HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Írán, Pákistán, Afghánistán

Režim vstupu do Íránu 2018

Kavorka
Kavorka

Ahoj,

byl jste někdo v posledním půlroce v Íránu, aby to bylo co nejaktuálnější: jak je to s vyřízením víza? Dá se spoléhat na získání až na letišti (Chomejního v Teheránu)? Pokud jo, co s sebou? Počítám s prokázáním zpáteční letenky, aspoň první noci ubytování, nějakýho pojištění, fotek, snad kopie pasu, prokázání prachů na účtu. Stránka iranemb.cz teď zrovinka nějako nefachá, tak sháním info, kde se dá.

Nebo radši všechno vyřídit v ČR? Jak je to s tím referenčním číslem? Je nezbytný? (3-týdenní pobyt, čeká mě za cca 7 týdnů). Pokud jo, vyřídit přes cestovku? Tzn. za vstup cca 1000 Kč + 60 EUR?

Díky za vaše zkušenosti.

02. 03. 2018, 23:43:11
Franta
Franta

Ahoj, jet do země bez víza a žádat až po příletu letišti je vždy risk, protože nikdo neví co se může změnit anebo už jsme s Íránem zažili mnoho :-). Íránska ambasáda jede teď na stránce: http://prague.mfa.ir/, kde jsou popsány podmínky vstupu v Consulate Section.

10. 03. 2018, 20:28:42
Petr
Petr

Byli jsme před deseti měsíci a vízum na letišti bylo za půl hodiny hotovo. Ubytko na první noc chtěli vidět, pojistku jsem měl přes Axu a neřešili ji vůbec. Platili jsme 73 Euro za osobu, včetně nějakého jejich připojištění které si musel koupit každý. Za mne je tedy  referenční číslo zbytečné. Příjemnou cestu.

16. 03. 2018, 15:05:07
Lojza
Lojza

Co to jsou za informace? 73 EUR? Vždyť bylo vždy standardně za 75 plus poplatek nějakých 3 eura za bankovní operaci. Připojištění? To myslíš to íránské cestovní připojištění 10-25eur, které se  vyžadovalo" na hranicích? Ten jejich kiosk pojištění byl zrušen někde kolem poloviny roku 2017. Myslím, že informace tady jsou hodně zavádějící a věci kolem Íránu se hodně mění. Jednou tak, podruhé jinak.

20. 03. 2018, 20:09:56
Alice
Alice

Doklad o cestovním pojištění i referenční číslo po nás na letišti v Teheránu chtěli. Bylo to na začátku dubna 2018.

25. 04. 2018, 14:39:29
Silvie
Silvie

Zrovna jsem se vratila z Efsahanu. Vizum jsme dostali na letisti pri priletu, akorat je dobre si cenu zjistit dopredu, protoze si kazdy urednik rekne, co se mu libi. Kamaradka platila 100 EUR, po me chtel prvne USD 150 ( vcetne to jejich pripojisteni za EUR 10 myslim) , ale kdyz se mi to zdalo hodne a dala mu USD 100, tak si vzal penize a uz nic nerekl. Samozrejme jsme nedostaly zadnou uctenku. Takze mi to pripada, ze zalezi, kolik si jaky urednik rekne.

Jinak nepotrebovali videt nic, jen jsme vyplnili nejaky jejich papir a to bylo vse.

02. 05. 2018, 10:43:17

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nebaví tě sedět na zadku? Zkus cestovat.
Sponzorováno