HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Přidat nové téma

• 5 dobrých důvodů, proč letět na dovolenou ze slovenské Bratislavy  (1)

Zkušenosti cestujících (v diskusi):

07. 06. 2018, 22:19:00

• TOP 7 dechberoucích vodopádů, které zůstanou v paměti každému, kdo je byť jen na chvíli spatří  (3)

Toto jsou jen PR clanky na zajezdy te CK, takze se objevuji lokality, ktere se jim hodi.

06. 06. 2018, 08:37:30

• ROZHOVOR: Zažít absolutní svobodu, objet na kole celý svět, ničeho se nebát a vše si pořádně užít  (1)

Wow, klobouk dolů! Máte můj ohromný obdiv!

Lenka R. 28. 05. 2018, 11:47:43

• Na skok v Ománu  (35)
    Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
    Kristina 26. 05. 2018, 11:35:27

• TOP 9 tradičních turistických destinací, které se dají ale prozkoumat i značně netradičními cestami  (2)

teda to je NÁŘEZ ty zájezdy !! Myslím teda cenu. To si mohou dovolit jedině snad důchodci. Kdo se domluví, tak jede sám ,to je bez debat.

Jenda 24. 05. 2018, 03:54:06

• V Gruzii do skal vytesali stavby, které i po několika staletích berou dech svojí důmyslností a krásou   (1)

Hlásím, že jsem první a zatím jediný návštěvník, kterému tato památka nevzala dech !!

Jenda 20. 05. 2018, 15:18:12

• 9 TOP nejkrásnějších národních parků, které stojí za návštěvu každému cestovateli  (1)

Tohle že jsou nejkrásnější národní parky? Určitě to jsou krásná místa, ale...

1) Moremi Game Reserve - nádherná příroda delty řeky Okavango.

2) Jasper National Park

7) Fiordland National Park

8) Galapagos National Park

9) Kakadu National

Superme 10. 05. 2018, 15:11:02

• SOUTĚŽ: Vyhrajte vybavení na cesty od značky LOAP!  (4)

Dobrý den, máte pravdu, chybka je již opravena, děkujeme za upozornění.

Jiří 02. 05. 2018, 14:16:27

• Chorvatská Istrie – to jsou oblázkové pláže ale i lanýže  (1)

Ahoj. Chorvatsko má krásné malé městečky! Byl jsem tam v loňském roce a opravdu jsem si užil své přátele a rodinu.

Mirna 29. 04. 2018, 22:41:01

• Laosem v pyžamu  (17)

člověk to snad musí napsat takhle nějak, aby to bylo čtivé a zaujalo, realita je kolikrát jiná. Bohužel si myslím , že ani před 9 lety to nebylo o moc jiné než teď s jednou připravovanou hydroelektrárnou. O vodácký život na této řece opravdu nejde a jelikož domorodí laosané po všem střílí a vše snědí od nepaměti, tak opravdu tady giboni nevyseli a

v.afrika 23. 04. 2018, 15:29:44

• Jordánská mozaika  (3)

Ryanair začal létat bez přestupu z Prahy do Ammánu.

nebo rumunská aerolinka Tarom nabízí Ammán z Prahy, ale s přestupem v Bukurešti

Amman 17. 04. 2018, 11:44:53

• Tachi v národním parku Chustaj  (2)

Dobrý den Filipe,

mohu poprosit o upřesnění kde se nachází ona vesnička Dulaankhaanu? Rád bych si tak pořídil luk, bohužel, google mlčí a v mapách jsem ji nenašel.

Předem děkuji :)

David 16. 04. 2018, 18:10:57

• Arménie  (26)

Lucie, kde čtete, že je Arménie hrozná? Lidi to tu chválí a doporučují. Hodnocení cen k informacím o cestování patří.

Jestli můžete přidat nějaké informace z první ruky, tak sem s nimi. Na ukřivděnou si nehrajte, není proč.

F.Flos 11. 04. 2018, 15:50:23

• Copacabana bez písku  (8)

Nesmierne divny nazor. Bol som na Ostrove Slunce a pokladam to za jeden z najkrajsich cestovatellskych zazitkov v mojom zivote. O par dni sa tam chystam znovu. Teda pfre mna absolutne nepochopitelny nazor od Jendy

Silvester 14. 03. 2018, 03:02:44

• Ázerbajdžán  (23)

Tak já nevím, ale namátkou jsem v Booking.com zdal Baku, datum 10.5. a vyletěl mi pěkný guesthouse, dvoulůžkáč s koupelnou a snídaní za 10 €. To se mi nijak drahé nezdá.

Jiří Kuchta 13. 03. 2018, 20:30:43

• fotky  (2)

Díky moc za ta základní slovíčka a výslovnost, chystáme se do Albánie v druhé půlce března, tak se určitě budou hodit.

Alča 27. 02. 2018, 08:46:58

• Island nemusí být drahý  (109)

Ahoj, pridavam se k dotazovatelum, nemel byste jeste itinerar po ruce?

Kdyby ano, prosim pekne na lucy.rybova@gmail.com

Diky!! :)

lucy 26. 02. 2018, 13:10:51

• Cesta po Kambodže  (15)

Ahoj

mohol by som Ta poprosit o email?

Dakujem

Peter Micak 07. 02. 2018, 00:09:00

• Fidži - ostrovy lidojedů (Cannibal Islands) - Jaroslav Derka, 9.5.2007  (12)

Váš příspěvek je úplně mimo. Článek je velmi kvalitní, kanibalismus je popsán odpovídajícím způsobem a autor etnické vztahy na Fidži nijak nerozepisoval, jen je v úvodu velmi stručně a správně zmínil. Pro většinu lidí tak stručné vysvětlení úplně stačí. Jestli došlo za nějakých 20 let do roku 2007 k poklesu podílu indofidžijské populace z 54% na 38

24. 01. 2018, 13:52:34

• Severní cesta do Santiaga de Compostela  (12)

Proč se ptáš znovu? Už to máš zodpovězené. To myslíš, že bude ten seznam česky? Neumíš si spočítat, kolik tě to bude asi stát z těch uvedených údajů. To by ti pomohlo lépe, kdyby někdo napsal, že ho to stálo celkem 10000 Kč, a někdo jiný, že 25000 Kč? Oboje je možné, ale záleží, jakou použiješ dopravu, jak vychytáš letenky, na počtu dní a na způsob

24. 01. 2018, 01:37:53

• Indonéské přesuny  (12)

Ahoj....nevim koho oslovit. Kazdopadne diky za rozumny nazor a nadhled. Samozrejme mas ve spouste vecich pravdu. I s tim bezdomovcem, ale je to dobrodruzstvi, ktere clovek jinak neziska. V Indonesii jsme byli tenkrat ve dvou a proste jsme to za pet dolaru dali a nijak extra nestradali. Kdyz jsme se chteli napriklad nekde seknout na delsi dobu, ubyt

Tudor 09. 12. 2017, 18:50:26

• Indie, země šílená a šíleně zajímavá  (9)

I když jsem v Indii nikdy nebyla tak přesto mě to tam táhne a ani nevím proč:D

Klára 09. 12. 2017, 16:57:56

• Camino Norte  (10)

Na stejnou otázku neodpověděla téměř 8 let, tak ti teď asi neodpoví. Startovat můžeš kdekoliv a tím pádem i jít libovolně dlouho. Vygoogluj si info na webu. Nejpodrobnější je tady:

Podle počtu dní, které si na to vyhradíš, uvidíš, odkud bys měla vyrážet (Arzúa je těsně před Sa

27. 11. 2017, 00:48:23

• Sal aneb jak vzniká turistický ráj  (6)

https://more-dovolena.eu/ odkaz zde, je tam povícero článků o Kapverdách

Michaela 24. 11. 2017, 18:33:57

• Řeku Ma Oya sloni milují  (6)

Připojuji se bohužel k názoru Ivany a Michala. Je to tahání peněz od   turistu, obzvlášť když je možnost pozorovat divoké slony v tolika parcích. Je to smutna podívaná.  Ale turista si na slunatko prostě sáhnout  musí a ještě si při tom myslet, že dělá něco prospěšného.....nedoporucuji!!!!

Marie 12. 11. 2017, 16:36:03

• Botanická zahrada Indického oceánu - Réunion  (11)

Mám problém sehnat plynové kartuše šroubovací v Saint Denis? asi nikdo nemá nějaky tip. Díky

světa 17. 09. 2017, 20:55:58

• Fanky - hory slunce a smaragdových jezer  (4)

Neco malo o nasi ceste do Tadzikistanu: http://nacestach.trupek.cz/tadzikistan-trek-fanskymi-horami/

Pavel 12. 09. 2017, 12:45:06

• Snová hora Licancabur  (2)

Krásně napsáno, fotky nádherné. Díky!

Zdeněk 31. 08. 2017, 12:25:00

• Kawah Ijen - žluté peklo  (6)

Na Kawah Ijen se od nás podívala Lenka a taky o tom napsala dost vtipný článek :D

(kdytak tady http://www.zivotnabali.cz/vylety/sopka-kawah-ijen/).

Je to hodně zajímavý zážitek. Hlavně když člověk vidí ty lidi co se tam dřou kvůli pár korunám a pak díky tomu nezdravému prostředí umírají brzo, to je drsné. Máme se opravdu dobře, tady v Česku...

Bíbr 20. 06. 2017, 23:03:41

• Masada - symbol odhodlání schovaný v poušti  (6)

Taky jsem si letos v květnu Masadu vyšlápl.  Kdo je zvyklý chodit tak to bez větších problémů dá.  Je potřeba pouze trochu vůle, dobré boty, zásoba pitné vody, (nahoře se dá doplnit), mě stačily 4 litry, a něco na hlavu proti slunci. Odměnou mi byl dobrý pocit, že ve svých 55 ještě nejsem taková bačkora, abych jel lanovkou, nádherná přírodní scenér

Viktor 14. 06. 2017, 11:26:32

• Ráj na ostrově Tioman  (33)

Nejedete někdo na Tioman? Já letím 26.5. ale ještě se rozhodnu, jestli nebudu pokračovat do Jakarty.

Petr 12. 05. 2017, 08:13:40

• S plenkou pralesem  (70)

Dobry den Andreo, chystame se s manzelem a 2 detmi - 1,5 roku a 5 let na Bali na cca mesic v listopadu 2017. Rada bych se zeptala, jak jste resila stravu Vaseho decka. O petiletou dceru nemam strach. Ovsem nasi momentalne rocni dcerce bych nejradeji vzala koupene balene pokrmy z domova. Nebo se daji prikrmy na miste zakoupit? A co pleny, byly dostu

Linda 25. 04. 2017, 02:41:12

• Únorové Maroko s baťohem  (1)

Ahoj, v únoru jsem i díky zdejším radám navštívil Maroko. Jel jsem na týden a hodně na lehko. Vzal jsem si s sebou pouze pár věcí do baťohu. Toto byla má první Afrika a ačkoliv jsem byl už před tím i v Asii, toto byl ode všeho naprosto odlišný zážitek. V mém případě civilizační šok větší než v Japonsku. Tam vše funguje, všichni jednají korektně, je

Michal 04. 04. 2017, 21:22:01

• Deník z Kuby  (15)

Kdo Hleda Helenu Najde:

Lukas 06. 03. 2017, 22:17:16

• Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty  (5)

kdysi nás v Lotyšsku zastavili s tím, že jsme o 16kmh překročili povolenou rychlost ...když jsme odporovali, ať to dokážou, tak se otočil, na projíždějící auto namířil ruční radar, změřil, samozřejmě jelo asi o 30kmh více a říká...vidíte, jeli jste o 30 více, teď to je za 150 latů ....a nenaděláte ani prd, druhej policajt mu to dosvědčí a pokud nem

Ondřej 24. 02. 2017, 09:49:20

• Ostrovy Perhentian – romantika po malajsku (Tomáš Knapek, 10.5.2007)  (18)

Ahoj Ivano, mohla bys mi dát, prosím, pár typů ohledně Kecilu a Besaru? Jedu s takovou smíšenou skupinou a sháním tipy, kde je opravdu super krásná pláž, právě čtu že na kecilu coral bay spousty korálů a koupání jedině v botech, long beach moc mělká..je to na besaru lepší? Váhám, kde se ubytovat. Byla jsi i na Redangu? A co jezero Tasik Kenyir? Dik

Zuzana 06. 02. 2017, 12:48:54

• Maledivy - velké divy  (7)

my jsme byli na Maledivách s manželkou před vanocemi a rozhodne jeden z mych nejvetsich zazitku. Pekne informace jsme o zájezdu zjistili na teto stránce odkaz

Aaada 30. 01. 2017, 07:37:28

• Šnorchlování a potápění na Bali: v odpadcích i bez nich, přesto nádherné  (1)

Parádny článok. Konečne som sa aspoň trochu dozvedel s čím som to tam vlastne plával :)

Potápanie je tam stále fajn a more síce dosť špinavé, no stále "žije". Mne sa to páčilo okolo Amedu. Len škoda, že sa vo vode nedá zostať večne a každého to raz vypľuje na pevninu. Tá ma už moc neoslovila.. - http://marushka.sk/bali-backpack-je-mrtvy/

Aďo. 18. 01. 2017, 14:57:47

• Finské Laponsko: putování se psím spřežením u vesnice Hetta  (4)

Ahoj Jitko, prosím tě přidávej k mému článku pouze reakce, které se mého článku týkají. Děkuji ti, Šárka

10. 12. 2016, 08:21:33

• Møns Klint - přírodní perla dánského pobřeží  (2)

Ahoj, byli jsme na cyklovýletě Gedser > Mons Klint > Gedser teď na konci listopadu.

Vychytávka pro cestující z Čech je přejet trajektem z Rostocku do Gedseru už jenom s kolama. Jízdenka vyjde na 7€ jednosměrná. (Pozor! zpátky nás nechal automat v terminálu Gedseru koupit pouze zpáteční za dvojnásobnou cenu). Když nejede trajekt, nepanikařit. Venku

Filip 02. 12. 2016, 09:18:50

• Ghana - Afrika pro začátečníky  (7)

Dobrý den , chtěl bych se zeptat na dobrovolnickou činnost v Ghaně . Nemám žádné odborné zkušenosti jen touhu pomáhat lidem co to potřebují.  Jsem ochotny pomoct s veškerou manuální práci a menší finanční částkou

Děkuji za odpověď

Štefan Kolla 02. 12. 2016, 03:15:57

• Program - prezentace  (3)

Čus Davide!

Když já nejsem zrovna ajťáckej Enstein a v Zoneru mně při vytvoření promítání nejedou videa...

Pepa 27. 11. 2016, 20:21:41

• Poprvé v Číně aneb co vidět a čemu se nedivit  (11)

Ahoj cestovatelé, přináším čerstvé tipy a rady na cestu do Číny, mrkněte sem a počtěte si http://fijalka.cz/podzimni-putovani-krasami-ciny/

Bára 09. 11. 2016, 15:43:41

• Heduš v Africe: Ghana , Togo, Benin, Nigerie  (11)

V Togu jsem stravila 7 tydnu. Je to naprosto kouzelna zeme!!!

Me videa: https://www.facebook.com/OurDiVision , kde najdete videa a komentare, postupne pridavam dalsi.

Jmenuji se sice taky Hedvika, ale jedna se o shodu jmen :D :D

Pobyt v Togu byl neskutecny zazitek. DOPORUCUJI!!! 29. 10. 2016, 01:16:55

• Vánoce pro Nepál  (27)

ahoj vsichni. tak trochu me zaskocilo co zde ctu. Mam mnoho kamaradu z Nepalu a ucitele berou 1000 kc na mesic? v jakem meste? moje kamaradka je ucitelka a kamarad ucitel a oba meli plat kolem 1000 euro plus minus. Ptala jsem se jich, ze toto ctu o jejich zemi a oba mi potvrdili, ze to neni pravda. Chudoba tam je, to ano, ale Nepalci jsou skromny l

Vanessa 26. 10. 2016, 18:03:02

• Cestopis Tisícovka: Sháníme ilustrátora  (1)

Ahoj, jsme dva nadšenci do turistiky a chůze. Na začátku července letošního roku jsme vyšli na tisíc kilometrů dlouhý pochod po ČR. Trval 24 dní a přežívali jsme díky železným zásobám v krosnách. Máme víc než dost zážitků a myslíme si, že bychom se nad nimi mohli zasmát nejen my...

Celý cestopis je již napsaný, čítá přes 120 stran. K holému textu

Nohy bez hranic 03. 10. 2016, 18:19:22

• Kde najít pravou   (1)
    Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
    Anna 30. 09. 2016, 11:43:28

• 11 rad na cestu kolem světa  (2)

Hezký článek, akorát moc nesouhlasím s tím, že cestovat sám je lepší. Pro mě osobně vždycky víc znamená mít to všechno s kým sdílet a pak po celé cestě si o tom s tím člověkem povídat. Přijde mi trochu smutné cestovat sám.

Luci 13. 09. 2016, 11:20:53

• Cestovatelský dotazník pro nový cestovatelský web  (2)

Ahoj ještě jednou.

Rád bych jen upřesnil informace. Daný web o cestování bude jednoduše můj cestovatelský blog, kde si budu sepisovat vzpomínky na některé moje cesty. A protože chci, aby byl obsah webu přínosný i pro další, tak proto jsem si vytvořil takový jednoduchý dotazník, který mi pomůže zaměřit se na věci, které rádi čtete.Reaguju na diskuz

Břeťa 03. 09. 2016, 11:25:21

• Meditace v Ášramu  (12)

Dobrý den,mam v plánu meditovat v Ášrámu ...moje otázka je,zda po příjezdu do Ášrámu platím ubytováni ?Nebo nějaké lekce jógy? Moc děkuji za odpověď a zároveň Vás prosím o uvedeni dobrých Ášrámu v Indii z vaších zkušenosti...moc děkuji :)

Vlasta 28. 07. 2016, 15:06:56

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kolik zemí jsi viděl, tolikrát jsi člověkem!
Sponzorováno