Černá Afrika

Madagaskar s baťohem a letenkami?

Martin

Ahoj,

rád bych se vydal s přítelkyní na Madagaskar. Nemám problém jezdit jen s letenkami a baťohem např. do Indie, na Srí Lanku, do Ruska atd. A je to super. Co se však týče Madagaskaru, tak nevím. Pokud si odmyslím dnešní nepokoje (nechceme tam jet letos), tak váhám, jestli je Madagaskar takto jen s baťohem dobrý nápad. Máte někdo s tímto ostrovem zkušenosti? Nechce se mi jet s cestovkou jako „účastníci zájezdu“.

Děkuji
Martin

Zkušenosti čtenářů

malec

Jsem na to stejně jako ty,akorat ja už mám koupené letenky,odletame s manželkou 25.9.2009.na netu není moc informací o cestováni s batohem na vlastní pěst.pokud bys měl nějaké užitečné informace a měl jsi chut se o ně podělit tak napiš nebo zavolej můj tel je 608400444.dík MICHAL

Martin
malec:

Ahoj, Michale,
zkus se podívat na tuto knížku o cestování po Madagaskaru:
http://www.vsechnyknihy.cz/product_detail.asp?c=472&p=46452
Martin

Monika Černá

Ahoj,
letíme na Madagaskar 29.10. – 23.11.2009 a jsme celkem 3 (2xMonika + 1xIvo – kamarádi)a chtěli bychom naše řady rozšířit ještě tak o 1-3 lidičky, protože to máme sice s baťohem, ale k velikosti ostrova máme zajištěnou dopravu, průvodce, polopenzi a ubytování přes místní malou CK. Díky zajištěné dopravě a průvodce, čím nás bude víc, tím líp. Pokud Tě to zaujalo, mohu poslat trasu. Cena vychází cca 30 tisíc letenka + 2.000,- dolarů pro CK.

Monika

Josef

Ahoj lidi. Já byl na Madagaskaru vloni v dubnu, společně s mojí ženou. Strávili jsme tam pět týdnů. Cestování s batohem na vlastní pěst je naprosto v pohodě, vůbec se toho nebojte a navíc malgaši jsou jsou opravdu milí lidé. Strávili jsme 3 dny v kánoi na řece Tsiribihina(můžu dát kontakt na super průvodce, co to organizuje, jmenuje se Robinson Crusoe :)), pár dní v Morondavě a u moře na západním pobřeží ve vesničče Anakao. Pak přes vnitrozemí a parky Isalo, Ranomafana a Andasibe až na východní pobřeží do Tamatave a tam ve vesničkách směrem na sever opět pár dní u moře. Klidně napište na můj mail, jestli potřebujete něco vědět.

malec
Josef:

ahoj odlétam na madagaskar 25.9.2009.s manželkou.mame už nějaké cestování na vlastní pěst za sebou,hlavně asii.v africe jsme taky bili ale jen s cestovkou.chtěli by jsme absolvovat jízdu po řece Tsiribina a pak nějaké parky.jake je moře na východním a západním pobřeží dá se tam bez problémů koupat a jak je to s potápěním,jsou tam nějaká potápěčská centra?
moc děkuji za odpověd.

Martin
Josef:

Ahoj, Josefe,
děkuji za Tvou zprávu. Pomohl jsi mi v rozhodování (+další info co jsem si zjišťoval), jdeme do toho s baťohem a bez CK. Dovolím si Tě v budoucnu ještě kontaktovat. Co se týče ideálního měsíce: jeli jste v dubnu – nebyly ještě podmáčené cesty? Není lepší červen nebo září? Červenec a srpen je i Madagaskaru prý hodně turistů. Plánujeme podobnou trasu jako jste byli Vy. Nemáte zkušenosti s vnitrostátním přeletem z Morondavy do Toliary?
Martin

Robert
Josef:

Ahoj Josefe, mohl bych s tebou probrat tvoje zkušenosti o cestování po Madagaskaru ? Robert

Vlasta
Josef:

Ahoj Pepčo. Na kolik vás to vyšlo se ženou dohromady? A co tam tak stojí zato vidět? Chystáme se tam až letos v prosinci a nebo jsme chtěli na Mayotte. Takže budu rád za každé tvé slovo. Díky Vlasta. Tady je můj E-mail: [email protected]

mirka
Josef:

ahoj
nemas nekde na netu k nahlednuti cestopis? diky moc za info mirka

Linda

Ahoj všem,

ráda bych se vás zeptala na zkušenosti cestování na Madagaskar – konkrétně kde jste sehnali levné letenky, popř za jakou cenu? Vůbec nemám ponětí, na vlastní pěst jsem zatím nezařizovala, tak pokud byste mi to napsali budu moc vděčná.

Také ještě jeden dotaz – máte někdo zkušenost s kittingem, surfem na Madagaskaru?

Předem velmi děkuju, Linda

Ondřej
Linda:

Ahoj Lindo,
my byli na Madagaskaru teď v září a bylo to v pohodě. Letenky seženeš za nějakých 23-25 000, létá to tam přímo z Paříže nebo přes Reunion. Seženeš je v pohodě přes Letušku. Víza nepotřebuješ, pokud tam nejedeš déle než na 30 dní.
Se surfingem ti neporadím, my tam byli jako klasičtí pěší turisté s batohy.

Karel

Taky ahoj všem,
v dubnu plánujeme fotocestu na Madagaskar a tak pokud budete mít někdo zájem se přidat a budete mít zájem hlavně o focení tak napište, čím více nás bude tím to budeme mít levnější. Můj mail je [email protected]

Roman
Karel:

Dobrý večer Karle,
rád bych se zeptal na detaily a možnosti. Píšete, že by byla možnost společného cestování a focení na Madagaskaru. Nejsem žádný fotoprofík, ale zrdcadlovku mám 😉 Přemýšlím o cestě pravě na tento ostrov společně s manželkou a nebráníme se polním podmínkám, na luxusní hotely nejsme zvědavi 🙂
Spočívá Vaše nabídka jen ve společném nakoupení letenek…tzn. levněji, nebo bychom se nějak domluvili i na společném cestování po ostrově a jakým způsobem?

Děkuji za odpověď.
R.

adela
Roman:

ahoj,
chtela bych se zeptat,jestli nahodou netusite kolik tak muze v prumeru vyjit srpnovy mesicni pobyt na madagskaru – jako batuzkari (bez letenky)?

Madagaskar je super! Určitě klidně s batohem na zádech. Loni jsme takhle procestovali jižní polovinu ostrova (za měsíc), víc jsme bohužel nestihli. Určitě doporučuju! 🙂

monika konirova

Ahojky,

rada bych vyrazila na jare 2013 s kamaradkou na madagaskar jen tak s batohem. Kdo mate zkusenosti – neni to pro dve holky nebezpecne ? Radi bychom ale nejdriv Tanzanii – nevite jestli je mozne se z Tanzanie dostat lodi na madagaskar ? A kdyz budeme vyuzivat levnejsich ubytovacich zarizeni, na kolik korun vyjde mesic bez letenky na madagaskaru ? Diky moc, pripadne, kdyby mel nekdo chut se pridat , piste :)) Monis

Jaro
monika konirova:

Planuji Mdg listopad , kdybyste zmenily termin, rada se pridam .

Jarda
Jaro:

Ahoj, jsme par a take by me zajimal Madagaskar v listopadu, jake mas plany?

Jaro
Jarda:

Psala jsem ti na mail

marcus
monika konirova:

Ahoj Holky, plánujeme s přítelkyní cestu na mdgr, jenže nemáme s Afrikou žádné zkušenosti. a hledáme někoho ke komu bysme se mohli přidat???

Milan
monika konirova:

Klído bysme s váma jeli, ale mi chcem vyrazit prvně do Mosambiku(s kamarádem)Vydělali jsme škváru na Zélandu…A Mosambik je na potápění luxus – největší shromáždění Mant Obrovských na Světě, ale musíš vychytat dobu, kdy připlouvají – je to jen pár dní v roce..Ale není to ještě turisticky zasažená destinace!!!Takže nevím, kdy přesně se dostanem na Madagaskar..ale dyštak mi pak pošli maila a nějak se domluvíme,celý to plánujem tak na 3-4 měsíce..Milan

Milan
monika konirova:

Re:Madagaskar-Odpoved byla pro MONIKU KONIROVOU, Milan

Terreza

Máme dobré zkušenosti s MTV Tour, takže pokud umíte anglicky, můžete získat všechny informace o vašem pobytu na http://www.madagascar-treasure-island.com Jeden z nejlevnějšího cestovní kanceláře jsme byli kontaktováni.
Good luck!
Terreza

Pavča

Ahoj,
v dubnu se chystáme s přítelem na Reunion + Madagaskar. Zajímalo by mě, zda je možné si přes nějakou kancelář zamluvit průvodce na Madagaskaru. Mohl by mi prosím někdo poradit? Kde se vůbec dá takový tamní průvodce nalézt? Hádám, že někde v Taně? Nebo je lepší si počkat a zajít do nějaké kanceláře až přiletíme do Tany?

Díky moc

Gabina
Pavča:

Ahoj,
máte už sehnané letenky? Na kolik teď tak vychází a případně, kde jste je kupovali? A na jak dlouho plánujete cestování po Madagaskaru?
Dík moc

Pavča
Gabina:

Ahoj Gábi, my letíme začátkem dubna a letíme Pha-Paříž-Reunion, tam budeme dva dny, pak přelétáváme na Madagaskar(tam budeme osm dní), zpět na Reunion, kde máme ještě ca 9 dní. Pha-Reunion: 22 500,-/osoba(bookovali jsme je hodně dopředu – v listopadu, jedná se o stand by letenky, tzn. teprve dva měsíce před odletem dostaneš letenku, garance: 1 přestup a 4 hod čekání: zde tedy jen Paříž) + přelet Reunion-Mada 7150,-/os jsme bookovali přes Air Austral někdy po Vánocích. Pavča

Iva
Pavča:

Ahoj, já byla měsíc na Madagaskaru. Znám tam jednoho Malgaše, který za komunistů u nás v Praze studoval medicínu, tudíž rozumí medicíně a mluví i česky. Co více si přát od průvodce, že??Jestli máte zájem, mohu se s ním spojit a zeptat se ho, zda-li má čas a tak. Kdyžtak napište na email. Ahoj

djlaco
Iva:

Ahoj aky je tvoje email? Ako sa ti páčil madagaskar kde všade si bola čo najviac odporučiš navštiviť?
Rád by som sa tam podival tak zbieram informácie.

Laco

Olina
Iva:

Ahoj Ivi, ten kontakt na toho Maglaše, který mluví česky a je na Madagaskaru , by nás moc zajímal, jsme 2 (možná 4) osoby a chtěli bychom tam být cca dva týdny.
Termín buďto někdy teď v půlce května a nebo na podzim – září, říjen 2013, co ty na to , pomůžeš? Díky

Hanka
Iva:

Ahoj Ivo, prosím taky o jakékoli info k Madagaskaru a především kontakt na „českého“ průvodce .-)
děkuji
Hanka

Tomas
Iva:

Ahoj, na madagas se chystam cca na 4tyd s manzelkou nekdy koncem rijna.mohla by mi iva napat kontakt na pruvodce hovoriciho cesky.zkusil bych ho kontaktovat.diky tomas

Olina
Tomas:

Ahoj,chceme letět 4 na Madagaskar, máte,prosím, někdo kontakt na česky mluvícího (nebo dobrého alespoň anglcky mluvícího) průvodce? A nějaké rady na cesty? Jedem v listopadu 2014. Díky moc.

richard
Olina:

Ahoj.Posilam pozdrav z Madagasksru.Vystudoval jsem medicinu v Praze.Soucasne delam na soukromou ordinaci a vozim turiste pred cechy a slovaky (Bylo jich nekolik uz).Mam auto,pokud je potreba,jinak muzeme spolu nasi verejnou dopravou.Se mnou je vsechno mozne a mym cilem je vase spokojenost.Napiste.Cau a na psanou

Dasa
richard:

Ahoj Richarde, jsem z CZ a pojedeme na Reunion 26.6.2014 na 3 týdny. Chtěla bych navštívit Madagaskar. Ráda bych využila Tvoje průvodcovské služby. Máš-li zájem , ozvi
se mi. Dasa

Markéta Zachařová
richard:

Ahoj Richarde, chceme jet na Mgd příští rok na podzim, chtěla jsem se zeptat, jaké nabízíš služby, jaké máš auto, které lokality jsou nejlepší a jaké máš ceny. Je nás 4 a chtěli bychom cestovat na 3-4 týdny. Dík Markéta

Marcela
richard:

Ahoj Richarde,
prosím o zaslání Tvé e-mailové adresy. Budu plánovat dovolenou-poznávačku po Madagaskaru s přáteli na přelom r. 2015-2016, příp. jaro 2016. Děkuji.

Marcela:

Najeď si kurzorem na jeho jméno nebo na něj klikni.

[email protected]
richard:

Dobrý den, máme zájem jet soukromě a využít místního průvodce a řidiče. Děkuji za kontakt. [email protected]

Iva
Olina:

Ahoj, na Madagaskaru jsme byli na jaře 2013 pět týdnů, bez cestovky, bez průvodce, bez čehokoli dopředu domluveného a vše zvládli bez problémů:-) Nejlepší cesta mýho života (a to mám toho najetýho dost). Moc jiných individuálních turistů jsme nepotkali, ale o to byl lepší zážitek s místníma, který se k nám chovali trochu jinak než k turistům z autobusu. A to jsme ani neuměli francouzsky (o malgaštině už vůbec nemluvím). Poradila bych hlavně – nebát se, otevřít mysl, úsměv na tvář a vyrazit. Praktičtější, resp. konkrétnější rady když tak na vyžádání poskytnu přes mail.

Martina Laubová
Iva:

Zdravím, potřebovala bych pár informací. Letos jsem si naplánovala cestu a nevím, co mě opravdu čeká. Každý píše jaké jsou silnice a jak dlouho se cestuje… Mohla bys tak, pokud máš čas a chuť, naspsdat postřehy a třeba i itinerář toho co tě nejvíc oslovilo? A prosím jaké jsou ceny i jídla, čemu se vyhnout ve stravování a ceny a kde nejlépe se ubytovat. Děkuji a můj mail: [email protected]

Věra
Olina:

Ahoj Olino. Moc bych chtěla letět v Listopadu 2014 na Madagaskar. Miluju cestování s batohem. Pravděpodobně budu sama a i když mi to nevadí, přece jenom by možná bylo lepší se k někomu přidat. Pokud nikoho „cizího“ nechcete nevadí, nemáš aspoň nějaké tipy na cestování? třeba jak lehce najít levné ubytko. Díky.

Olina
Věra:

Ahoj Ivo, my jsme zatím domluvené čtyři, což je ze zkušenosti dobré číslo na pohodu. Kdyby se něco změnilo, ozvu se ti. Jinak stále sháním co nejlevnější letenky s odletem odkudkoliv z Evropy na Madgaskar, ale nic pořádného nemůžu najít, termín je od půlky října do 1.týdne v listopadu, nepomůže někdo?

Petr L.
Olina:

Ahoj, zkus oslovit nejakeho letenkare. 4os. na Madagaskar je uz pro ne docela zajimave.
Za zkousku nic nedas a uvidis co ti nabidnou, kupovat to nemusis. Ja jsem to vyzkousel a spokojenost, cena dobra a hlavne mi nasel kombinaci ktera mi cestu znacne zkratila. A to se povazuju za zkuseneho hledace letenek.

Monika
Věra:

Ahoj Verko, vim, ze je to uz nejaky mesic,co jsi tu psala, ale chtela jsem se zeptat jestli pored planujes cestu na Madagascar a jestli uz mas partaka? 🙂 Take bych chtela letos jet na par tydnu v zari ci rijnu/listopadu, ve dvou by to mozna byla vetsi sranda.Muj manzel bohuzel nemuze a sama nevim nevim… Dej vedet. Dik, Monika

Kamila
Iva:

Ahoj Ivo,
dala bys nám prosím kontakt na průvodce na Madagaskaru? Přemýšlíme o cestě tam za 3 týdny. Mít tam takový kontakt by nám usnadnilo rozhodnutí 🙂
Díky,
Kamila

jimu
Kamila:

Měla bych kontakt na moc milého, spolehlivého (!) a znalého průvodce. Francouzky sice mluví líp než anglicky, ale všechno jsme si vždycky dokázali vysvětlit a večer u rhumu se jazykové bariéry setřely úplně 😉
Má nově www stránky ainatraveltour tečka com

Tak krásné zážitky!

Markéta
jimu:

Ahoj, chystá se někdo na Madagaskar v období od 28. 6. do 11. 7. 2017? Přemýšlíme o pronájmu auta s řidičem-průvodcem např. na 7 denní okruh… Přidal by se někdo? e-mail: [email protected]

Blanka
Iva:

Ahoj Ivo, nebo Richarde, ráda bych také oslovila „českého“ průvodce, jedeme začátkem prosince. Jaký je ten e-mail, prosím? díky Blanka

Eva Veverková
Iva:

Ahoj Ivo, byla bych ráda,kdyby jsi mi dala kontakt na toho českého průvodce na Madagaskaru. Dík Eva

Monika
Iva:

Čtu tady o česky mluvícím Malgašovi. Prosím o kontakt. Cestu plánujeme letos na podzim. Trochu zázemí tam mám připravené. Ale český kontakt by byl super. Moc děkuju.

jean richard Rakotobe
Monika:

Madagaskar vola.Kdo by chtel informace,co koliv,o pobytu u nas,tak budu se snazit odpovidat.Soucasne delam pruvodce a se mnou vsechno je mozne.S pozdravem

[email protected]
jean richard Rakotobe:

Dobrý den, chystáme se soukromě na Madagaskar a máme zájem o řidiče a průvodce. Termín říjen – listopad. Děkuji

Iva
Iva:

Ahoj, mohla bych poprosit o kontakt na toho průvodce?
Díky

alexandr
Iva:

Ahoj, lze ještě kontaktovat toho malgaše co u nás studoval ?

bob

ahoj,jak je to na Madagaskaru s pujcenim motorky…sou pujcovny a za kolik?…dik

m.

skor by ma zaujmalo ako je to tam s moskytami a malariou ?

pripadne ine realne hrozby ?

dik

Radka

Ahoj! Poraďte mi trasu, tipy…
Mám asi cca 12-14 dnů na cestování po MDG. Moje základna bude Tana. Od tam bych ráda vyjela na 2 delší výlety.
1) Kolik času z Tany do Morandavy (Bude mi stačit is návratem 6 dnů). Jela bych místní dopravou. Pak taxíkem k baobabům. Cesta prý trvá 16 hodin. Ale … jaká je realita?
2) Stojí za to výlet do Toamasiny na vých.pobřeží? (zdá se mi dostupná z Tany).
3) Výlet vlakem směr jih…
Co myslíte? Co doporučujete?

Libor
Radka:

Poměrně zkušení cestovatelé,hledají pokud možno zkušené spolucestující,ovládající pokud možno francouštinu,na poznávací cestu po Madagaskaru(1.7-29.7 2015).Předpokládáme,že se na cestu vydáme jen s letenkami a baťohem,pravděpodobně na vlastní pěst(je to dobrodružnější,autentičtější a levnější).Program se zatím připravuje a jsme připraveni k debatě o něm,s případnými vážnými zájemci.
Budeme rádi i za další rady a tipy týkající se ostrova La Digue-levné ubytování (kolem 50 EUR)s polopenzí a pokud možno se zapůjčením kol.
Rádi bychom bydleli u kreolů,protože je to poněkud autentičtější než v neosobním hotelu.
Budeme rádi i za jakoukoli jinou dobrou radu ohledně Seychel a Madagaskaru.
Předem díky za vaši ochotu a čas.

Ps:při cestě na Madagaskar se zastavíme na týden na Seychelách(La Digue 23.6-01.7.2015).

Klara
Libor:

Ahoj, zní to lákavě a pokud to jeste jde, možná bych se přidala. Zkuseny cestovatel na vlastni pest jsem, francouzsky bohuzel neumim (anglicky ano). Jen k termínu – do 1.7. včetně me nikdo nepusti z prace, 2.7. uz ano:-) Je tedy ten termin pevny nebo nepohnul se v mezicase?
Predem diky za info

Klara:

Pokud nejsi zkuseny cestovatel v čase, tak do loňské cesty se asi nepřidáš.

Vlasta

😀 😀 😀

jean richard Rakotobe

Morondava tana trva 10 hod.Verejnou dopravou je to jinak.Odjizdi vecer a rano okolo 9hod jsou tam.Baobab zatim neni dostupni.Nasim autem jsme jeli par km,pak pesky na alle baobab,kt trvalo 4hod tam a zpatky.
Co chcete viidet na strane toamasiny.je toho tolik ale nejzajimavejsi je prales andasibe,pak piratsky ostrov.Cesta neni problem.
Vlak zatim nejezdi.

Martina Vodickova

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, zda zde někdo byl na Madagaskaru, co jste tam viděli a zda jste jeli na vlastní pěst, nebo jste využili cestovní kancelář. Uvažuji, že tam pojedu toto léto. Chtěla jsem tam vyjet bez cestovní společnosti, ale všude na webu píší, že to není ideální a že mám vyjet s nějakou cestovkou. Když jsem se tak dívala po netu, tak se mi zdá nejlepší http://www.madagascarwildlifetours.com/ , protože zaměstnává přímo lidi z Madagaskaru – nicméně průvodce je pouze v angličtině. Neznáte náhodou nějakou rozumnou českou cestovku, která zaměstnává průvodce přímo z Madagaskaru, avšak která poskytuje českého interpreta, který tam pojede s vámi? A která poskytuje služby podobné jako ta cestovka uvedená výše? Mám v plánu se podívat do hlavního města a do okolních parků a k moři. Zajímají mě hlavně lemuři. Pokud máte však tipy na ještě něco jiného, co by mohlo být zajímavé, prosím, dejte mi vědět 🙂

jean richard Rakotobe
Martina Vodickova:

Dobry den Martino.Muzu vam odpovidat na ty otazky.Bydlim na Madagaskaru a delam pruvodce.Muj mail je [email protected]

momo

Tam bych se jednou chtšla podívat 🙂

Peter

AhojteRad by som sa podelil o par poznatkov z Madagaskaru pretoze som nebol jediny turista ktoreho zaskocili (hlavne ceny).Mal som LonelyPlanet 6th edition z roku 2008/2009 (isbn: 978-1-74104-608-3) a uz k veci (K=1000AR):Isalo: Knizka pise vstup 40K/3dni, realita 165K/3dni; knizka pise guide 25K-100K/den, realita 180K/den minimum a dlhe (>2h) treky sa priplacaju rovnako ako vsetky ostatne features (napriklad anglictina je od +20K/den). Guidi sa snazia brutalne tahat peniaze napriklad ma presviedcali ze je to dlhe (20km) a ze potrebujeme auto (za 160K/den a ‚nahodou‘ mal hned pri sebe fotku s cenou a kontaktom na majitela), to som uz vybral mapu kde je to podla mierky jasne pod 10km, na to zacal nieco koktat ze teda sa mozno pomylil a ze je to asi 10km ked som nabral mierku aby vydel ako daleko je 10 a vrhol najsmrtiacejsi pohlad aky viem tak priznal ze je to 6km (po rovine 🙂 )D’andringitra: Knizka pise 10K/3dni realita 50-55K/den; guide v knizke „starts at“ 10K realita je „starts at“ 150K/denReniala: tu som nepochopil skladbu poplatku ale knizka pise 8K5 vstup a 11K bungalow realita bola ze za 1noc v bunglalove + 1.5h prechadzku parku (najvacsi okruh aky maju) som platil 58KPrelety lokalne s AirMadagascar orientacne cca 2x tolko ako pise knizka a niektore destinacie sa uz nelietaju ine iba par krat do tyzdna.Ubytovanie a jedlo cca 2 az 4x tolko ako pise knizka (napriklad hotel Arinofy single je v knizke 15K realita je 33K) Stanovanie skoro vzdy 10K ale nie vsade kde ho knizka uvadza vam to naozaj dovolia.Taxi-brouse bud beriete „velke“ (vacsia dodavka) spolocnosti ktore maju cennik a akceptujete alebo vyjednavate s malou ktora zacina na cca 10x normalnej ceny(miestny vam ju povedia), pomerne rychlo sa dostanete na cca 2-3x normalnej ceny (=cena „velkej“ spolocnosti ktora je rychlejsia a ma trosku spolahlivejsie/pohodlnejsie auta) ale na normalnu cenu sa mi dostat nepodarilo.
Obecne knizka pise budget travellers mozu fungovat za 20 EUR/clovekoden, realita je ze ak chcete navstivit parky tak ste hodne cez 100 EUR/clovekoden skor by som povedal 200…
Pozor na ten malgassky frank. Vacsinou to funguje tak ze si dohodnete cenu a ked platite tak chce 3x tolko s tym ze cena bola v malgasskych frankoch, takze pri dohadovani explicitne potvrdzovat aj menu (knizka na to upozornuje).
Par pozorovani este:Nocne spoje mi nepridu tak nebezpecne ako uvadza knizka (na europske pomery su uz tie denne daleko za hranicou) treba brat len auto ktoremu dobre svietia svetla (pred nesvietiacimi som sa schovaval) alebo ak vyrazate za svetla a viete ze pojdete za tmy vyberat auto co ma aspon 4pridavne svetla.Existuje bud sedacky alebo lavice. Lavice povazujem za lepsie pretoze uz par metrov za startom vodic priberie 1-3 ludi do kazdej rady (aj ked ste si predtym vybrali sedadlo a zaplatili ho) a v pripade lavice vas po zmacknuti aspon nic netlaci do chrbta/zadku. Najlepsie su 2miesta vedla vodica tam nikdy necestuje viac ludi ako 2 (a v pripade nehody to mate rychlo za sebou 🙂 ) rada priamo za vodicom vas nuti mat velmi pokrcene kolena koli motoru; doporucujem hned dalsiu a posledne 2 nebrat tie najviac skacu.Pas naozaj nosit pri sebe za kazdu cestu mi ho aspon na 2 checkpointoch kontrolovali.Bezpecnost mi pride celkovo dobra iba raz sa mi stalo ze som na stanici obchadzal moj bus a cez okienko sa mi snazil chlapik ukradnut maly batoh ktory som mal na sedacke. Veci na streche povazujem za vyborne chranene to si strazia (ale ochrana proti dazdu je pochybna zalezi od auta)
Pride mi (hovoril mi to svajciar ktory tam uz 25rokov zije a strasne sa rozculoval na vodica preco ma tak ‚zdiera‘ pretoze pocul moje vyjednavanie aj sa pripojil ale aj ked sme obaja vedeli ze normalna cena je 3K pod 10K sme ho nedostali; a taxikar mi to lamanou anglictinou ‚potvrdil‘, teda ak som mu rozumel) ze su ine ceny pre turistov. Niekolko krat sa mi stalo ze som kupil to co clovek predomnou a ked som platil tak chceli o vela (az 10x) viac, niekedy sa dali ukecat niekedy nie.
Guidovia su zamestnanie (nie praca) a davaju to jasne najavo. Nemaju ziadne znalosti a priroda ich nezaujima, zaujima ich len kolko dostanu. Ten moj napriklad prehliadol hada pri chodniku a lamanou anglictinou dokazal maximalne precitat cedulky pri traile. Okrem toho mal perfektne naucenu rozpravku o tom ako sa z toho neda vyzit a ako ocakava tip minimalne vo vyske 50% z toho co som mu uz zaplatil. Dostal 10% z coho bol znacne ‚nespokojny‘ 🙂 hned potom som ho vydel nasavat v miestnom bare.. ze by sa o tom parku/rastlinach/zvieratach mohol nieco naucit mu ani nenapadlo…Dalsia vec je ze treky su pocitane pre obeznu/lenivu cast populacie takze to co miestny oznacuju ako vycerpavajuci celodenny trek je pre niekoho kto je aspon trochu zvyknuty trekovat 3h prechadzka (treba pozriet vzdialenost/profil a cas si odhadnut sam)Apropo VAZA v knizke vysvetlene ako ‚cudzinec‘ vraj v skutocnosti znamena hanlive oznacenie bieleho (podla toho svajciara nieco ako neger ale na bielych) a potvrdilo sa mi to pretoze ked prisiel niekto zobrat vzdy zacinal nejako ‚slusne‘ a az ked zistil ze nic nedostane pokracoval pokrikom vaza vaza a nikto ma za celu dobu neoslovil vaza okrem tychto pokrikujucich zobrakov takze z toho usudzujem ze svajciar mal pravdu.
Mozno ludia z cestoviek maju lepsie skusenosti ale ja ako single traveller som mal len negativne (s vynimkou Chez Alain v Toliare ktory doporucujem vratane vyborneho jedla). Obecne vsade bolo strasne ‚citit‘ ze jedine co ich zaujima su peniaze a ze by za to mali poskytnut nejaku sluzbu v primeranej kvalite ich nezaujima. A urcite su na cestovky viac zvyknuty ako na backpackerov (sudiac podla toho koho som stretaval).Inak este dodavam ze nehovorim ani FR ani malgassky co je naozaj problem pretoze anglicky nehovori skoro nikto.
Za mna vsak Madagaskar numozem doporucit :-((( Bohuzial…
Pre porovnanie ako cestujem tak cca 4tyzdne guatemala ma vysla 16000CZK a indonezia asi 18000CZK tiez cca 4tyzdne.
A na zaver jedno pozorovanie ktore nieje pre slabsie povahy. Malgassky narodny sport v taxi-brouse je zvracanie. Dokazu to napriklad pocas spanku alebo pri jedle. Takze ak vam sused ‚nevinne‘ zaspi na ramene doporucujem ho citlivo ale dorazne otocit inam inak cielom jeho sportovej aktivity budete vy.

Mag
Peter:

Ahoj Peter. Když už jsi uvedl porovnání výdajů v Guatemale a Indonésii, jaké byly prosím tě na Madagaskaru? Předem díky.

Katka
Mag:

Ahoj, nás 3 týdny na Madagaskaru vyšly na 1900 euro za dva lidi bez letenek. (podrobný rozpis cen máme zde – http://www.traveli.cz/souhrny-itinerar-celkove-naklady/)

TOM

Tu najdete pre inspiraciu aj moje zapisky z Madagaskaru 2015
http://kubus.blog.sme.sk/t/73452/madagaskar-2015

průvodce

Ahoj, víte někdo kontakt na průvodce na madagaskaru? Díky

Vlada
průvodce:

Ahoj. Napiš mi na slana77 sez

Klara

Dobry vecer,
Ted procitam vsemi prizpevky – letim na Madagaskar 10. zari na 10 dni z Parize (sama). Nemate nekdo tip na koho se tam obratit jako pruvodce? Chapu, ze asi s dopravou to bude pomerne narocne a clovek musi vsechno smlouvat.
Podle toho, co jsem cetla na ruznych francouzskych a anglicky psanych forech, tak je to docela smes ruznych prizpevku. Nektere super, dalsi hodne odstrasujici.
Jediny poznatek, ktery z toho zatim mam je takovy, ze cestovni kancelare si klidne uztuji pres 200 eur/den, coz je docela hruza, kdyz se jinde doctu, ze hodne lidi zije za $1 denne.
Nemel by nekdo nejake uzitecne rady, jak na to? Kde s tim planovanim zacit a jak to vubec se vsim funguje?
Dekuji

Miska
Klara:

Ahoj Klara, my sme boli s priatelom minuly rok na Madagaskare, precestovali sme juh, sami bez CK, miestnymi  taxi broussemi,  pohodicka, je to trosku casovo narocnejsie ako s CK, ale da sa to zvladnut v pohode.

Martin
Miska:

Ahoj Misko,můžu se zeptat, kde ste byli? My se chystáme za měsíc na tři týdny a taky trochu válčíme s nedostatkem informací. Pokud by nevadilo, mohla by si mi napsat tvůj mail, že bych se zeptal na pár otázek?Díky,Martin

Miska
Martin:

Ahoj Martin, kludne mi napis na [email protected] . papa

Lukáš
Martin:

Ahoj Martine,
chci se zeptat, jaký termín letíš/te? A bude Vás více? Příbrali by jste jednoho člověka? Odkud chcete letět a už máte letenky? Dej mi prosím vědět. Děkuji [email protected]
Lukáš

Katka
Klara:

Ahoj Kláro, právě jsme se vrátili ze 3 týdenní cesty z Madagaskaru a všechny zkušenosti a podrobný itinerář včetně nákladů jsme sepsali zde – http://www.traveli.cz/souhrny-itinerar-celkove-naklady/
Smlouvání se neboj. Neumíme ani jeden francouzsky a i s angličtinou jsme to zvládli. Chce to jen znát přibližnou cenu a nedat se.
S plánováním nám hodně pomohl průvodce Lonely Planet, měli jsme hrubý itinerář a přizpůsobovali jsme ho cestou. Záleží, co chceš vidět – jestli spíš národní parky nebo být u moře. Pokud bys měla nějaké dotazy, klidně napiš. Pokud budeme vědět, rádi odpovíme – [email protected]
 

Ema
Katka:

Katko, diky moc za uzitecne informace!

Klara:

ahoj
prosim pekne, nemas nekde na netu cestopis? Planuji odletet ted na jare s kamaradkou, letenku jeste nemam, ale rada bych nejake info ohledne bezpecnosti, domlouvani se, cen. Pokud neco mas, prosim posli na mail:[email protected]
diky moc
mirka

Martin

Ahoj, rozmýšlím se mezi Madakaskarem a Střední Amerikou. Děkuji za rady

mirka
Martin:

ahoj
tak to jsi na tom stejne jako ja, premylsime nad stredni Amerikou a Madagaskarem. jak jsi se rozhodl ty? mirka

Bara
mirka:

Vim, ze je to dva roky stare, ale koho by to zajimalo – stredni Amerika na 100% lepsi nez Madagaskar!

Katka
Bara:

Ahoj. Mě by to zajímalo. Se kterou zemí srovnáváš a v čem je pro tebe Madagaskar horší? Váhám, jestli koupit letenky na Madagaskar. Sháním veškeré info. Díky

Martin

Teď je Madagaskar ale jen na 14.dní za super cenu. 🙂

Martin:

co to je supercena?

Vláďa

Za 15 tisíc z Vídně. Ale 14 dnů je strašně málo. Nic nestihneš, vzdálenosti obrovský, doprava nesmírně pomalá. Jen si odškrtneš, že jsi tam byl.

Bea

Ahoj Mirko Martine … tak co ten Madagaskar? Narazila jsem jeste na dva clovicky co by tez jeli, cim vice tim lepe. Akorat teda ted staci to jedine, pokud se vsichni shodneme v termine. Co vy na to?

Vlasta

Ahoj Beo.v jakém termínu vyrážíte na Madagaskar? S přítelkyní máme v plánu měsíce duben – květen 2017 a hledáme někoho, kdo by se k nám přidal … 🙂 Ozvi se mi na E-mail: [email protected]

Lenka
Vlasta:

ahoj, už asi píšu pozdě, ale jsme 2 lidi co bychom rádi na 3 týdny na Madagaskar se skupinkou lidí, bez cestovky, ale nejsme typičtí batůžkáři takže se potřebujeme přidat ke zkušeným 🙂 květen 2017 jsme již prošvihli takže nejspíš r.2018

anakao
Lenka:

Ahoj napis svoj email alebo mne na moj [email protected] , idem 10/2017 aj jar 2018…. chodievam tam 2-3 x rocne.S pozdravom, ivan

Ahoj, rádi bychom tam v červenci. Sháníme levnější letenky. Poraďte kde koupit a odkud, přes co letět… Díky!

Honza

Ahoj,
do Tananarive odlétáme z Vídně 17.11.2017 a vracíme se 14.12.2017. Jsme dva – já a žena, je nám okolo 30. Cestujeme nízkonákladově, pokud by se někdo chtěl přidat a podělit se o náklady s tím, že bychom si pronajali průvodce s autem, tak ať se ozve na mail: [email protected] případně budu rád, když zašlete nějaké vaše aktuální zkušenosti, rady či cestopisy.. Díky! Letenky teď byly v akci za 14t…

Alena
Honza:

Docela nebezpecny napad. Madagaskar v teto dobe? Jestli prezijte napiste jake to bylo.

Jirka
Alena:

A proč by neměli přežít_

Jaro
Jirka:

Je tam období dešťů , asi přežijí ale neužijí si .

Alena
Jaro:

Deste nejsou az tak velky problem. Horsi jsou domorodci…

Monika
Honza:

Ahoj Honzo, máme v planu letět na Madagaskar letos v podobný čas jako jste byli minulý rok. Mohla bych Tě poprosit o nějaké rady a tipy, co ideálně navštívit nebo naopak vynechat v tuto dobu? Vetšina tam jezdí v létě. Díky moc
Kdyžtak klidne na email: [email protected]

Ondřej

Kdyby někdo hledal rady k Madagaskaru, tak doporučím kouknout na tento dokument:
https://www.youtube.com/watch?v=hC8zzsq7vd0
případně na web Madagaskar

Jirka

Mám v úmyslu navštívit Madagaskar v říjnu tohoto roku.Jak  to vypadá z bezpečností  ? Také jsem se dočetl nějaké zprávy o plicním moru.Díky předem za info.

Lida

Kdyby měl někdo zájem, tak mám kontakt na česky mluvícího průvodce. Studoval v Praze medicínu.

[email protected]
Lida:

Dobrý den, prosím o kontakt na česky mluvícího průvodce na Madagaskaru. Plánujeme cestu na podzim. Děkuji

Marcela Rachel Gluck
Lida:

Zdravim Lido,
prosim můžeš mi dat kontakt na toho človíčka na Madagaskaru, chci se tam vydat letos s batohem. Dekuji moc Marcela

Lida
Marcela Rachel Gluck:

ozvěte se mi na email [email protected]

Katy
Lida:

Dobrý den, prosím moc o kontakt na česky mluvícího průvodce. Chystáme se letos v srpnu s dcerou /14 let/ na Madagaskar. Prosím o info jestli je tam bezpečno.
Děkuji.
Kontakt: [email protected]

Helena

Ahoj Lído, prosím o kontakt na průvodce. Mám na Madagaskaru dceru s kamarádkou (s batohem, bez ck) a dostaly se do nějakých problémů při přejezdu. Tak kdyby potřebovaly pomoc.
můj email: [email protected]
děkuji moc Helena

Pája

Tři veselé „baby“ hledají na měsíční nízkonákladvou cestu Madagaskarem konec září/říjen cestovatelku/cestovatele na doobsazení auta.
Kontakt: [email protected]

Roman

Nejede někdo duben květen Madagaskar na motorce.

Kateřina

Ahoj. Podařilo se někomu z Vás sehnat pronájem auta bez řidiče? Jedeme koncem března na tři týdny a část bychom rádi procestovali samostatně (kvality cest jsme si vědomi….)
díky Kateřina

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: