Černá Afrika

Vízum Tanzánie/Zanzibar

Ondra

Ahoj,
poletím na Zanzibar a pak se chci přepravit trajektem do Dar es salaamu, Zanzibar sice patří pod Tanzánii, ale četl jsem něco ve smyslu že se platí zvlášt‘ vizům po příletu na Zanzibar a pak znovu v Tanzánii, je to pravda? Moc se mi to nezdá. Díky

Zkušenosti čtenářů

Jan

Nezdá se ti to správně. Pro pobyt ve Sjednocené republice Tanzánii a při pohybu v ní je zapotřebí pouze jednovstupní vízum, které obdržíš za 50 USD i na Zanzibaru.
http://www.tanzaniaconsul.com/visa.html

Ondra

Děkuji

Martin
Ondra:

Zdravím,mám dotaz ohledně víza na Zanzibar.Někde píšou 50 USD a někde ještě odletová a bezpečnostní taxa 48 USD.Můžete mi poradit,děkuji

Jan
Martin:

Vízum a odletová taxa jsou rozdílné poplatky. Takže je třeba zaplatit oba, pokud to je vyžadováno.

Petr

Na Zanzibaru i v Tanzanii jsem byl tedy už roku 2008,ale myslím, že to platí pořád stejně: vízum je jen jedno, ale vstupní kontroly dvojí! Když jsem přijel do Tanzanie, dostal jsem vízum. Po cestě lodí na Zanzibar jsem byli překvapeni, že je zde znovu klasická imigrační kontrola! Na tu mají Zanzibarci v rámci své velice široké autonomie právo. Ale nové vízum se znovu neplatí, i když jsme myslím dostali i oficiální Zanzibarské razítko.

Katka

Ahoj, myslíte, že je lepší si koupit víza na Zanzibar předem přes české zprostředkovatele nebo až na místě tam ? 🙂

Moc díky

Míša

Byli jsme na Zanzibaru cca 3 týdnu vloni v prosinci. Vízum stačí až na místě. Tuším že v ČR snad ani nejde, snad v Neměcku? nevím, kecala bych 🙂

Každopádně jsme také letěli do Daru, následně trajektem na Zanzibar a platili jsme vízum jen jedno, tj. těch 50 US hned při příletu do Tanzánie – platnost 3 měsíce. Na Zanzibaru už nic 🙂

Pokud by se někdo rád přidal, pořádáme 8.-21. ledna 2015 na Zanzibar. Skupina 8mi lidí, zařízený komplet program + ubytování, zkrátka to nejlepší co tam je napříč ostrovem možné vidět. 2 místa volná :))

henka
Míša:

Ahoj Míšo,prosim te my s manželem letime kena,tanzania,zanzibr 25.unor možeš nam dat nejake info.Vzanzibare mame zarezvovaný 3*hotel LangiLangis ranajkami.Da sa tam večer niekde najest a strava je tam draha.Dakujem hena

Ján
Míša:

Viza je najlešie si kúpiť priamo v Zanzibare. Pokiaľ môžem doporučiť trasu cez Dubai (kedže sa neplatia viza v UAE ) Z termínálu II.sa odlieta, je dost možné že pristanete na termináli I, ale bez problémov treba vidieť Dubaj (dost diskutabilne čo tam obzerať ) v Dubaji lietajú za veĺmi slušné ceny Flydubai do Zanzibaru s medzipristánim v Tanzánii v Dar aes Salaam.
Aby som to zhrnul … Flydubai + booking a máte super cenu na pobyt a nie ste vazalom cestovky. Poplatky, ktoré vyberaju CK za návštevu parkov v Tanzávií to je hotová katastrofa ! Obyvatelia sú naozaj ústretoví, radi pomôžu a ceny a to čo vám ukážu fakt kašlite na cestovky ! AHOJTE

Zuzana
Ján:

Ahojte!

Chcela by som sa poradiť, kúpila som si pobyt cez Pelikán na Zanzibar s tým, že sa letí cez spoločnosť FlyDubai a je prestup v Dubaji. Máte prosím niekto skúsenosť, ako ďaleko je z letiska v Dubaji tá známa pláž aj ten známy mrakodrap? Je to možné stihnúť obehnúť za 5 hodinový prestup? Poprípade ako sa to pohybuje s cenami taxíkov v Dubaji?
Tak isto by som sa chcela opýtať, v akých cenách sa cca pohybujú výlety na Zanzibare a ktoré by ste odporúčali?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

Vláďa
Míša:

Ahoj, jsou ještě místa volná? A jaká je cena za komplet? Díky Vláďa

Irena

Ahoj,
vízum se platí pouze jednou a to 50USD, je jedno kde přistanete, zda na Zanzibaru nebo v Tanzanii v Arushi nebo Daru, nebo překarčujete po zemi hranice z Keni. Já osobně překračovala hranice z Keni do Tanzanie v Tavetě busem, na hranici jsem platila 50USD, a ihned po mě chtěli vidět očkování proti žluté zimnici, naštěstí jsem měla. Dále jsem z Dar jela trajektem (35USD) na Zanzibar, po připlutí opět klasická imigrační kontrola, nové vyplnění imigrační karty (jako předtím v Taveta), ale znovu vízum už platit nemusíte. Opět však žádali očkování proti zimnici. Znovu ukázán mezinárodní očkovací průkaz a dál jsem byla puštěna bez větších průtahů, kromě toho, že všem kontrolovali zavazadla. Při cestě s CK z Čech a příletu charterem na ZNZ také vyžadují platbu 50USD za vízum a očkovací průkaz. V případě, že nejste očkovaní, tak lze jak v přístavu tak na letišti podstoupit očkovaní za poplatek cca 40usd.

Lenka
Irena:

K tomu očkování.. vyčetla jsem, že očkování proti žluté zimnici je potřeba jen pokud se cestuje ze země s výskytem této nemoci.. což předpokládám Evropa není..
Nerví někdo jak to teda je?

Lenka:

Od tuším července ta povinnost už není. Je to jak píšeš, pouze když přicestuješ ze zemí s výskytem, což ČR samozřejmě není :).

Markéta
Lenka:

Ahoj, ano, byli jsme v Tanzánii teď na přelomu srpna a  září a očkovací průkazy po nás nikdo nechtěl.

Renata Plchová
Markéta:

Ahoj,
prosím Tě, vízum jste měli zařízené na ambasádě v Berlíně, nebo jste ho zařizovali až na místě? Tady v diskuzi píšou, že se dá na letišti, ale příspěvky jsou staršího data, kdežto Ty píšeš, že jste tam byli nedávno.
Díky moc za odpověď!!!!
Renata
 

Markéta
Renata Plchová:

Ahoj,
vízum jsem vyřizovali až na letišti. Stálo nás $50, bylo to bez problému a během chvilky. Jen si prohlídli pasy a nasnímali otisky prstů.

Tomaš

Plánujem letieť na Zanzibar v januári 2016. Dá sa priamo na Zanzibare od domácich kúpiť marihuana? Ponúkajú okrem korenia a ovocia aj tento druh zeleniny? 🙂

Michaela
Tomaš:

Tomaši nechtěl by jsi letět koncen října?

Eva

Ahojky,
budu mít rovněž otázku ohlendě možnosti víza na letišti. Koukala jsem, že nejnovnější příspěvek je z roku 2015. Má někdo i zkušenosti z rok 2016. Přistávám na letišti Kilimanjaro ve 2 hodiny ráno. Díky moc za každé info. Jsem docela nervozní, nemám čas ho už zařídit.

Eva

primitive…

Jiri

Prave zahajuji druhy tyden na Zanzibaru. Mnoho radoby zkusenosti je mitus. Je treba ockovani a pod? Nikoho to nezajima, po zaplaceni 50 usd si klidne hned na letisti vzor stodola v Zan.City vymente dolary, ceny jsou vsude stejny ! Nebezpeci moskytu je pouze v obdibi destu. Nic jedovatyho se tady neplazi. Vylety typu delfini, zelvy a snorchlovani u ostrova BillaHatese je vyhoueni hromady USD !! Naprosto o nicem. Krom resortu je tady neuberitelna bida a hlavne deti, co se vraci denne ze skoly pres soukrome plaze hotelu jsou k placi. Nejcasteji chteji karramella… cili bonbony a cukratka. Baksis jefen dolar… tak to mozna jen frajerovi, ktery ti nese 20 metru kuft ! Jinak je to malo !!!‘ Ty slavny vylety se pohybuji okolo 150 usd za auto. Nakladak je levnejsi, ale vezte, ze bez klima to nejde. Je priserne teplo a vlhkost sloro 100! Zaver, utes je skoro kolem celeho ostrova, pri odlivu je to blby s koupanim. Mesto StoneTown uz nechci nikdy videt ˘

Michal

Dobrý den,
chci se zeptat ohledně platby za vízum. Většinou čtu informaci o tom, že je nutné platit přesnou částkou v hotovosti. V podkladech ode cestovky je ale informace, že lze platit jenom kartou. Mohu tedy poprosit o zkusenost z poslední doby?
Díky
Michal

Paulie
Michal:

Michale, vizum se platí kartou na letišti. A ano, berou údajně jen karty, ale z vlastní zkušenosti,vím že berou i hotovost. Když prostě řekneš, že kartu nemáš sebou, projedou ti to svojí kartou a vezmou od tebe hotovost! Zkušenost 11/2016 🙂

David

Chci se zeptat, v lednu 2018 letím na Zanzibar z Vídně s mezipřistáním V Keňi -letiště Jomo Kenyatta. Mám na tomto letišti si vyzvedávat kufry? Nebo procházím nějakou celní zónou? Minulý rok jsem byl v Mexiku a u mezipřistání v Mexiko City jsme si museli vzít kufry a znovu je odevzdat.

Martin
David:

Zustan v tranzitu a oni ti sami poslou kufr do cilove dest.

Ace2

Pro zájemce o informace ze Zanzibaru
Vstupní víza na letišti, platba kartou VISA/Master Card
Byl jsem, a znova už něco jiného. Osobně jsem Zanzibarem dost zklamán a spíš bych ho nedoporučoval. Afrika se vším všudy. Všude přítomná chudoba a velmi primitivní infrastruktura, což představuje problematické silnice a nemožnost si normálně nakoupit potraviny. Nicméně předpokládám, že všichni spíše touží po koupání, šnorchlování a plážích. Koupání je velmi problematické a dá se tak do 5 metrů od břehu a cca 0,5m hloubky, pak jsou přítomné ježovky a to v počtu desetitisíců. Jakékoliv koupání je tedy nemožné. Samotné pláže jsou nicméně impozantní, bílé a relativné čisté. Idilka trávení času na pláži trvá cca 2-5 minut, poté je jste středem pozornosti místního obyvatelstva, které vám nedá pokoj. Od běžných nabídek výletů po jen civění v bezprostřední blízkosti, tedy na romantické zážiky ve dvou můžete zapomenout. Jížní část ostrova je živější díky městu, k dispozici jsou slamy, a zbytek špatně udržovaných budov po Britech z minulého století. Sever ostrova je nádherný jak z katalogu, nicméně koupání více méně nemožné jak jsem zmíňil a kromě jednotlivých hotelů je tam zhola nic. Můžete tak zapomenout na procházky, výlety po okolí a podobně. Poblíž jsou jen velmi jednoduché vesnice. Procestoval jsem půlku světa, ale Zanzibar mi zatím přišel jako zcela nejhorší překvapení z očekávání. Trochu je mi líto rodin co zaplatí tisíce euro a pak se nemůžou ani vykoupat a čas můžou trávit jen na hotelu. Veškeré výlety jsou omezeny jen na šnorchlování, výlet do města, výlet na plantáž s kořením, nebo na ostrov bývalé věznice pro otroky. Pokud plánujete pobyt na nejhezčí části ostrova, tedy severní tak jakýkoliv výlet autem znamená minimálně hodinu a půl cestování jedním směrem a cca 35 až 50 dolarů jedna cesta.

Aneta
Ace2:

Zdravím a patí se i odletová taxa nebo jen vstupní vízum a pobytová taxa?
 
Děkuji,

Libor
Aneta:

Vstupni vizum, pobytova taxa a odletova taxa. Dohromady to vyjde na 230 USD.

Libor:

Nesmysl.

Naprosty nesmysl. Plati se pouze odletova taxa 35 dolaru.

Aneta

Děkuji

Aneta:

Nevěř tady takovýmto krátkým odpovědím. Nějaký psychicky narušený člověk tu soustavně mate lidi. Vízum ano viz výše (asi 50 USD). Odletová taxa ne:
https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic-g482884-i9487-k10798784-Zanzibar_Departure_Tax-Zanzibar_Island_Zanzibar_Archipelago.html
Btw. i přesto, co napsal Ace2, se ti tam chce?

to Ace2
Ace2:

Cestovat do Zanzibaru? To je znamka nejake dusevni nemoci?

Nikola
Ace2:

Dobry den, mam dotaz ohledne ockovani proti zlute zimnici. Je nyni na zanzibaru povinne nebo neni? Vsude jsou jine informace. Dekuji. Nikola

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: