Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Hledáme parťáky na cestu do Kostariky…

Ilona Dolečková

KOSTARIKA – hledáme parťáky na cestu za dobrodružstvím v
termínu 12.6.-26.6. POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA !!!
Kostarika je jednou z nejekologičtějších zemí na světě. Nabízí kombinace pozorování divokých zvířat v pralesích s povalováním se na panenských plážích či ochutnávkou kvalitního kafe přímo na plantáži!
Vydejte se poznat Kostariku s českým průvodcem, který vás zavede do pralesů národních parků, na pláže Karibiku i Tichého oceánu, do kráterů či působivého okolí několika sopek. Koupat se budete také pod vodopády i v termálních pramenech. Odvážlivci se mohou projet na lanech zavěšených nad pralesy anebo šnorchlovat na korálovém útesu. Vše s českým průvodcem, který účastníkům malé skupiny na místě pomůže zajistit veškerý pobyt. Pobyt vyjde na 35000 – 41000 Kč dle velikosti skupiny (vstupy do národních parků jsou v této částce už zahrnuty), plus náklady na stravu (snídaně jsou ale v ceně!) a fakultativní atrakce (kolem cca 250 USD). V současnosti lze sehnat letenku na červen kolem 11000 Kč – neváhejte!
1. den – večerní přílet do San Jose, nocleh v blízkosti hlavního města
2. den – ráno návštěva sopky Poas, pohled do krátera, odpoledne komplex vodopádů La Paz s pavilony motylů, orchidejí, papoušku. Přesun pod sopku Arenal.
3. den – návštěva NP Arenal pod ikonickou sopkou Kostariky, pozorování přírody, koupání v termálech
4. den – koupání pod 40m vodopádem La Fortuna, zahrada orchidejí. Přesun, noční procházka v oblasti Monte Verde.
5. den – NP Monte Verde, návštěva horského mlžného pralesa a pozorování jeho života.
6. den – NP Santa Elena, další mlžný prales tentokrát s výhledy a pozorováním jeho života, „netopýří zoo“. Fakultativně zipline nad pralesem, canopy walks. Přesun
7. den – NP Rincon de la Vieja, cesta pod vodopád La Cangreja, koupání, procháska geotermickou krajinou s vývěry horké vody, bahenními gejzíry a kouřícími otvory – vše v tropickém pralese! Nocleh poblíž Tichého oceánu
8. Den – dopoledne koupání na plážích Tichého oceánu, odpoledne přejezd,
9. den – NP Manuel Antonio, nejkrásnější národní park země, přirovnáván k ráji – po procházce pralesem a pozorování opic, leguánů, aguti, lenochodů, apod. koupání na panenské pláži přímo v NP.
10. Den – přejezd na karibské pobřeží Kostariky, cestou pozorování krokodýlů, procházka pralesem, večer u Karibiku.
11. den – NP Cahuita, další národní park, jehož součástí jsou nádherné pláže! Zde možnost šnorchlování
12. den – další den na pláži, šnorchlování, odpoledne přejezd do vnitrozemí
13. den – cesta ke kráteru sopky Irazu, návštěva zvláštní sopečné krajiny kolem sopky Turialba
14. den – návštěva kávové plantáže, koloniální vesničky a města Cartága se slavnou basilikou, odpledne odlet
15. den – přílet do Evropy
Spaní: všude v čistých hotýlcích nebo bungalovech. Snídaně vždy v ceně.
Vstupy do národních parků jsou zahrnuté v celkových nákladech. Fakultativní program zahrnuje noční vycházky do pralesa s průvodcem, průvodci-přírodovědci v narodních parcich, canopy-walk, zip-line, šnorchlování, apod. Přejezdy budou dodávkou nebo mikrobusem – a doprava je v ceně !!!
Pište opravdu pouze vážní zájemci do zprávy !!!! Nebo volejte na tel. 775 427 067 ..Kdo nemá zájem, prosím nekomentujte, děkuji !!!

Zkušenosti čtenářů

Petr Krejza

To má být reklama na Costa Travel pana Řezníčka , který nám stále odmítá vrátit naší zálohu?

Filip
Petr Krejza:

To má být reklama na Kriss Johnson, která si nechala zaplatit zájezdy a plno lidí neodletělo? Dodnes dluží letenky. A otevřeně přiznává, že nemá ani na jídlo?

Mirek

Tak pokud inzerujete pro paní Kristýnu Johnson, tak ta vybírá peníze na zájezdy a lepí tím dluhy lidí, kteří neodletěli. Jak někdo může někoho takového propagovat. Chce to ministerstvo pro místní rozvoj informovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: