Černá Afrika

Očkování žlutá zimnice Malawi

Pavel

Ahoj, chystáme se v létě do Malawi a řešíme očkování. Žlutá zimnice v Malawi není povinná, ale při příletu ze země výskytu žluté zimnice je vyžadováno. My přiletíme z Etiopie, kde budeme pouze přestupovat v Adis Abebě. Doba čekání bude 6 hodin. Někde jsem vyčetl, že při pobytu kratším 12 hodin není toto očkování vyžadováno. Máte s tím prosím někdo zkušenost?

Zkušenosti čtenářů

Karel

Do Malawi jedu koncem června asi podobně jako ty – přes Etiopii (Vídeň – Adis Abeba – Lilongwe). Do Afriky jezdím každý rok a tak jsem se nechal očkovat již před lety. Ale i v Tanzanii, kde to bylo do nedávna povinné, jsem nidky očkovací průkaz ukazovat nemusel.

jarda

minule to byl problem… zalezi co to bude za urednika…minule jsem musel uplacet… pro jistotu se ockvoat nech

Pavel

Moc děkuji za odpovědi, už jsme oočkovaní pro jistotu. Karle, já letím jako ty Vídeň-Adis Abeba-Lilongwe. Máš víza, nebo to necháváš na letišti? Já se na ambasádu do Berlína nedovolal, ale na jejich stránkách jsem našel, že jsme na seznamu zemí, které dostávají vízum na letišti. Ten setnam jsem si vytiskl a budu se jím ohánět. Myslíš, že je to v pohodě? Jinak my letíme 30.6.kdy letí ty? Mohli byhom se třeba někde potkat…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: