K holému textu

Nohy bez hranic 03. 10. 2016, 18:19:22

• Kde najít pravou   (1)
    Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
    Anna 30. 09. 2016, 11:43:28

• 11 rad na cestu kolem světa  (2)

Hezký článek, akorát moc nesouhlasím s tím, že cestovat sám je lepší. Pro mě osobně vždycky víc znamená mít to všechno s kým sdílet a pak po celé cestě si o tom s tím člověkem povídat. Přijde mi trochu smutné cestovat sám.

Luci 13. 09. 2016, 11:20:53

• Cestovatelský dotazník pro nový cestovatelský web  (2)

Ahoj ještě jednou.

Rád bych jen upřesnil informace. Daný web o cestování bude jednoduše můj cestovatelský blog, kde si budu sepisovat vzpomínky na některé moje cesty. A protože chci, aby byl obsah webu přínosný i pro další, tak proto jsem si vytvořil takový jednoduchý dotazník, který mi pomůže zaměřit se na věci, které rádi čtete.Reaguju na diskuz

Břeťa 03. 09. 2016, 11:25:21

• Ázerbajdžán  (20)

Ahoj Ali.

Platí ještě Tvá nabídka průvodce? Letím do Baku v září 2016. Ozvi se mi na email: abrh-@seznam.cz

Díky

Roman 22. 08. 2016, 13:32:39

• Meditace v Ášramu  (12)

Dobrý den,mam v plánu meditovat v Ášrámu ...moje otázka je,zda po příjezdu do Ášrámu platím ubytováni ?Nebo nějaké lekce jógy? Moc děkuji za odpověď a zároveň Vás prosím o uvedeni dobrých Ášrámu v Indii z vaších zkušenosti...moc děkuji :)

Vlasta 28. 07. 2016, 15:06:56

• Hledam partacku  (1)

Ahojte vsichni, co si to prectou :O)

Hledam holku na spolecne cestovani. cca za tri mesice mi skonci prace ve Skotsku a premyslim co dal. Hadam, ze temer kazdy zna stranky workaway. Pro ty, kteri neznaji : tahle stranka nabizi neco, co vas muze posoupnout o kus dal :O) Muzete si vybrat oblast, kterou byste chteli procestovat. Muzete poznat jinou k

Jirka 30. 06. 2016, 16:18:57

• Po stopách mořeplavců do černohorské zátoky Boka Kotorská  (1)

"Risani" = správně Risan

oprava 29. 06. 2016, 22:33:25

• Stopem přes Gobi  (2)

Ahoj! S přítelem se Chystáme do Mongolska na vlastní pěst , shanime různé informace, můžeš nám poskytnout email či jiný kontakt??? Pokud chces nápis. sadovska.denisa@volny.cz  !

Denisa 10. 06. 2016, 11:51:03

• Nomádem ano či ne? Aneb výhody a nevýhody podnikání z pláže  (1)

Přesně tak,každá mince má dvě strany. Je srandovní ta dnešní záplava článku o digitálních nomádech co leží na pláži s notebookem na klíně. Pochybuju že na tom monitoru vůbec něco vidí :) Je důležitý si uvědomit, že spoustu těchto lidí živí firmy z Evropy nebo USA, tudíž jejich příjem musí pramenit z korporací nebo projektů co běží mimo zemi kde se

Pedro 09. 05. 2016, 14:54:34

• Teheránský památník Azadi: strážce odkazu Perské říše  (4)

Jirko, moc hezké!

Jakub G. 09. 05. 2016, 08:12:53

• HISTORKA Z CEST: Únos v nejdivočejší Africe   (18)

Protoze jsem s sem pripletla, tak chci zde odpovedet na tuto otazku, Jakube:

"Dokázali to, co on? Zvládli by situaci lépe, než on? Nebo mají jen plná ústa chytrých řečí?"

Celkem jsem toho nacestovala dost a hodne po "divoke Africe" sama, tedy na vlastni pest a zatim se mi nepodarilo nejak "slapnout jinym do piana." jak se rika zde, kde bydlim :)

Khamila 03. 05. 2016, 12:19:28

• Gruzií na koni aneb nejkrásnější pohled na krajinu je z koňského sedla  (1)

Dobrý den, kolik by stál takový výlet na koních ve 4 lidech s průvodcem? Moc děkuij

Tulipánka 30. 04. 2016, 16:27:06

• Na koních mongolskou stepí  (10)

Ahoj, moc mě těší Váš zájem o informace, ale nejsem tak samolibý, abych se pod článek díval pravidelně. Tedy pokud se najde ještě někdo, kdo by chtěl něco vědět, klidně piště na cinan25@seznam.cz. Goodspeed!

Vojta 20. 04. 2016, 12:51:17

• Thajsko dneška - Iluze a skutečnost  (34)

Píší také přímo z  Koh Chang. Bydleli jsme na 3 místech na ostrově, konkrétně také ve zmiňovaném  Chai  Chet  resortu. Všude čisto, resort patří v okolí k tomu nej v okolí. žádné drátěné ploty, plastové lahve, zničené stromy... Projeli jsme téměř od severu na jih, leželi jsme na plno plážích, ale nikde, to co píše p.Hulva, jsme neviděli. Nedělám re

Martin Řeháček 20. 03. 2016, 16:57:28

• Sulawesi, Togianské ostrovy  (4)

já ne, pouzival sem jen repelent, mistni rikali ze malarie neni, to az na papuy a tak

tom 19. 03. 2016, 13:58:29

• HISTORKA Z CEST: Jak jsem dostopoval do tajného města v čínské poušti  (2)

dobré čtení! ;-)

michael 25. 02. 2016, 20:27:20

• O tom, ako \'chutí\' korytnačka na Srí Lanke a iné  (1)

Pri putovaní Srí Lankou sme chvíľu strávili aj na juhu osrtova v meste Tangalle. Text o plávaní, morských korytnačkách a krajine po tsunami - http://marushka.sk/korytnacky/.

marushka.sk 18. 02. 2016, 13:24:50

• SRÍ LANKA  (2)

Ja by som chcela spravit podobnu "reklamu" na Wave ocean hotel Medaketiya Road, Tangalle, Sri Lanka.

Dohodli sme sa dopredu na cene, byvali tam tyzden a ked prislo na platenie tak bolo vsetko inak. Celkom to hrotili a skoro z toho bola bitka. Ak mate ine moznosti tak vyuzite radsej tie.

Marushka.sk 18. 02. 2016, 13:12:41

• Perličky z Malajsie  (5)

Kdo by si chtěl na Langkawi nechat ušít oblek:

Martin 17. 02. 2016, 10:12:48

• Malajsie - pevnina a Langkawi  (3)

Kdo by si chtěl na Langkawi nechat ušít oblek:

Martin 17. 02. 2016, 10:10:32

• Ostrov Robinsona Crusoe  (10)

ja tam nekdy pojedu a vy ne a je to tam moc hezky a ja budu jako robinson ja uz jsem ho cetla

nicol christes kuttnerova 15. 02. 2016, 08:03:22

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

CESTOVATELSKÝ TWEET

Při cestování poznáš i sám sebe.