Černá Afrika

Keňa – tipy a rady na cestu

Petr

Ahojte, o víkendu odjíždíme s manželkou do Keni a chtěl bych vás poprosit o pár doporučení a tipů:
1) Jak je to aktuálně s igelitovým zákazem? Je možné něco dovézt v igelitovém sáčku anebo mi to bude po příjezdu zabaveno? Jedná se hlavně o věci, které budu mít v kufru zabalené třeba v tašce anebo věci, které dám do sáčků na letišti.
2) Máte někdo tip na repelent, který by se dal koupit přímo na místě? Nejlépe na letišti v Mombase. Aktuálně máme Ben’s Deet 100 %, ale nejsem si jistý, zda to bude stačit.
3) Máte někdo zkušenosti s nákupem sim karty v Keni? Pokud ano, jakou byste mi doporučili?
4) Možná trochu hloupý dotaz, ale…jaké byste doporučili oblečení na safari? Jedná se o klasickou 3 denní vyjížďku. Žádné kempování, po většinu doby v autě, spaní v hotelech. Je potřeba to nějak hrotit anebo budou stači klasické tenisky, kraťasy a tričko? Vůbec nevím, co od Keni ve vnitrozemí čekat.
To bude prozatím vše, předem díky za jakékoliv rady! 😉

Zkušenosti čtenářů

Renáta

1/ na letišti nekontolovali, v obchodě dávaj látkové, jak jsme se vraceli z Ugandy do Keni, neco nám vyhodili, něco ne, prostě kocourkov, jak se kdo vyspí  a jaký má turista ksicht :-).
2/ nee, vozíme z domu
3/ ne nevioláme, je mi líto
4/ ráno v 7 docela zima, to byly i mikiny a bundy, navíc, pokiud budeš mít „děravé“ auto, dost fouká, v kratasách se dá sice chvíli vydržet, záleží, jak jsi teplomilný, rozhodně něco na hlavu, kšiltovku, šátek….A oravdu se raději teple obleš, něktré jsme viděli i v šátku a rukavicích.  jak se oteplí, svlíkáš se do trika.
Cestopis zatím píšu, jinak bych ti dala odkaz, nevím, kdy letíš.

Kateřina Misíková

Zdravím, v lednu letíme do Keni s pětiletou dcerou. Nejsem úplně příznivce očkování, proto se ptám, co je či není nutné očkovat dítěti do Keni. Tetanus je samozřejmostí + žloutenka? Povinné očkování do této země jsem nanašla.
Díky

Renáta
Kateřina Misíková:

otázka je, kam letíte a kde sudete pohybovat. Pokud někde All Incl. tak bych to asi nehrotila. Když jsme brali holky poprvé do exotiky, dostaly povinně po ránu a večer frťana 🙂 – nekecám. Ale to spíše na žaludek.

niemandos
Renáta:

Renata si asi myslí, že když má All incl. tak že jí nic nehrozí. Větší hloupost jsem dlouho neslyšel. Prý ráno a večer frtana pro malé děti. To je fakt síla. dnes cestuje opravdu kde kdo.

Kateřina Misíková
niemandos:

No, frťana si dám určitě já osobně, ale moje otázka tak zodpovězena nebyla. Necestuji poprvé, leč mé dítko takto daleko ano. Takže to zkouším znovu – nějaká doporučení ohledně očkování do Keni pro prcka pět let? Jedeme pár národních parků včetně Mount Kenya. Další část cesty bude kolem pobřeží. Povinného pro dospěláky není nic s dětmi prý občas na letišti dělají potíže. Nějaké vaše zkušenosti, tipy, rady? Já osobně bych šla jen do žloutenky a přeočkování tetanu. Díky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: