Černá Afrika

to nejlepší z Afriky

mirinda

ahoj, poraďte prosím, které 3 – 4 státy navštívit, bez toho, aniž bych musel platit šílené peníze za vízum. Preferuji oblast od rovníku dolů. V JAR jsem byl
děkuji za tipy

Zkušenosti čtenářů

Jan

Bez víz jsou: Lesotho, Svazijsko, Botswana, Mauricius, Seychely, Réunion, Mayotte. Vízum zdarma poskytne na 30 dní Madagaskar.
Dá se pořídít KAZA vízum za 50 USD pro Zimbabwe a Zambii.

Jana

Ahoj, v rovníkové Africe je jednoznačně nejúžasnější Etiopie, pak prý Kamerun (zde je nyní zhoršená bezpečnostní situace). Z hlediska zvířat je pro mě vrcholem Botswana – ale je nutno si sami řídit terénní auto 4WD se stany na střeše (doporučuji) v terénu a jet do tzv. národních parků – zařízení cesty za „safari“ v nějaké cestovce stojí totiž neuvěřitelné peníze (mnohem levněji jsme to  pořídili mi – 37 000 Kč na 14 dní včetně letenky a pronájmu auta, cesta cca 4000 km z/do Johannesburgu, ale máme již značné cestovatelské zkušensoti).

Petr
Jana:

Ahoj Jano, můžeš mi, prosím, napsat na mail [email protected] ? Měl bych zájem o nějaké čerstvé info , děkuju, Petr

Stania
Jana:

Ahoj Jani, moc prosim mohla bys mi napsat na email [email protected] zda bys doporucila nejakou special rent car v JAR? chteli bychom zari rijen na cca mesic projit co pujde JAR, Lesotho, Mosambik, cast Zambie..diky moc Stania

Jestli jsou pro tebe 50 USD nebo EUR šílené peníze, tak o jihu Afriky ani neuvažuj nebo si to nech na pozdější dobu, až si vyděláš víc peněz. Je to jen drobná část celkových nákladů na cestování po těchto zemích, pokud chceš vidět přírodu (tj. to nejlepší z Afriky). Na cestování po přírodě, tedy hlavně za zvířaty nebo třeba na Kilimandžáro, patří většina zemí z této oblasti mezi nejdražší země na světě (kromě JAR, Svazijska a Lesotha).
V Botswaně se od 1.6.2017 platí při vstupu 30 USD, ale o cestování jako Jana asi neuvažuješ. Namibie za 80 EUR a Malawi za 75 EUR už je trochu dost. Pokud tě uspokojí cestování po městech a vesnicích, může být cestování i levné. Na to stačí levné malé auto z půjčovny a cesta z JAR přes Lesotho a Svazijsko.

pdmlynek

Souhlasím s nepodepsaným.  Chápu že peněz a času na cestování není nikdy dost, a že člověk nechce zbytečně plýtvat penězmi, ale omezovat se kvůli ceny vís se mi nezdá moc správné.  Jsou daleko větší náklady které jsou důležitější.
 
Neznám Tvůj typ cestování, ale jak já to dělám je že si zjistím které cíly jsou nejzajímavější.  Dej si do Googlu něco jako Top tourist attractions in Africa, nebo beste sehenswürdigkeiten in afrika, nebo les principales destinations touristiques en afrique, a pročti si co je Tě tam zajímá.  A těch co se Ti líbí, pak si vyber 5, a pak si naplánuj kolik Ti to bude stát, a pak si zváži cíle oproti nákladů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: