Kanada

Kolik měsíčně na účtě?

Gabriela Današová

Ahoj, chci se zeptat, kolik musím mít měsíčně na účtě, když chci vycestovat na turistické vízum? jde to, že bych měla své jméno na účtě svého přítele a tak získávala výpisy, dostatečné množství peněz atp. ? hlavně kolik je potřeba.. díky !

Zkušenosti čtenářů

Konec

Netrap se s tim. Od 1.1.2013 bude temer nemozne se podivat do Kanady.

Gabriela
Konec:

Co? to vážně? kvůli čemu? ani nestraš, mám tam přítele, který tam studuje, a potřebuji se tam dostat za každou cenu 🙁 cestu planuji kolem 10. 10. tak doufám, že aspoň ta ještě výjde..

Gabriela:

Tak to je OK, ale neodkladej to.

Uf, okej. Nicmene s temi penězi, nevis jak to je?

Radek
Konec:

Jak to myslíš s tím, že bude téměř nemožné se podívat do Kanady od 1.1.2013??

Inner circle
Radek:

Jdi se 2.1.2013 podivat na kanadsky konsulat. Budes nemile prekvapen. A hlavne neposlouchej pre timto datem zadne bachorky (lzi) uredniku konsulatu.

Musis mit svuj vlastni ucet. Ne spolecny ucet ( joint account ). Prumerny pohyb na ucte za poslednich 6 mesicu by mel byt min 15 000 korun mesicne.

Dekuji, a urcite je to tak? mam jeste takovy problem, ze mam ucet cerstve zalozeny, dala bych dohromady mesicne 2000 CAD, coz by asi nemel byt problem, ale 6 mesicu dopredu je nerealne..

A vlastne, jak to delaji lide, pokud jim nekdo cestu financuje? kdyz je nekdo zkratka finance zaopatri na celou dobu pobytu na uzemi od nekoho jineho ..?

hanka

Over si to vsechno jeste na ambasade. Pozadavky se stale meni. Stejne jako s tim tolik zde diskutovanym zdravotnim prukazem.

hanka:

Zdravotni prukaz i pro turisticka viza? Myslela jsem, ze to plati pouze pro WH.

Gabriela

Tak uz mi ambasada odpovedela, minimalni castka není urcena, ale musi prokryt veskere naklady na pobyt : cesta, ubytování, a necekane vydaje.. takze tak 😉

Terry

Ahoj,
pokud chceš jet do kanady, tak můžeš na několik tipů víz, nejjednoduší je Working Holiday, to stačí mít na účtě v přepočtu 2500 kanadských dolarů, v korunách je to 50 000 tisíc. Pokud je nemáš tak stačí když se někdo za tebe zaručí.. Rodiče, vzdálený příbuzný, přítel.. stačí jeho bankovní výpis, kopie pasu a dopis kde stvrzuje, že ti peníze dá..
Každopádně každý typ víz je omezený, tento typ víz je jen pro, myslím, 1000 uchazečů za rok. Pro ten letošní už je limit vyčerpaný. Tak příští rok.. Jinak vyřízení víza trvá 6 až 8 týdnů.
Víc informací najdeš na ambasádě: http://www.canadainternational.gc.ca/czech-tcheque/index.aspx?lang=ces&view=d
nebo na těchto stránkách: http://kanada.informationplanet.cz/

Já na nich taky ted hledala a moc mi to ve vyřizování víza pomohlo.

Terry

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: