Černá Afrika

MADAGASKAR – místní průvodci

Pavča

Ahoj,
v dubnu se chystáme s přítelem na Reunion + Madagaskar. Chtěla bych se zeptat, zda by mi někdo poradil, kolik tak stojí tamní průvodce na týden, popřípadě kde takového průvodce sehnat – předpokládám že někde v Taně.

Předem díky za info

Pavča

Zkušenosti čtenářů

Vlada

No to neblázni, tam žádní průvodci nejsou. Madagaskar je jedna z turisticky nejméně rozvinutých končin světa. Na druhou stranu je ani nepotřebuješ – funguje tu veřejná doprava, i když je zase taky pravda, že anglicky Ti nikdo neporozumí.
Jediná místa, kde průvodci fungují, jsou národní parky a tam se Ti sami ohlásí, když si v kanceláři budeš kupovat povinný permit. Bez průvodce totiž do NP nelze!
Dobře to uvaž, MDG je cestovatelsky dost náročná končina, dost nesrovnatelná s evropským Reunionem…

Jaro

Planuji take Mdg v listopadu , pres google jsem nasla cestovky a pruvodce na MDG , bylo to ale dost drahe, hlavne pokud chces v anglictine . Myslim,ze na miste to vyresis .Napis dotaz na HOKA Tachov , ti tam byli a maji i dobte stranky .

Pavča
Jaro:

Ahoj, no já četla na netu nějaké cestopisy a někomu se tam podařilo najít tamního průvodce, který jim udělal itinerář na cca sedm dní, tak se mi nezdá, že by tam vůbec žádní průvodci nebyli. Domluvim se anglicky i francouzsky, pokud potřeba tak ruce nohy pomůžou také – tak snad tam na někoho natrefíme a nebo si prostě uděláme itinerář podle sebe. Spíš jsem si myslela, že by někdo místní mohl poradit co a jak – přece znají i taková místa, o kterých třeba nepíše ani Lonely planet 🙂 Do NP s průvodcem samozřejmě počítám, o tom už jsem četla, že bez něho to nelze…Vláďo, mám ráda výzvy a letenky už máme jak na Reunion, tak na Madagaskar – snad nebude Madagaskar o nic náročnější než Borneo a cesta se vyvede…každopádně díky za tvůj příspěvek v diskuzi:-) Jaro, díky za info – HOKA má pěkné stránky, zkusím se zeptat i tam!

Ondra

Vlada: na Madagaskaru průvodci samozřejmě jsou a není jich málo. A řada z nich se dá klasifikovat i jako „oficiální“, mají vlastní firmy, umí plyně francouzsky i anglicky a dá se s nimi domluvit itinerář klidně na měsíc. Nejsou moc dostižitelní takhle z ciziny, nemají moc vlastní webové stránky atd. ale rozhodně tam jsou. A řada z nich je spolehlivá, i když ne všichni, část z nich je schopná sbalit peníze a zmizet.
Pak je tam ještě řada místních průvodců, na které člověk narazí na místě a dá se s nimi naplánvoat výlet většinou tak na jeden dva dny, v nejbližším okolí. Tihle místní průvodci neumějí anglicky, ale 99% z nich mluví perfektně francouzsky a výhodu mají v tom, že jsou výrazně levnější. Ty větší průvodcovské společnosti jejich služeb často využívají – jako šoféry, jako průvodci do některých odlehlejších míst atd.
My byli na Madagaskaru měsíc, projezdili jsme víc než polovinu ostrova a celou dobu jsme strávili se skupinou průvodců. Měli vlastní auta, mluvili anglicky a platilo se v Eurech. Netvrdím, že zrovna na Madagaskaru jsou potřeba, dá se tam dobře dopravovat i místní dopravou, ale my měli nabitý itinerář, tak jsme je ocenili hlavně díky rychlejším přesunům, zvlášť v hůře přístupných místech jako např. Tsingy.

Pavča
Ondra:

Ahoj Ondro, díky za vyčerpávající komentář, myslím, že právě tvůj cestopis jsem četla, pokud jsi Ondra F z Phy 🙂 Nepamatuješ si prosím, na kolik tak vyjde ten průvodce? (+-) Francouzsky se domluvím v pohodě a jelikož zrovna na Madagaskar máme pouze cca 8 dní (zbytek Reunion), tak bych je právě díky těm rychlejším přesunům a jejich poznatkům ráda využila:-) Díky

Ondra
Pavča:

Aoj Pavčo. Jo, byl to můj cestopis.:-) Hele, já už si fakt nepamatuju, kolik jsme jim platili. Ono hodně záleželo na tom, kam jsme jeli, protože se sčítal benzín, platba pro tamní průvodce, platby pro ty naše průvodce atd. Měli jsme to s nimi domluvené tak, že jsme jim zaplatili za dopravu, veškeré vstupy a další poplatky spojené se vstupy do parků a samozřejmě peníze pro ty průvodce jako takové. Jídlo jsme si platili ze svého. A ty ceny se hodně lišily, třeba na Tsingy, kam je složitá doprava, jsme platili dost, na lokality v okolí R7 (hlavní silnice ostrova) zase míň, protože byly dobře dostupné (ale tam podle mě žádní průvodci ani potřeba nejsou).
Jestli umíš dobře francouzsky, tak myslím, že by i stálo za to využít třeba nějakých levnějších místních průvodců, kteří umí jen francouzsky. Ty anglicky mluvící mají výrazně nadsazenější ceny.
Poud tam budete jen na 8 dní, doporučoval bych buď nějaký okruh po té R7, protože to je rovná a rychlá asfaltka a podél ní se dá navštívit např. naprosto úžasné Isalo, nebo Ranomafana. A nebo je druhá možnost – dojet z Antananariva do Antsirabe a odtud kolem jezera Tritiva do do vesničky Miandrivazo a to je výchozí bod pro třídenní úchvatnou plavbu kánoemi po řece Tsiribina. Končí se v Belo-sur-Tsiribina, což je zase výchozí bod na cestu na Tsingy a baobaby. Končí se pak v Morondavě, odkud se dá vrátit přímým autobusem nebo i letecky do Antananariva. Celý okruh trvá asi 7 dní, je nabitý a rozmanitý. A zrovna na tohle se dají najmout i místní, levní průvodci třeba v tom Miandrivazu. My konkrétně zaplatili průvodcům za tenhle sedmidenní okruh 250 Euro na osobu a měli jsme v tom i kompletní jídlo na ty tři dny na řece. A myslím, že ty místní průvodci na tohle budou stát výrazně míň.

vit
Ondra:

Ahoj Pavco

kdyz Ti nedela problem francoustina tak ti muzu dat kontakt na mistniho pruvodce je z antsirabe posli mi email.

V.

iva
vit:

Ahoj, znám průvodce na MDGKR, který za dob komunistů studoval medicínu v Praze, takže umí česky a lékařině rozumí taky. Tzn. co víc si přát od průvodce na Madagaskaru. Jestli chceš, pošli e-mail a můžeme se nějak domluvit. JInak, jestli tam chcete být jen týden, tak toho opravdu moc nestihnete. Ten ostrov je dost velkej. Zatím Iva

Pavča
iva:

Ahoj Ivo, díky za pomoc, ale už jsme si asi po měsíčním dopisování našli místního průvodce na Madě, takže vše OK.:-)

Richard
Pavča:

Ahoj Pavci,

tiez vybavujem nejakeho schopneho sprievodcu na zhruba 14-dnovy okruh, mohli by sme si vymenit nejake info ohladom cien? Mozeme si pisat aj tu alebo kludne mi napis na [email protected]. Vopred dakujem za spolupracu!

Riso

Richard
iva:

Ahoj Ivy,

mal by som zaujem skontaktovat sa s tym sprievodcom ktoreho tu spominas, daj prosim Ta vediet na [email protected]. Vopred diky!

Riso

Bára
iva:

Ahoj Ivo,
mohla bych moc poprosit o kontakt na průvodce na Madagaskaru, o kterém píšeš?
Děkuji moc!
Napiš mi prosím na [email protected]

a.betty
iva:

Dobrý den. Je ještě možnost předat kontakt na průvodce?Vyrážíme v únoru 2016 a kontakt by se hodil.Díky Daniela
[email protected]

Teresska
a.betty:

Ahoj Betty,
my jsme dvě a také vyrrážíme v únoru, konkrétně 12-2-3.3. 3016. Mohli bychom sdílet průvodce a náklady na auto, kdybychom měli podobný záměr destinací? Můj kontakt [email protected].
Kdybys ti to přišlo jako dobrý nápad, ozvi se.
Tereza

Lenka
iva:

Ahoj Ivo, chystáme se na Madagaskar na konci června. Pokud bys měla kontakt na nějakého průvodce, jen to uvítáme. Moje mailová adresa je [email protected]
Budu ráda za jakékoli info
díky Lenka

Radim
iva:

Ahoj, je ten průvodce ještě aktivní ? Byl bch moc rád za poslání kontaktu – plánujeme 14-20 dní na MDG. Moc dík předem

Radim
Radim:

ještě mejl   [email protected]

Filip
iva:

Ahoj!
s přítelkyní se chystáme 10/2016 na Madagaskar, chtěl bych poprosit o kontakt na tebou zmíněného průvodce – madagaskarský lékař.
můj mejl: [email protected]
 
děkuji

Borek
iva:

Zdravím Ivo,  maté kontakt na toho česky mluvícího průvodce?
Děkuji za reakci.
[email protected]

christy
iva:

Dobry den,
Mohl by jsem si Vas dovolit poprosit o zaslani kontaktu na Cesky mluvicicho pruvodce,o kterem se zminujete,chteli by jsem s pritelkyni letos na Madgaskar,milujeme prirodu a bohuzel ta velmi ryhle mizi na celem svete.Ten pruvodce by nam velice pomohl.
Za Vasi odpoved Vam budu moc vdecnej.
Muj emailovej kontakt je: [email protected]
dekuju
Christy

Pája
iva:

Ahoj Ivuško, prosím o kontakt na průvodce. Chystáme se na 3-4 týdny v říjnu a hledáme nejlépe česky mluvícího průvodce. Tato kombinace by byla supér! Díky moc, Pája *:-)
Můj e-mail: [email protected]

Maroš
iva:

Ahoj.Mozem poprosit kontakt na toho pruvodce hovoriaceho cesky?Moj mail:[email protected]
Dakujem 🙂

Maros
iva:

Ahoj Ivo. Mozem poprosit kontakt na toho cesky hovoriaceho sprievodcu? Moj mail je [email protected].S pozdravom Maros

Richard
Ondra:

Zdravim,

Ondro, kde by som mohol prosim Ta najst Tvoj cestopis z Madagaskaru? O 2 mesiace sa tam so zenou chystame a som si isty ze by nam velmi pomohol:) Vopred diky za odpoved!

Riso

Richard
Richard:

Ok, uz najdene, priamo pod nosom, haha. Idem sa do toho pustit!

Jirka

Dá se na Madagaskaru půjčit auto?

Petra
Jirka:

Leda s řidičem, silnice jsou tam příšerné a nikde není značení měst či tak,jen patníky s kilometráží k nejbližšímu velkému městu

Elis

Ahoj cestovatelé, mám dotaz , je bezpečno na Madagaskaru a máte kontakt na místního průvodce ?

Jana
Elis:

My měli tu čest s tímto,je fakt dbrej,.. byla sranda, hlavně umí dobře anglicky : Fabien LeUnique;+261 34 46 990 84; [email protected];https://www.facebook.com/Madagascar-local-guide-366824536987103/?fref=ts

Olina

Ahoj, kontkaty mám na dva a jsou fajn, pokud zaplníte auto, je to pro Vás  nejlevnější a nejrychlejsí cestování. Průvodce s autem Vám ušetří spousty času! Cesty jsou tam masakr a přesuny autobusy zaberou celé dny. Když tak se ozvi.

Olina:

Ahoj Oli,
Mohla bych poprosit kontakt na tvé průvodce? Případně nějaké tvé zkušenosti, pokud jsi využila jejich služeb? Jaký okruh jsi jela a na kolik tě vyšel?
Děkuji,
Tereza

Teresska

Jo a můj email je kdyžtak [email protected].

Maja
Olina:

Ahoj Olino, prosim mohla bys mi napsat na email [email protected] ohledně průvodce na Magadaskaru? Máme zakoupené letenky a začínáme plánovat…. Předem díky.

Safa
Olina:

Ahoj Oli, mohl bych te take pozadat o zaslani info na [email protected]
dekuji 😉

Lenka Kodrlová
Olina:

Ahoj Olí, na konci červena se chystáme na Madagaskar a rádi bychom sehnali průvodce, klidně francouzsky mluvícího. Měla by jsi pro nás nějaký info, jak to chodí, případně tip na konkrétního průvodce? Můj mail je [email protected]
předem děkuji Lenka

Slavka
Olina:

Ahoj Olina, mohla by som ta poprosit o kontakt na sprievodcu na email [email protected] ?
Dakujem.
Slavka

Lucka
Olina:

Ahoj Olino, také prosím o kontakt na průvodce po Madagaskaru. Už mám sice cenovou nabídku od jedné místní cestovky, ale alespoň bycho mohla porovnat ceny. Můj email: [email protected]. Díky moc!

Alžběta

Dobrý den,
 
mohu prosím požádat také o zaslání kontaktu na průvodce? 🙂 Nejlépe na toho o kterém tu již bylo psáno – student LF v Praze.
Mail: [email protected]
 
Díky moc!!!

Monika
Alžběta:

Dobrý den,
 
mohla bych také, prosím, poprosit o kontakt na průvodce?
email: [email protected]
 
Moc děkuji, Monika

Veronika
Monika:

Máme zkušenost s tímto průvodcem, byl super a mluví perfektně anglicky, bydlí v Taně Fabien LeUnique; [email protected];https://www.facebook.com/Madagascar-local-guide-366824536987103/?fref=ts

Fiacre

Místní nejlevnější cestovní balení
Mail:[email protected]

Jana

Ahoj, průvodců je tam plno, občas i některé hotely mají kontakty na průvodce, my máme dobré zkušenosti s Fabienem. Bydlí v Taně a cenově si nejsem jistá, nechali jsme si od něj zajistit přesun z Tany do NP Tsingy, včetně vstupu a hotelu a dopravy a nějak se to rozplynulo v ceně za celý balíček, ale mluví skvěle anglicky, což je na Madagaskaru celkem vzácné. Kontakt zde:
Fabien LeUnique; [email protected];https://www.facebook.com/Madagascar-local-guide-366824536987103/?fref=ts

petr

ahojte lidičky.jsme 2 chalani 28 let co se chystají začátkem listopadu na mesíc na madagaskar.rádi bychom vás oslovili a požádali o jakékoliv rady ohledně průvodců,nádherných míst,dopravy,stanování a místních zvyků co je zakázáno a co povoleno.chceme procestovat za ten mesíc co největší část ostrova a poté udělat webové stránky pro budoucí cestovatelé aby veděli do čeho jdou 🙂 muj mail . . . [email protected] . . . budeme rádi za jakékoliv drobounké informace a kdo by měl stejný cíl jako my kolem listopadu,napište též.mužeme spojit cestu 🙂 zatím se smějte lidičky

Karel
petr:

Můžu poradit kontakt na Richarda. Mluví česky (studoval v Československu) a kdyby nemohl, zajistí anglicky mluvícího průvodce.
Byli jsme čtyři na Madagaskaru loni v listopadu asi na 16 dní. Zajistil nám auto s řidičem a průvodce (bohužel on měl jiný program). Odsouhlasili jsme si itinerář a program kam se chceme podívat, který jsme samozřejmě mohli měnit.
Sdělil nám podmínky (ceny za auto s řidičem na den, cenu za benzín a cenu za  proůvodce na den). polovinu jsme zaplatili hned a zbytek poslední den.
Byli jsme maximálně spokojeni.
Jean Richard Racotobe (jrracotobe na gmailu)
Karel

Peter
Karel:

Ahoj, ak sa da napisali by ste mi prosim na mail [email protected] kolko to priblizne vychadza a ako sa zariadit |ceny za auto s řidičem na den, cenu za benzín a cenu za  proůvodce na den
Chceme sa tam vydat ^16 decembra ale len do 27. Ak by sa dalo poradit co sa oplati vidiet.
Dakujem s pozdravom Peto

Karel
Peter:

Ahoj, to je celkem krátká doba vzhledem ke vzdálenostem na Madagaskaru a stavu silnic. Napiš Richardovi (pokud jsi tak už neudělal), navrhne itinerář a sdělí současné ceny za auto s řidičem na den, cenu za průvodce na den, cenu benzínu (která je ve vaší režii) a současný kurz.
Nám to vyhovovalo. Navštívili jsme několik národních parků a byli jsme i u moře na jihu u Teleáru.
Karel

Karel
Karel:

Ahoj,
prosím můžeš mi poslat jeho email, z gmailu se vrací s tím, že adresa neexistuje…
Dík
[email protected]

Lugan

Na Madagskaru se siri mor. Tak rychle najit levne letenky a batuzky na zada! Zde je link.
https://globalnews.ca/news/3786946/deadly-outbreak-of-the-plague-is-spreading-in-madagascar-and-it-could-get-worse/

Mame tedy zrusit letenky? To vypadne vazne.

Lugan

A tady je docela hroziva aktualizace. Doufam, ze uz nikdo netrvrdi, ze Madagaskar je v „pohode“!!!
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/452115-epidemie-smrticiho-plicniho-moru-se-na-madagaskaru-vymkla-kontrole.html

mam 3 tituly a cesky pas
Lugan:

Ceskeho nizkonakladoveho Vseznalka ani mor neznici. Vzhuru na Madagaskar.

Rosie Beandapa

Chtela bych ujistit vsechny potencionalni turisty,ze to s morem na madagaskaru neni a nebylo,tak jak senzaci chtivi novinari prezentuji.Mor se na madagaskaru vyskytuje v tomto obdodi, kazdorocne  ve  ohranicenych lokalitach na nahorni plosine.Cely problem byl v tom,ze vladnouci strana potrebuje penize a dary na volebni kampan a tak situaci nafoukla(dodnes neni presne prokazano,kolik lidi opravdu zemrelo na mor-uvadi se okolo 150 lidi madagaskar ma okolo 23 milionu obyvatel),toho se chytli novinari,kteri nemeli o cem psat a od tech to prevzali dali,kteri zase nemeli ani poneti o cem psis.Myslim si,ze mohu podat verohodne informace,na Madagaskaru bydlim uz dvacet let,mam tu cestovni agenturu a zrovna kdy = morova rana = postihla Madagaskar jsem tu mela 18 turistu,kteri se vsichni vratili zivi a zdravi do CR.Normalni turista se totiz do mist,kde by se i mohl setkat s morem vubec nedostane

Karel
Rosie Beandapa:

A jak se to s tim morem? Musim mit ockovani?

Rosie Beandapa
Karel:

Jak jsem psala ,od srpna do pulky listopadu zemrelo necelych 150 lidi(u vsech ale neni prokazano,ze to stoprocentne mor).takze zadne mrtvoly se poulicivh nevalely,jak si nekdy predstavujeme my ,Evropani,kteri mame v krvy zakodovany strach z morovych ran ve stredoveku.Oficilane uz morova epidemi skoncila pred asi 14 dny.OCkovani proti moru neexistuje.Staci dodrzovat hygienicke navyky  jako vsude jinde.Spise bych doporucovala ockovani proti zloutence.

Karel
Rosie Beandapa:

A Vy jste znala osobne nekoho kdo zemrel na mor?

Karel:

Neznala jsem nikoho ,kdo by zemrel na mor.Velkou vlnu polemik vyvolalo umrti jednoho Francouze.Podle mistnich medii zemrel na mor ale testy ,ktere jeho manzelka nechala udelat v Pasteurove Institutu v Antanannarivo prokazaly ,ze na mor nezemrel.

Petra smidova
Rosie Beandapa:

mohu na vas kontakt?

Rosie Beandapa

Znala jsem pouze jednoho. Byl Nemec a muj klient. Znovu opakuji, ze staci si poradne umyvat ruce hlavne pouziti sucheho zachodu.

Rosie Beandapa:

Nevom,kdo za me napsal tento prispevk=Znala jsem pouze jednoho. Byl Nemec a muj klient. Znovu opakuji, ze staci si poradne umyvat ruce hlavne pouziti sucheho zachodu= ja jeho autorkou nejsem,Nemci mezi moji klientelu nepatri a rozhdne me klienty nevozim do takovych pajzlu ,kde maji suche zachody

Libor

Dost jsem si o Vasi „agenture“ vyhledal. Muzete upresnit jak zemrel Vas klient Horst Anders ze Stuttgartu?

Libor:

Vazeny pane Liborejestli se opravdu tak jsmenujete,jeslti jste si toho o me agenture opravdu hodne vyhledal tak by jste zjitil,ze mymi klienti jsou pouze cesti turiste.Je mi opravdu lito,ze mate potrebu se zvyraznit timto zpusobem

Tak k tomu neni co dodat,to ,co jste napsal mluvi za vse.Je mi vas opravdu lito.

AIDS

drz hubu kurwo promrdana od podlidi

Katka S.
AIDS:

Zadame diskutujici, aby pouzivaly spisovny jazyk. Jinak Vas nakopeme vsechny do p.rdele.
Redakce

Konrad Henlein

Low cost batuzkari do plynu. Heil Hitler.

Smolová je k*rva
Konrad Henlein:

Jawohl

Gabriela

Dobrý den, vyrážíme na Madagascar a rohodli  jsme se najmout si řidiče. Ze Srí Lanky mám zkušenost, že řidič nebyl vždy znalý a hlavně se nechtěl přizpůsobit našim požadavkům na trasu. Nejde nám o pohodlí ale pobýt hodně v NP. Jazyková bariera nebude problém, mluvím anglicky a francouzsky. Prosím, jestli máte dobré zkušenosti, o zaslání kontaktu na email [email protected].
Předem velice děkuji

Hanka

Hezky den. V dubnu vyrazime s manželem na poznavacku. Navštívili jsme centrum cestovní medicíny. Samozrejme nám doporučuji ockovani všeho druhu. Myslim, ze staci žloutenka, která se vyskytuje i u nad, a břišní tyfus. Zajímaly by me zkušenosti na bráni antimalarik. Manzel je pro a Ja spíše proti. Jedeme s cestovní kanceláři Firo Tour. Vzhledem k tomu, ze muj otec pracoval tri roky v Indii, tak mam i od nej poznatky a antimalarika nebral. A na chripku v ČR umře vice lidi než na mor na Madagaskaru. Diky za názory.

Pája

Jean Richard Racotobe (jrracotobe na gmailu). Tak tato adresa opravdu nefunguje. Poradíte mi někdo, kdo máte zkušenosti s cestou po Madagaskaru, na koho se obrátit, aby z nás nesedřel kůži a mluvil česky? Moc děkuji, Pája *:-)
[email protected]

RadimMarta
Pája:

Nevím jestli to pomůže, teď jsme se vrátili z Madagaskaru. Můžu pomoc.

RadimMarta

když tak na [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: