HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Přidat nové téma

• Dobrovolničení v zahraničí aneb život v komunitě se všemi krásami i úskalími  (3)

Já pro změnu zase nerozumím lidem, kteří by nejraději jiné vodili a zpoza monitoru jiným říkali jak, kdy a kde mají pomáhat. Takový lidi asi nikomu nikdy nepomohli, protože by se jim jinak také nelíbilo, kdyby je někdo diktoval nebo se jich vyčítávě ptal.

Milan 17. 12. 2018, 01:53:46

• Mrtvé moře - nejnižší místo světa (Milan Kulhánek)  (7)

Taky jsme se tam už byli s manželem podívat. Je to tam moc pěkné a je to zase něco trochu jiného než klasické moře. našli jsme si levné letenky , takže nás dovolená nepřišla tak draho.

Jana 16. 12. 2018, 06:45:54

• Za tajemstvím reunionské vanilky: první umělé opylení je odkazem otroků  (2)

Díky za upozornění chyba mě mrzí, dám to co nejdřív do pořádku. Myslím, že problém není matematika ani fyzika, jen jsem při hledání přehlédla jednotky. To je samozřejmě neodpustitelné a hluboce se kaju - doufám, že teď nemusím vrátit diplom z žurnalistiky a mediálních studií

Natálie 08. 12. 2018, 19:56:52

• Mexické zajímavosti - pokračování (Martin pohanka z Mexika, 23.1.2007)  (9)

Děkuji. Pomohl jsi mi z domácím úkolem! :)

David 29. 11. 2018, 19:02:41

• TOP 7 nejkrásnějších ostrovů ležících v Indickém oceánu, nechybí Madagaskar, Zanzibar ani Mauricius  (1)

chtel jsem se zeptat jestli bi se dala sehnat prace na madaskaru nebo na jinich otrovech v okoli dekuji za odpoved magda

pavel magda 18. 11. 2018, 17:16:00

• ROZHOVOR: Argentinská telenovela je proti nám slabý odvar, říká Lucka Radová o cestě 5 holek tuktukem po JA  (2)

CEJLON

VL. 02. 11. 2018, 19:16:43

• Na skok v Ománu  (38)

Zkuste airbnb. Pravdepodobne ano, podivejte se na oteviraci dobu mezinarodnich pujcoven. Obecne na omanskych plazich neni problem, ale nevim, jak se na to divaji v Maskatu (stan bych tam asi nestavel). Pokud nemate odbavene zavazadlo, muzete asi dospat i pred imigracnim na mnoha mekkych dlouhych sedackach (ale nezkousel jsem).

31. 10. 2018, 14:34:29

• Návštěva Bali může být mediací sama o sobě, stačí se otevřít, vnímat a naslouchat   (2)

Já jsem tam byl před mnoha lety, ale už tehdy mi to přišlo nejhorší místo z Indonésie. Obzvláště nepříjemní lidé (i když ne všichni pochopitelně, měli jsme i super kontakty s místními, ale jinde v Indonésii ti nepříjemní nejsou), taky co se týká pláží a podmořského života, tak mohu vyjmenovat 20 jiných indonéských ostrovů, kde to je mnohem mnohem l

David G 23. 10. 2018, 11:32:41

• Nepál na cestě od království k republice  (17)

Stale drahy vstup:

15. 10. 2018, 07:10:33

• 4 fáze kulturního šoku: pouť z okouzlující euforie až na samé dno a potom zase na zpět  (2)

Dobrej článek.

cynan 11. 10. 2018, 15:50:09

• Mauretánie je země s nejstarší knihovnou, nejdelším vlakem, ale i všudepřítomným rasismem  (4)

pekný článok,

ale stále píšeš, že odmietali s nami komunikovať - neviete po francúzsky ani arabsky, to je zrejmé. prešiel som čo si písal - 3 týždne v krajine r. 2013, ale nikdy som nemal tieto problémy... a to bolo počas operácie Serval. nikto na mňa nehádzal kamene a pod. a bol som na úplnom východe v meste Oualata, nielen v chingueti, to je dos

Stano 11. 10. 2018, 01:43:46

• Měsíc na Madagaskaru - 1. část  (3)

Akorát dnes odbavení po příletu do Tany trvá cca 2 hodiny a vízum stojí 35,- €. Aktuálně září 2018.

Sally 08. 10. 2018, 13:01:46

• Jeruzalém aneb procházka třemi náboženstvími  (8)

Cestovatelská maturita je jeden den s CK v Izraeli ? Pro mě to bylo 84 dní cesty po Říši středu. Anglicky uměli jen na dvou místech, latinku nepoužívají, gesta, mimika i počítání na prstech je odlišné od našeho. Shánět si ubytko, kupovat jídlo a hlavně kupovat jízdenky na vlak !! To byla akce !

Jenda 21. 09. 2018, 11:50:49

• Na Srí Lanku po celý rok? Určitě! Počasí je pro celoroční pobyt naprosto ideální  (1)

na Sri Lance jsme byli mnohokrát a to i v době mimo ideální sezonu a zkušenost byla vždy dobrá. Jen v době hlavní sezony dešťů u nás západním pobřeží (říjen - listopad) je méně modré oblohy a občas i zmoknete, ale na cestování do může být pro někoho i příjemnější. Rozhodně je super, že cestu na SL není potřeba omezit jen do některých měsíců, ale už

Martin 20. 09. 2018, 15:26:11

• SOUTĚŽ PRODLOUŽENA: Dokážete se sbalit pod 7 kilo? Soutěžte s námi o jednu ze super cen!   (5)

To je právě ono - měly by být označeny jasně slovem INZERCE, protože to se soutěží nemá nic společného!

Výsledky? 13. 09. 2018, 14:35:19

• Co lze stihnout za týden na Sumatře?  (6)

severozapad nebo spís východ

tom 11. 09. 2018, 14:34:51

• Sulawesi, Togianské ostrovy  (6)

Ahoj Zuzi, kam jste na Sulawesi přiletěli? Muzu se s Tebou spojit? Ev

Evac 06. 09. 2018, 15:05:17

• Kyjev se znovu zrodil z popela revoluce, připraven čeká na turisty a chce být obdivován i milován   (2)

"Matka zeme" = spravne: Matka Vlast

josef 03. 09. 2018, 00:39:06

• SOUTĚŽ PRODLOUŽENA: Dokážete se sbalit pod 7 kilo? Soutěžte s námi o jednu ze super cen!   (1)

Dobrý den, došla vám moje odpověď v rámci soutěže od 7 kilo?(klarisa.vlkova@gmail.com) Klara

Klára Vlkova 31. 08. 2018, 12:48:06

• ROZHOVOR: Existuje Peru opravdové, běžnými turisty téměř nepoznané, a Peru turisty zahlcené a okupované  (1)

Já jsem tam tedy žádnou osamělou batůžkářku nepotkal (ani v Africe). Ale jezdil jsem tam jen 4,5 měsíce (v Africe 6 měsíců) a jen z Patagonie do Caracasu (v Africe z JAR do Keni). V La Pazu mě přepadli, okradli, málem uškrtili. Kdo má zájem, ať navštíví ve městě oddělení turistické policie a mrkne se na tu tlustou knihu, kam zapisují všechny případ

Jenda 29. 08. 2018, 11:25:01

• Plánujete letos vyrazit s dětmi k moři na poslední chvíli? Zkuste kemp u Baltu!  (1)

předem připravenej článek, co? https://archiv.ihned.cz/c1-66209000-polaci-se-nezchladi-balt-zaplavily-sinice

možná za rok, no

Jan 07. 08. 2018, 09:31:15

• TOP 7 míst, kam utéct před zimou, oslavit Nový rok a poznat tamní vánoční tradice  (1)

Ocenil bych spíš článek Kam utéci před horkem.

Jenda 01. 08. 2018, 11:32:13

• Thajsko dneška - Iluze a skutečnost  (37)

26. 07. 2018, 17:07:32

• Teheránský památník Azadi: strážce odkazu Perské říše  (5)

Moc hezký článek, nejvíce mě ale pobavil Arnošt! Krásná země s nádhrnými lidmi, velice bezpečná. Všem doporučuji!

Zuzana 22. 07. 2018, 21:36:32

• Kolik zaplatíte za cestovní pojištění do Chorvatska, Egypta a Thajska?  (1)

Já už léta využívám krátkodobé pojištění od OZP. Zatím mě příjde nejvýhodnější a dostačující. Dokonce tam mají velkou výhodu pro mladé lidi do 26 let to mají zdarma což je super a vyplatí se využít.

Helenka Bubnová 17. 07. 2018, 21:45:01

• 11 rad na cestu kolem světa  (5)

Já právě většinou při takové práci nejlíp pozlal místní a ti mi pak pomohli poznat ono místo líp než kdejakej průvodce. Není to primárně pro samotnou práci nebo ubytování. Aspoň pro mě.

Pavel 11. 07. 2018, 16:20:01

• SOUTĚŽ: Vyhrajte poukázky v hodnotě 1000 Kč na nákup v Sanu Babu!   (2)

paja: to uz funguje automaticky :D :D :D

marushka.sk 10. 07. 2018, 15:51:05

• Zašlá sláva Izraele: Jeruzalém, Betlém, Qumran  (17)

Zrovna se chystám znovu do Izraele, protože už mám po této výjimečné zemi absťák. Proto si pročítám různé informace a narazil jsem na deníček paní Katrin. Gramaticky zvládnuto, jazykově dokonce bohatě, obsahově však velmi chudě. Asi jsem před sedmi lety navštívil jinou zemi. Rád bych dodal, že asi je vhodné před návštěvou kohokoli a čehokoli, si le

Ladislav 10. 07. 2018, 02:45:51

• Pozor, jen průkaz pojištěnce na dovolenou nestačí. Proč a jak vybrat pojištění na cesty?  (1)

Předpokládám, že pokud při dovolené nedorazí kufr, tak je to chyba letecké společnosti a pojištění mi v tom nepomůže, maximálně s proplacením nákladů spojených s nákupem nezbytných věcí. Ohledně pojištění a kartičce Evropského průkazu doporučuji si přečíst i tento článek: http://ara.cz/rady-na-cestu/jak-vybrat-cestovni-pojisteni Pojištění je důleži

jankonas 18. 06. 2018, 11:58:34

• 5 dobrých důvodů, proč letět na dovolenou ze slovenské Bratislavy  (1)

Zkušenosti cestujících (v diskusi):

07. 06. 2018, 22:19:00

• TOP 7 dechberoucích vodopádů, které zůstanou v paměti každému, kdo je byť jen na chvíli spatří  (3)

Toto jsou jen PR clanky na zajezdy te CK, takze se objevuji lokality, ktere se jim hodi.

06. 06. 2018, 08:37:30

• ROZHOVOR: Zažít absolutní svobodu, objet na kole celý svět, ničeho se nebát a vše si pořádně užít  (1)

Wow, klobouk dolů! Máte můj ohromný obdiv!

Lenka R. 28. 05. 2018, 11:47:43

• TOP 9 tradičních turistických destinací, které se dají ale prozkoumat i značně netradičními cestami  (2)

teda to je NÁŘEZ ty zájezdy !! Myslím teda cenu. To si mohou dovolit jedině snad důchodci. Kdo se domluví, tak jede sám ,to je bez debat.

Jenda 24. 05. 2018, 03:54:06

• V Gruzii do skal vytesali stavby, které i po několika staletích berou dech svojí důmyslností a krásou   (1)

Hlásím, že jsem první a zatím jediný návštěvník, kterému tato památka nevzala dech !!

Jenda 20. 05. 2018, 15:18:12

• SOUTĚŽ: Vyhrajte vybavení na cesty od značky LOAP!  (4)

Dobrý den, máte pravdu, chybka je již opravena, děkujeme za upozornění.

Jiří 02. 05. 2018, 14:16:27

• Chorvatská Istrie – to jsou oblázkové pláže ale i lanýže  (1)

Ahoj. Chorvatsko má krásné malé městečky! Byl jsem tam v loňském roce a opravdu jsem si užil své přátele a rodinu.

Mirna 29. 04. 2018, 22:41:01

• Laosem v pyžamu  (17)

člověk to snad musí napsat takhle nějak, aby to bylo čtivé a zaujalo, realita je kolikrát jiná. Bohužel si myslím , že ani před 9 lety to nebylo o moc jiné než teď s jednou připravovanou hydroelektrárnou. O vodácký život na této řece opravdu nejde a jelikož domorodí laosané po všem střílí a vše snědí od nepaměti, tak opravdu tady giboni nevyseli a

v.afrika 23. 04. 2018, 15:29:44

• Jordánská mozaika  (3)

Ryanair začal létat bez přestupu z Prahy do Ammánu.

nebo rumunská aerolinka Tarom nabízí Ammán z Prahy, ale s přestupem v Bukurešti

Amman 17. 04. 2018, 11:44:53

• Tachi v národním parku Chustaj  (2)

Dobrý den Filipe,

mohu poprosit o upřesnění kde se nachází ona vesnička Dulaankhaanu? Rád bych si tak pořídil luk, bohužel, google mlčí a v mapách jsem ji nenašel.

Předem děkuji :)

David 16. 04. 2018, 18:10:57

• Arménie  (26)

Lucie, kde čtete, že je Arménie hrozná? Lidi to tu chválí a doporučují. Hodnocení cen k informacím o cestování patří.

Jestli můžete přidat nějaké informace z první ruky, tak sem s nimi. Na ukřivděnou si nehrajte, není proč.

F.Flos 11. 04. 2018, 15:50:23

• Copacabana bez písku  (8)

Nesmierne divny nazor. Bol som na Ostrove Slunce a pokladam to za jeden z najkrajsich cestovatellskych zazitkov v mojom zivote. O par dni sa tam chystam znovu. Teda pfre mna absolutne nepochopitelny nazor od Jendy

Silvester 14. 03. 2018, 03:02:44

• Ázerbajdžán  (23)

Tak já nevím, ale namátkou jsem v Booking.com zdal Baku, datum 10.5. a vyletěl mi pěkný guesthouse, dvoulůžkáč s koupelnou a snídaní za 10 €. To se mi nijak drahé nezdá.

Jiří Kuchta 13. 03. 2018, 20:30:43

• fotky  (2)

Díky moc za ta základní slovíčka a výslovnost, chystáme se do Albánie v druhé půlce března, tak se určitě budou hodit.

Alča 27. 02. 2018, 08:46:58

• Island nemusí být drahý  (109)

Ahoj, pridavam se k dotazovatelum, nemel byste jeste itinerar po ruce?

Kdyby ano, prosim pekne na lucy.rybova@gmail.com

Diky!! :)

lucy 26. 02. 2018, 13:10:51

• Cesta po Kambodže  (15)

Ahoj

mohol by som Ta poprosit o email?

Dakujem

Peter Micak 07. 02. 2018, 00:09:00

• Fidži - ostrovy lidojedů (Cannibal Islands) - Jaroslav Derka, 9.5.2007  (12)

Váš příspěvek je úplně mimo. Článek je velmi kvalitní, kanibalismus je popsán odpovídajícím způsobem a autor etnické vztahy na Fidži nijak nerozepisoval, jen je v úvodu velmi stručně a správně zmínil. Pro většinu lidí tak stručné vysvětlení úplně stačí. Jestli došlo za nějakých 20 let do roku 2007 k poklesu podílu indofidžijské populace z 54% na 38

24. 01. 2018, 13:52:34

• Severní cesta do Santiaga de Compostela  (12)

Proč se ptáš znovu? Už to máš zodpovězené. To myslíš, že bude ten seznam česky? Neumíš si spočítat, kolik tě to bude asi stát z těch uvedených údajů. To by ti pomohlo lépe, kdyby někdo napsal, že ho to stálo celkem 10000 Kč, a někdo jiný, že 25000 Kč? Oboje je možné, ale záleží, jakou použiješ dopravu, jak vychytáš letenky, na počtu dní a na způsob

24. 01. 2018, 01:37:53

• Indonéské přesuny  (12)

Ahoj....nevim koho oslovit. Kazdopadne diky za rozumny nazor a nadhled. Samozrejme mas ve spouste vecich pravdu. I s tim bezdomovcem, ale je to dobrodruzstvi, ktere clovek jinak neziska. V Indonesii jsme byli tenkrat ve dvou a proste jsme to za pet dolaru dali a nijak extra nestradali. Kdyz jsme se chteli napriklad nekde seknout na delsi dobu, ubyt

Tudor 09. 12. 2017, 18:50:26

• Indie, země šílená a šíleně zajímavá  (9)

I když jsem v Indii nikdy nebyla tak přesto mě to tam táhne a ani nevím proč:D

Klára 09. 12. 2017, 16:57:56

• Camino Norte  (10)

Na stejnou otázku neodpověděla téměř 8 let, tak ti teď asi neodpoví. Startovat můžeš kdekoliv a tím pádem i jít libovolně dlouho. Vygoogluj si info na webu. Nejpodrobnější je tady:

Podle počtu dní, které si na to vyhradíš, uvidíš, odkud bys měla vyrážet (Arzúa je těsně před Sa

27. 11. 2017, 00:48:23

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

CESTOVATELSKÝ TWEET

neexistuje zlá krajina....existujú len zlí ľudia
Sponzorováno