Írán, Pákistán, Afghánistán

Iran – vystup na Damavand april/maj

Ivka

Ahojte,
mate niekto skusenosti s vystupom na Damavand v mesiacoch april (04, druha polovica) alebo maj (05, prva polovica)? Je to mozne v pripade priazniveho pocasia aj bez skialpov?

Zkušenosti čtenářů

David

Ahoj,
nevím,zda ti pomůžu,ale já byl na Damavandu v červnu a výstup byl v pohodě.sem tam byly sněhové jazyky.Více nepříjemné byly sirné výpary před vrcholem a na vrcholu.V kombinaci s řídkým vzduchem nepříjemné.rozhodně počítej s tím,že se tě ujme první Íránec cestou nahoru a bude se o tebe starat.Íránci milují hory a k turistům jsou neskutečně přátelští.mám odtud jen pozitivní vzpomínky.
nicméně situace v dubnu-květnu bude jiná.

MiraS
David:

Ahoj,
máme v plánu také výstup na Damavand. Mohl by jsi sem (nebo na email) prosím dát nějaké info? Nebo třeba nějaké zápisky by nebyli? 🙂 Moc ocením jakoukoliv informaci.
Díky
Mira

Martin
MiraS:

Já tam byl v květnu a kvůli asi metrovému prašanu jsem se nahoru nedostal.

MiraS
Martin:

Ahoj, dal by jsi mi mail, abych se poptal na pár věcí?
Děkuji
M.

Martin

Já se chystám na DAMAVAND koncem května…Snad nejlepší doba na trek…

petr

ahoj. v srpnu bych se rád podíval do Íránu, při tý příležitosti bych rád vylezl na Damavand. Nebude se tam někdo v srpnu nacházet se stejným plánem? V nejhorším bych začal sám a po cestě nahoru se zkusil k někomu přidat, ale to se mi moc nechce. A ještě jedna, důležitější věc. Zajímalo by mě, jaký tam můžou být teploty. Pojedu do Íránu na cca na měsíc, nízkonákladově, stopem, spaní ve stanu a všechny věci na zádech, takže budu šetřit místo v báglu, jak to půjde, z toho důvodu se ptam, jaký tam může být počasí. jestli to je pro mě vůbec reálné tam vylézt, nepotáhnu s sebou péřovku kvůli jednomu výstupu.

díky za odpovědi.

stepan
petr:

Ahoj, ja bych rad jel, ale spis v zari, zacatkem. Srpen tam je teplotne nejspis dost silenej a taky mi to moc nevychazi s praci. Jak je na vrcholcich hor, to nevim) Mohl bych tak na tyden a pul, takze z casoveho duvodu bych do zeme cestoval asi ale spis letecky…(nebo aspon nekam pobliz – na vychod Turecka ci do Armenie) Jinak taky low-cost.

Filip

Ahoj, podařil se tehdy výstup? Máme v plánu letět začátkem května a dat i Damávand. Díky

Tomáš

Koukám, že si umíte vybírat lokality na výstup na horu 😀

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: