Kavkazské republiky

Gruzie

Veronika

V květnu se chystám do Gruzie, nvíte někdo, jak je to s bezpečnostní situací? Zajímá mě hlavně Gori a co je se Stalinovo muzeem, je přístupné veřejnosti, nebo bylo při bojích zničeno? Díky za odpověď.

Zkušenosti čtenářů

Vašek

Před pár roky jsem tuto velmi zajímavou zemi navštívil,
bezpečnostní situace myslím, že bude dobrá. Podívej se na stránky http://www.mzv.cz. Stalinovo muzeum asi stojí, nedovedu si představit, že by jakýkoliv ruský voják vystřelil směrem k ikoně Ruska. Muzeum bylo za pár lari přístupné veřejnosti. Nic extra od toho nečekej.
Zajímavý je interiér Stalinova pancéřovaného vagonu.
Průvodkyně mě ho nechtěla otevřít, po delší době podlehla a stálo to za to. Jinak je Gori nezajímavé, dle mého názoru se sem nemá cenu trmácet. V Gruzii je dost zajímavých míst, Gori to ale není. To je spíš pro někoho kdo má to „správné politické smýšlení“. Hory jsou super, obyvatelé taky. Lidičky chudí, ale bezva.
Jednou bych se sem rád vrátil. Přeji šťastnou cestu a bohaté zážitky. Vašek

Veronika
Vašek:

Díky za informace.

dkjalhfkjh
Veronika:

Ahoj Veroniko, situace je bez problémů, nedoporučuje se jen Osetie nebo Abcházie, v ostatních částech země je víceméně bezproblémová. Já v Gruzii momentálně jsem ))

Veronika II.
dkjalhfkjh:

ahoj davide, take se chystam do gruzie v cervenci, mam na to 14 dni, dikazal bys nam jmenovat par mist, ktera bychom nemeli minout? tam se jezdi vlakem nebo jsou tam nejake busy?diky ver.

David
Veronika II.:

Ahoj Veroniko.
Z Gruzie určitě doporučuji Tbilisi, Batumi,Gori(Stalinovo muzeum) ale pak především Kazbegi, Svanetii, Vardzii, klášter Sapara a určitě i další místa jsou zajímavá. My se budeme pohybovat hlavně kolem Kazbegi a chceme taky Svanetii. Když tak ozvi se na můj email, můžeme hodit řeč.
[email protected]
David

David

V Gruzii jsem byl loni v srpnu (během války), takže jsem vše zažil v přímém přenosu. Letos se tam chystám znovu, jenom doufám, že mi to Rudové opět nepřekazí. Gruzii vřele doporučuji, bezpečnost je prý O. K., kromě již zmiňované Abcházie a J. Osetie.
Cestování zdar!
David

Miloš

Dobrý den. Milí kolegové, jedeme do Gruzie na začátku srpna 2018. Prosím, Vy, někdo zkušenější, můžete mi odpovědět na otázku? Je možné ve Tbilisi koupit plynovou bombu na vařič VAR? Děkuji!  e-mail   [email protected]

Maja
Miloš:

Pozri si web Slavomira Horáka.  Napiš len do Google toto meno a už ti ho nájde. Najlepšie info.
Info o kartušiuach nájdeš v položke „Tbilisi“ , sú tam až 3 tipy, kde ich zohnať. V Tbilisi nie je ťažké sa zorientovať a všade sa dostaneš maršrutkou alebo busom.
Inak mapy každej oblasti dostaneš zdarma v info centre na Taviseplubis Moedani/Námestí slobody. Nie sú síce úplne na treking, ale svoju informačnú hodnotu splnili.je to taký malý stánok, neprehliadneš.  Ochotný, anglický hovoriaci personál.
Ak budes potrebovať nejaké nfo, tak znova napíš, ak budem vedieť rada poradím.
Gruzínsko je nádherné a ľudia sú až vražedné pohostinní

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: