Írán, Pákistán, Afghánistán

Irán- Hyrkánský les

iva

Byl jste někdo na severu u Kaspiku v lesích?
Většinou se jezdí na historické a kulturní památky a ty jsou většinou v té suché části.
Ale na severu u pobřeží má být údajně 800km dlouhý Hyrkánský les, trvale zalesněný prakticky od třetihor…
Zajímalo by mě, jak se tam dá, jestli tam náhodou nemají vojenské prostory a tak..

Zkušenosti čtenářů

Petr

Da, chystame se na tam asi na dva treky v srpnu. O zadnem omezeni jsem zatim neslysel. Vychazime z popisu na pohora.cz.

iva
Petr:

Bezva, tak sem pak kdyžtak napiš něco málo…
Já jsem právě slyšela, že tam má být nějaký vojenský prostor- samozřejmě je ta oblast velká, ale znáš to, o tajném vojenském prostoru ti v takových zemích, jako Irán, nikdo podrobně vyprávět nebude, ani kreslit do mapy ne 🙂

Petr

Hory jsme několikrát v oblasti hyrkánského lesu přejížděli a snažili se dostat co nejvýše. Několikrát se nám stalo, že jsme si vyhlédli krásnou cestu v mapě co vedla do 3500m a třeba v ca 1500m najednou plot a brána. Jednou jsme se naivně byli zeptat chlapíka u brány, řekl že nás tam nepustí, že je to restricted government area ale že chce stejně vidět naše pasy. Zkouknul je a poslal nás zpátky. Ale taková oblast může být prakticky kdekoliv.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: