Japonsko, Korea

Vlastním vozem do Japonska

Petr

Dobrý den,
Chystáme se s kamarádem příští rok na motorkách do Japonska a ani přes velké pátrání na netu nemůžu dohledat pořádné informace, jak je to s trajektem a případným Carnetem do Japonska. Našel jsem jen pár střípků, že jakýsi trajekt pluje z ruského přístavu Korsakov na ostrově Sachalin, ale nic určitého. Máte někdo zkušenost s trajektem, případně funkční link na více informací, či objednání plavby, odkud a kam a jestli je potřeba Carnet? Díky Petr. 😉

Zkušenosti čtenářů

Petr

Co je to Carnet?

Petr
Petr:

Jedná se o vratnou kauci pro cestování v určitých zemích vlastním dopravním prostředkem. Myslím, že jde o to, aby se tam oný prostředek neprodal …
http://expedice-apalucha.cz/cestovatelske-info/karnet.html

Petr
Petr:

A jak to budete resit az tam motorky prodate? Ztratite kauci?

Petr
Petr:

Nejspíše ano, ale my se na nich raději vrátíme do ČR. 😉

Petr:

Nechci Vam radit, ale ja osobne bych jel na Taiwan a lodi do Kagoshima.

Petr

Na Taiwan? Je problém jet na vlastním stroji do Číny, o Vietnamu ani nemluvím, kudy na Taiwan? Myslím, že jet do Japonska přes Rusko je realizovatelné, ale jižní asie je problém.

Petr:

Potom tedy do Dalnegorsku a lodi do Sapporo. Pratele z Hamburku to jeli minuly rok na BMW, ale zpatky letadlem.

Petr

Díky, zkusím něco dohledat. Pokud by měl někdo více informací a link, tak budeme rádi za každou radu. Petr.

ivano
Petr:

Sondoval som minulý rok prepravu expedičného auta Vladivostok-Kanada. Mal som kontakt na agenta Yuri Melnikov mail: [email protected]. Skús sa na neho obrátiť. Dá sa aj anglicky.

ivano:

Yuri je pekny podvodnik. Tak bacha.

ivano

To už neviem posúdiť, nakoniec som to nezrealizoval, bolo to príliš komplikované a z Bajkalu som sa vrátil domov. Tak osobné skúsenosti s jeho službami nemám.

Alois

Ahoj,petře, pokud máš zájem o nějaké info, tak mi pisni na [email protected], odjíždím s klukama na expedici do Japonska autama, a nějaké info o Korsakovu mám, motorky Ti převezou.

marushka.sk

Ked píšete Japonsko.. v Ladakhu sme stretli tútp sympatickú španielku, ktorá ide z Japonska na bicykli. Už 4 roky. Inšpiratívna osoba…
https://wabisabicycling.wordpress.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: