Jižní Amerika

Ayahuasca

Jenduel

ahoj, vím že jste se tu o tom bavili a Yarda doporučoval Arequipu nebo Limu, jak se k tomu ale dostat?
Aby rituál byl opravdu rituálem a v nápoji bylo to, co by tam skutečně mělo být a procedura měla léčivé účinky na psychiku a člověk si z toho odnesl poznatky do celého jeho života?
tady můj email, [email protected]
díky

Zkušenosti čtenářů

Libor

Přečti si tuto diskuzi:
http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/spolucestovani-amerika/ayahuasca-/
Léčivé účinky na psychiku? To si pleteš s něčím jiným. V Limě nebo Arequipě bude tak leda někdo, kdo to bude mít jako podnikatelský záměr s cílem vydělat co nejvíc peněz (až 500 USD za seanci) na hloupých turistech.

Jenduel
Libor:

tož mě by to do města nenapadlo ale Yarda tu někde v diskuzi psal, že v Arequipě to možné je. v Limě vím o semináři, je to ale v době kdy tam už nebudeme a je to za 150sol. domovská klinika je u Cuzca a vede to nějaký doktor, nějaká uznávaná kapacita

Lubica

Ahoj, poznam viacerych liecitelov (samanov, curanderos) v Peru v dzungli, ktori su spolahlivi, zijem v Peru uz 12 rokov, som antropologicka, robila som vyskum aj s liecitelmi v horach v okoli Cusca aj v Amazonii – dokumentovala som liecive rastliny. Ano, ayahuasca lieci psychiku cloveka, depresie (treba ritual absolvovat aspon 5 x a viac podla stavu, pri drogovej zavislosti sa uziva 3 mesiace az pol roka 1 az 2 x do tyzdna), ale saman uziva ayahuascu pocas ritualu preto, aby videl do choreho a aby zistil jeho zdravotny stav a potom ho zacal liecit urcitymi liecivymi bylinami. Liecivy ucinok rastlin som vyskusala na sebe napr. Uncaria Tomentosa (Una de gato), ktora je na zamedzenie tvorby rakovinotvornych buniek a tiez na podporu imunity, preto som sa chcela venovat viac sprostredkovaniu pomoci ludom, ktori by sa chceli liecit ayahuascou alebo inymi bylinami a kupila som pozemok v dzungli, 9 hodim cesty od Cusca pri meste Puerto Maldonado, rezervacia Tambopata (alebo pol hodinu letecky z Cusca alebo hodinu a pol z Limy), odtial este hodinu plavby lodkou po rieke Madre de Dios od mesta. Tam mam pri rieke 5 domcekov z dreva a palmoveho listia, vlastnu vodu z 30 metroveho vrtu a elektrinu par hodin denne vyrabanu pomocou generatora, oproti cez rieku zije miestny saman, ktoreho vzdy zavolam, ak ma niekto zaujem o ritual, on si sam vari ayahuascu, a podla vyjadreni ludi, ktori absolvovali ritual, saman je dobry. Ak by si chcel viac info, napis mi, moj email: [email protected]

Manco

Rituály ayahuasca spojené s inckými duchovními tradicemi je možné zažít v centru etnikas u Cuzka.
http://www.etnikas.com

Manco:

hmmm, akorat je to trochu drazsi…..

olin obecny

Peru je krasna zeme ale fetovat muzete i v Cechach… racionalizaci(oduvodneni) fetovani si vzdycky najdete, kdekoliv…

Senor de Sipán

Výborná věc, ty rituály, léčitelé a šamanismus. Kámoš tady utratil desetitisíce za semináře. Pak prodal byt a auto, a jel to praktikovat do Ekvádoru a do Brazílie. Když ho tam odrbali skoro o všechno, tak se vrátil a je z něj bezdomovec.

olin obecny

tady se nema smysl rozcilovat… ty samy alkaloidy jsou v harmale mnohodilne (syrska routa) harmin, harmalin, dmt… Obdobny ucinek maji atropin, skopolamin, meskalin, psylocibin atd… jsou jich stovky… Jestli si myslis, ze fetovani alkaloidu, te privede na nejakou vyssi uroven poznani, nebo ti vyleci nejake nemoci, tak ses naprosty blazen a vylozeny hazarder se zdravim… je tam mizivy potencial zavislosti, ale extremni riziko poskozeni psychiky… Az po tvych experimentech skoncis jako depresivni sociopat, na invalidnim duchode, ktery nebude schopen vyjit na ulici, tak si potom nestezuj…

Nervus
olin obecny:

Vypadá to, že jste buď velmi neinformovaný a nebo informovaný pouze z jedné strany .. ostatně, proč zjišťovat informace, které odporují mému soudu, že?

La

Při cestě v Ekvádoru máme „dobré“ zkušenosti s indigenos: prodají ti ayahuascu na potkání, ale o jejich způsobilosti s něčím takovým pracovat nebo někoho védst bych hodně pochybovala, soudě z jejich životních příběhů. Prestižní pro většinu místních je gringos co nejvíc stáhnout o prachy, že by někomu šlo o vyšší cíle – někoho přivédst k vyššímu stupni poznání – o tom si můžeme nechat leda zdát. Prostě dobrý byznys, přesně jak říká Senor de Sipán

m.
La:

na tom sa vzdy pobavim… brat drogy, omamne a psychotropne latky aby hladal clovek poznanie. 🙂 dajte si doma pollitra vodky, vyjde vas to lacnejsie.

martin

Una de Gato jako součást ayahuasca? To je fakt dobrý. Tal léčebné účinky této rostliny zvané Kočičí drap určitě ne podceňovat, jen bych ji tak jako všichni zdejší použil jako výborne přírodní projimadlo a diuretikum. Neexistuje žádná ayahuasca jako recept, droga nebo co to hledáte. Ayahuasca je obřad, ne to co u toho vypijte a sníte. Fetujte doma, ušetříte za letenku a zaručených receptu na ayahuasca se po netu valí mraky. Ingredience vám dneska pošlou poštou z e shopu a ti samani co vám tu ayahuasca prodávají tam nakupují také pprotože v lese už by nedokázali ingredience najít. Ayahuasca není trip, ayahuasca je obřad a opravdu jen velmi málo samanu ji absolvuje víc než třeba pětkrát, jenže za celý život. Vona s tím psylocibinem to fakt není sranda a když to pěkně namíchas s kokou jako ti samani co prodávají po peru a Bolívii, to je fakt léčivé mazec.

Lubica
martin:

Ahoj Martin,
trochu pozornejsie citaj, v mojom prispevku neuvadzam, ze Una de gato sa miesa s ayahuascou (napoj ayahusca sa pripravuje z liany ayahuasca a z rastliny chacruna), hovorim o liecivych bylinach a spominam Una de gato – Uncaria tomentosa ako jednu z rastlin, ktora pomaha zvysovat imunitu ludskeho organizmu a zabranuje tvorbe rakovinotvornych buniek, prebieha mnohorocny vyskum tejto rastliny a na internete mozes najst spustu vedeckych clankov.

Yarda
Lubica:

Hola Lubica 🙂 jasne mas pravdu prava Ayahuasca se dela pouze z liany ayahuasca a chacruna, nekteri smejdi tam pritavaji halucinogen Toe, ale to samani nedelaji 🙂 tak pozor na to co budete pit!!! Una de Gato je prevence proti rakovine. Mistni to hlavne pouzivaji na cisteni krve. Zdar Yarda

Yarda

Hola amigo, Limu a Arequipu jesem nedoporucoval, pouze jsem rikal ze je to lepsi alternativa nez v Cusco, kde je to hodne komercni. Doporucuji, pokud jsi na to samozrejme pripraven jakykoli ritual absolvovat v jungli. Zdar Yarda

Saša

Strávila som niekoľko fantastických dní v Ekvádore (Vilcabamba) priamo u Šamana v dome. Veľa som sa naučila a prežila s ním nezabudnuteľné Ayahuasca a San Pedro ceromónie. Stali sa z nás kamaráti a preto sa ho chystám pravidelne navstevovať. Viem, že nie je jednoduché vybrať sa do nepoznaného sám a preto rozmýšľam, že zorganizujem viac ľudí (max.skupinku 5) a vybereme sa za ním spoločne. Ak ma niekto záujem pre viac informácii ma kontaktujte na [email protected]. Mne Ayahuasca zmenila život, samozrejme k lepšiemu, takže to rada budem šíriť ďalej.

Libor

Zdravím všechny
Jezdí mi mráz po zádech, když tady někdo píše o ayahuasce v Limě 🙁 . Vy jste se ai uplně zbláznili? Praha je oproti Limě poklidný zelený parčík. Lima je velkoměsto.
Na facebooku jsem založil tuto stránku.
https://www.facebook.com/Ayahuasca-v-Peru-358822877802429/
Budu zde probírat zkušenosti a vyvracet pár mítů, které kolem ayahuascy panují.
Kdo by si chtěl počíst mé zkušenosti, nebo se na něco zeptat, jste vítáni.

Jan

Snad je dobré navštívit komunitu v Pisaqu kousek od Cuzka a zkusit tam místní duchovní terapie, obřady a nakonec i rituál ayahuasca :
http://sacredvalleytribe.com/ayahuasca-wasi-retreat/

Jirka

Otevřu tento topic. Spíše doporučení nedostanu, ale ta minuta na napsání mě nezabije. Letím za pár týdnů do Ecuadoru. Chci se setkat s Ayauascou. Zkusím se poptat v Coca (španělsky umím), ale pokud by měl někdo kontakt na šamana v amazonoské oblasti Ecuadoru, byl bych mu hodně vděčen.

Helena
Jirka:

napiš mi na [email protected] jestli chceš, můžu se podělit o zkušenost.:)H.

Helena

Vyzkoušel někdo ayahuasca rituál ve skupině etnikas u cuzka ??

Hafusak

Sacred valley tribe je bezpečná zkušenost s rituálem ayahuasca

Theodor

Kontak na šamana bych měl, ale bohužel v jiné destinaci, v Peru v Amazonii.
 
 
 
http://junglereps.com/cs/

René

Zdravím!
Má někdo zkušenosti s Ayahuscovými rituály u Jana Rostlinky v Ekvádoru?
Zde: http://www.vypravadoamazonie.cz/co-je-ayahuasca/

Veronika

Rendo, můžu se zeptat jestli jsi něco zjistil něco o Janu Rostlinkovi? V listopadu tam máme s kamarádem cestovat taky.

Indí
Veronika:

Veroniko, pokud jste tam byla, můžete prosím nasdílet své zkušenosti? Byla bych moc vděčná, chystám se tam také. Děkuji!

René

Veroniko,bohužel jsem nezjistil nic.
Veškeré recenze jsou pouze na jeho webbu „www.vypravadoamazonie.cz“
Zajímavé je,že se mi doposavad nepodařilo vygooglit ani jednu jedinou nezávislou recenzi či hodnocení.Bohužel ani v angličtiné.Dost divné!
A co Petr Chobot? 🙂

René

Do Jižní Ameriky se zatím chystám.Rád bych vyzkoušel nejen Ayahuascu,ale i Bufo Alvarius…,když už budu v techto končinách,tak ať moje poznání a zkušenosti stojí za to!
Zpravidla vše plánuji a racionálně ověřuji,ale s p.Rostlinou si nejsem jistý.
Zřejmě budu muset ušetřit více peněz…kdyby to „náhodou“ u p.Rostlinky nevyšlo. 🙂

Marcel
René:

Ahoj,
ja mam ted letet v Breznu do Kolumbie a cestovat az do Ekvadoru. Bufo Alvarius je jina zaba, ta v Ekvadoru tusim neni, je to mexicka zaba. Ekvador a Kolumbie pracuje s Kambo. Pripadne napis kdybys nahodou jel ci nekdo se chtel pridat na mesic… Brezen 2019 az Duben 2019 Kolumbie s Ekvadorem. Email: deadlybeyond (zavinac) gmail com. Zaroven hledam kdyby nam nekdo trochu poradil v Ekvadoru 🙂

Indí
René:

René, prosím byl jste u Honzy v Ekvádoru? Děkuji moc za případně sdílení.

Indí
René:

Včera jsem se vrátila od Jana Rostlinky z Ekvádoru. Riskla jsem to, byť jsem moc informací kromě jeho stránek nenašla. Mám nějaké srovnání, protože jsem v průběhu deseti let v Čechách u různých šamanů nebo rádoby šamanů absolvovala tak 50 ceremonií. Honza k aya přistupuje poctivě a šaman don Carlos je výborný. V aya bylo možná o trochu méně listu chacruny než bych potřebovala, ale vize jsem měla pokaždé. Samozřejmě, pokud se někdo naivně upíná k tomu, že mu jedna ceremonie změní život, bude zklamaný… Ale z mého úhlu pohledu je u Honzy vše v pořádku. Krásné prostředí, klid, kvalitní ubytování, bezpečí a dobře vedené ceremonie. Mohu ještě doporučit Augustina Grefu, kterého znám z Čech a je možno za ním jet i do Ekvádoru, kde cca napůl žije. Tak snad jsem někomu pomohla.

Joann
Indí:

Ahoj , zvazuji cestu letos a rada ctu osobni zkusenosti pokud budes tak hodna a neco mi napises na email moc mne to potesi [email protected] diky 🙂

Joann
Indí:

Ahoj , zvazuji cestu letos a rada ctu osobni zkusenosti pokud budes tak hodna a neco mi napises na email moc mne to potesi [email protected] diky 🙂

P.
Jiri

Co vim, tak Rostlinka pracuje někde u Teny. Přemýšlel jsem o něm, když jsem tam byl, ale vykašlal jsem se na to. Budu zkoušet najít místního šamana, ale je mi jasné, že to nebude lehké i když španělsky jakž takž umím. Do hromadné centra pro turisty se mi vůbec nechce. Co jsem se díval na netu, internet a fora moc nepomohou, takže bych to viděl na to, že bych zkusil navštívit nějakou místní komunitu.

Dagmar
Jiri:

pokud mluvite anglicky aspon trosku doporucuji http://www.capitari.org, je to tam absolutne bezpecne. Mozna uz jsem to tu nekde psala, byli jsme tam a ma to uroven, saman miluje rostliny vseho druhu, provozuje farmu na pozemcich, ktere si sam zazelenil a z penez bilych za ritualy castecne dotuje provoz farmy, zamestnava asi ctyricet mistnich a ti ho maji radi. Akorat levny to uplne neni. Ale je to bezpecne. Hodne stesti s ayahuasca diet

Jiri

Diky za rady, ale ale zkusím najít něco s menší skupinou. Tohle vypadá jako továrna. Nejde o peníze, jako spíše o pocit.

Miroslav

Co takhle jungle-medicine.eu ? u Davida jsem byl minulý týden , a na tu pilulku první noc před ayou jen tak nezapomenu hh. Jana Rostlinku bych taky zkusil klidně , oba sleduju nějaký ten rok
Nevím proč by se že mě měl stát psychopat co nevyjde na ulici, naopak :))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: