Jižní Amerika

Češi v Jižní Americe (nejlépe Chile, Paraguay)

Dudlina

Ahoj,

vzhledem k tomu, jaká je teď situace u nás a ve většině Evropy, tak uvažujeme o tom, že bychom odjeli. JA se nám zdá vhodná, jen nemáme vůbec zkušenosti co a jak, uvažujeme právě o těchto dvou státech, o Chile z toho důvodu, že jsem tu četla, že je tam možné dostat trvalý pobyt a o Paraguayi proto, že tam prý je v nějakém městě česká komunita. Nevíme ovšem kde, proto prosím o jakékoli rady nebo i kontakty na někoho, kdo se vyzná nebo tam žije. Dále by mě zajímalo, jaká je tam politická situace, jaké je tam nebezpečí nemocí…uvítám prostě různé info. Máme malé děti.Klidně pište i zkušenosti z jiných zemí. Děkuji

Zkušenosti čtenářů

lada

tady je kontakt primo na pana Maška v Paraguay,ktery ma takrikajic pod palcem cely mestecko,kde je i spousta lidi s českymi koreny z minulosti. [email protected] , nicmene musim upozornit,ze je tak pracovne a administrativne vytizeny,ze komunikace neni vubec jednoducha,vicemene se me podarilo za poslednich X mecisu vyridit s nim cca 3-4 emaily,takze spis bych to zkusil pres nekoho jinyho z oblasti, a s panem Maškem se spojil az na miste,urcite to bude mnohem jednodussi.

roman hakl
lada:

Dobry den.Chci se zeptat,jestli emailova adresa je spravna a aktualni.rad bych ziskal jakekoliv informace,rady a pod. Chci odjet z Evropy a zit v JA.Diky za odpoved,pripadne jine vkontakty a cenne crady..Dekuji a preji vlidny den ..RomanHakl s rodinou

Libor
roman hakl:

Utikas z Evropy pred valkou nebo pred veriteli?

roman hakl
Libor:

nevim kdo a proc se pta …

Inka
roman hakl:

Dobry den,mame s rodinou úplně stejně úmysly,proto se na vás obracim,zda jste ziskal nejake infoco vas v diskuzi zajimalo nebo zda jste už odcestovali.S pozdravemInka K.

roman hakl

o co ti jde????

roman hakl:

Mam tady rozepsat kdo jsi a tvuj zivotni pribeh? Tak se uklidni.

roman hakl

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Hakluv veritel
roman hakl:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

orundus

Ahoj dudlinko.Nepisu ti proto,ze mam pro tebe nejake informace,ale naopak.Ze stejnych duvodu jsme se rozhodli pro to same.ja moje rodina(pritelkyne a maly syn) chceme odejit z Evropy driv,nez bude pozde.Zatim stale patrame,hledame,ptame swe a tak.Pan Masek se nam zatim neozval.Psali jsem i jinym,ale bud nam nemuzou pomoci,nebo to bylo plane.Pisu hlavne proto,ze bych Te chtel poprosit o nejake info,pokud bys byla tak hodna a nejake mas.Je mozne i se resit vse spolecne,nevim ale,pokud by to vyhovovalo tobe(vam).Diky za jakekoliv info a za odpoved,dekujeme moc a prejeme hodne stesti a vlidny den …Roman s rodinou ..

Libor
orundus:

Mam obavy, ze uz je pozde. Bohuzel zivot dozijete v Evrope a po valce to zase nejak pujde.

Ahoj
orundus:

Může je má rodina také přidat?Nemáme zájem je nechat fašismu EU na pospas.Nechám zde kontakt na FB,nick je Jiri Fyk

Petr

Kdo je ten Hakl?

Petr:

uz asi nikdo…….

Petra

Dobry den, zhruba za dva mesice projizdime z bolivie pres paraquay do Iguazu k vodopadum. Neporadil by mi prosim nekdo jak se dostat pres paraguay? Jestli je jednoduche a hlavne bezpecne najit autobus? Dekuji

eva
Petra:

Najít autobus? Prostě dojít na terminal, nebo na něj někde na silnici mávnout. Když má volno, tak většinou zastaví. Ale zadarmo teda nevozí :-).

Petra
eva:

Ja, ale chci usetrit

eva
Petra:

Pak jedině stopem, ale to nevidím zrovna růžově. A bezpečně už vůbec ne.

mateo
eva:

Evo stále arogantní, stále přemoudřelá… Že vás to baví…  Machrujete hloupě a ještě se zbytečně shazujete…

eva
mateo:

No tak poraď  jak levně – ideálně zadarmo – cestovat. Když ne stopem, tak mne napadá už jen pěškobus, ale ráda se poučím :-).

Karel
eva:

Pěškobus a zase jen pěškobus.

Petra:

ze Santa Cruz do Assuncion jezdi nocni busy.

denisa

jsme stejného názoru. můj syn nechce žít s muslimy v jednom státě a v tomto nebezpečí. Taktéž uvažujeme o těchto státech

Zdravím všechny, vím, že tato diskuze je již poměrně staršího data, ale mám dotaz, zda-li někdo navštívil rodinu Mašků či okolí města Coronel Bogado aneb zda někdo do budoucna plánuje cestu do těchto míst? Prosím o jakoukoliv informaci či radu, ptozože raději být připraven než-li překvapen. Neumím vůbec španělsky a sama mám trochu strach a obavy, protože ve státech jsem byla naposledy v r.2003 a to N.Y. + Florida. Budu vděčná za jakoukoliv radu i čas…Kontakt: [email protected]

Leninka

Zdravím všechny, vím, že tato diskuze je již poměrně staršího data, ale mám dotaz, zda-li někdo navštívil rodinu Mašků či okolí města Coronel Bogado aneb zda někdo do budoucna plánuje cestu do těchto míst? Prosím o jakoukoliv informaci či radu, ptozože raději být připraven než-li překvapen. Neumím vůbec španělsky a sama mám trochu strach a obavy, protože ve státech jsem byla naposledy v r.2003 a to N.Y. + Florida. Budu vděčná za jakoukoliv radu i čas…Kontakt: [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: