Jižní Amerika

Rio de Janeiro

Lena

Zdravím, chystám se na pár dní podívat do Ria de Janeira. Letenky mám koupený a teď se divám ještě po nějakém ubytování. Co sem si tak četla, tak to není zrovna bezpečný město,  hlavně okraje města jsou plný gengů. Ráda bych někam do centra, blízko k památkám. Můžete mi prosim poradit nějakou čtvrť? + nějaké rady jestli máte.. díky

Zkušenosti čtenářů

Libor

Gangy jsou ve favelách (slumech, chudinských čtvrtích), které jsou i v centrálních částech města. Jedeš do Ria na památky? V centru je pár nepříliš starých památek, ale kvůli nim se tam nejezdí. Jezdí se za přírodní scenérií (vyhlídky, pláže) a atmosférou. Většinou se turisti ubytují ve čtvrti Copacabana. O něco klidnější, ale dražší s menší atmosférou je sousední Ipanema. V centrální části města stojí za úvahu Santa Teresa. Podle mě je Rio poměrně bezpečné, ale nevím, jestli pro samotnou holku (asi jak kde a kdy).

Jarda

Cau Leno, priletel jsem z Ria minuly tyden. Rio je naprosto bezpecny mesto, s cistym metrem. Byly jsme vsude mozne po Riu i mimo turisticka mista a vecer jsme se chodily bavit do mistnich ctvrti, kde jsme byly jediny cizinci. Hotel jsme mely na Copacabane. Rio je nadherny barevny mesto, ktery si urcite uzijes. Pokud priletis na mezin.letiste tak cesta je okolo 70 Realu, pokud na mistni cena je 35 Realu na Copacabanu taxikem. Normalni cena za pivko 0,66 l je 7 Realu v centru v restauraci. Jidlo je drazi asi o 20-30% nez v CZ.
Doporucuji ti navstivit Santos a Iguazu. Letenky na mista kolem Ria nejsou drahy.

Rádce

Zkuste se podívat na tento program dovolená v Rio de Janeiro, třeba se inspirujete

Mima

Zdravim. Tiez sa chystam na kratku cestu po Brazilii. Cca marec -april 3 tyzdne. Ocenim akekolvek rady a tipy na zaujimave destinacie, pripadne partakov na cesty.
[email protected]

Vladimír

Rio de Janeiro je po olympiádě o něco nebezpečnější než bývalo.Je to škoda, protože je to opravdu jedno z nejkrásnějších měst co jsem měl možnost navštívit. Štěstí bylo a je že jsem narazil na české průvodce a ti nás protáhli celým Rio, bezpečně a opravdu luxusně.Doporučuji  mrkněte  na jejich http://www.riopruvodci.cz nebo na Fb. Nebudete litovat

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: