Černá Afrika

Kena,Tanzanie-safari? a co krome safari?

Roman

Zdravim Cestovatele
Po Asii a Americe by jsme se chteli v zime podivat do Afriky (nejspise Vychodni ) a nemame zadne zkusenosti s Afrikou .Jak zistuji Afrika je pekne draha ,hlavne safari .Chci se zeptat jak to na safari funguje? Dopravim se do parku , zaplatim vstupne do parku ,dale potrebuji zaplatit auto s ridicem? Mate nekdo nejaky odkaz na ceny za vstupy ,pruvodce ,ubytovani atd v parcich v Keni a Tanzanii? Vychdni Afrika je cela tak pomerne draha jako safari? (myslim doprava, ubytovani , stravovani atd)
Je mozne dojet treba do parku ,absolvovat jednodenni safari(vim ze jeden den je malo , ale pri cenach kdy dva dnz za safari jsou drahsi jako letenka si stm vystacim) a navecer se ubytovat nekde mimo park ??
Dale se chci zeptat , jestli je tam jeste neco zajimaveho k videni krome  safari ,protoze safari si dovolime tak jedno .-) a co dal?
Jak je to s cenami na Zanzibaru ? Da se levneji ubytovat atd??
Dekuji mnohokrat
 

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, s parky v Tanzanii a Keňi neporadím, ale vygooglovat ceny vstupného není vůbec problém. Mj.:
http://tanzaniaparks.com/regulations_and_park_fees.html
http://www.kws.go.ke/content/park-fees-and-accommodation
Mimo národní parky tam určitě draho není (ovšem kvalita ubytování a bezpečnost dopravy je asi leckdy úměrná ceně).
Jestli chceš mít safari za rozumné ceny, jeď do JAR – NP Kruger a případně i Svazijska – NP Hlane (tam uvidíš nosorožce ráno u kempu a lvy a slony s průvodcem). Kruger má hlavní silnice vyasfaltované, takže tam můžeš jezdit levným malým autem z půjčovny bez průvodce, spát ve vlastním stanu v kempu i bez rezervace a je dost velký na to, abys tam byl mnoho dní stále na jiném místě. Zvířat je tam spousta a jsou stejná jako severněji. Navíc mnoho nosorožců, kteří už jinde kromě JAR a Svazijska téměř nejsou. Vstupné 500 Kč denně (za 24 h.):
https://www.sanparks.org/parks/kruger/tourism/tariffs.php
Nevýhoda Krugeru je snad jen to, že je pro dodrodruhy moc civilizovaný. Tj. v (levných) kempech supermarket, bazén, teplá sprcha, není nutné terénní auto, které občas někde zapadne do bláta či písku a je mu třeba utahovat šrouby na podvozku po roletách na silnicích. A v sezóně je tam více lidí, ale to ve známých parcích v Tanzánii také. My jsme (začátkem prosince) často pozorovali zblízka zvířata jen s max. jedním dalším autem (i leoparda a stádo slonů, o nosorožcích nemluvě) a více aut najednou bylo jen u lvů ležících u silnice u mrtvého bůvola a u leoparda ležícího na stromě. V JAR jsme byli i v NP Hluhluwe, kde také nebylo moc lidí a bylo celkem dost zvířat (tam jsme neviděli leopardy a gepardy, ale mnoho lidí je nevidělo vůbec při návštěvě afrických NP).

Andrea

Ahoj,
parky v Keni jsou drahé téměř všechny, parky v Tanzánii jsou odstupňované a dle stupně také oceněné, jsou tam parky za 30usd na den. Doporučuji navštívit nádherný Selous, Ruaha a zastavit se i v Mikumi. Selous stojí 65 usd ale stojí za to, kempovat se dá pár metrů od brány za nějakých 5usd a hlídače tam dělají Masajové. 😉
Ruaha, Selous i jiné národní parky a rezervace které stojí za návštěvu jsou dostupné jen se 4×4, tu také naprosto jednoznačně doporučuji pro cestování kdekoliv v Africe. Jak to chodí v parku? Přijedeš na bránu, tedy pokud se nemusí platit vstup v kanceláří ve městě, na bráně buď ukážeš permit nebo zaplatíš vstup a jedeš courat po parku, hledat zvěř, kochat se okolím a klidem… 😉 V období sucha se zdržovat u napajedel, bo ráno či odpo tam zvěř chodí pít. No a pak do zavíračky buď vyjedeš ven a najdeš si kemp nebo se zabydlíš v kempu v parku (což má, pokud tam nejsou ploty jako v nudné JAR, další výhody – divoká zvěř okolo stanu). a další den opět. Nejlepší hodiny na safari jsou tzv Golden hours . ráno od otevíračky tak do 9h a odpo od 3h do zavíračky – nejlepší světlo, nejaktivnější zvěř…
Nevím, ale zrovna Kruger . komerční park převálcovaný turisty, kde pytláci fungují jedna báseň ruku v ruce s oficíry bych nedoporučovala. Na perfektní a ne drahé safari doporučuji Botswanu, vstupy do parků do 15usd na 24hod, mraky zvěře, ale 4×4 jasná.
V Tanzánii určitě pobýt na pláži někde pod Darem, vylézt z auta a vydat se na nějaký trek. Je tam mnoho zajímavých míst a koutů. Kultura a kmeny bohaté, krajina krásná, mnoho dobrot se dá nakoupit poblíž pobřeží (ovoce, mořské plody, kešu ořechy atd). Jen se tam děsně špatně dokupují zásoby. Dle našich zkušeností z letošní dlouhé cestě napříč 5 zeměmi včetně Tanzánie, jsme usoudili, že Tanzánie byla nejdražší a nejhorší co se zásobování týče. Pokud nenakoupíš v Daru nebo jiném větším městě více na sever Arusha a pod, tak si neškrtneš. Nepořídíš si ani pullitru jaru 😉
Pokud Tě zajímá co kde se dá vidět a tak, jukni na naše webovky http://www.divokáafrika.cz nebo http://www.facebook.com/anythinginafrica určo tam něco najdeš
Užij si cestu

Roman

Díkec moc oběma .
Jestě se chci zeptat , kde a cca zakolik sezenu auto s řidičem ? (je mozmost i na bráně NP?)

Hana
Roman:

Na safari v Masai Mara mohu z vlastní zkušenosti doporučit Mara Explorers (http://maraexplorers.com/safaris/), jsou spolehliví a dobře organizovaní. Nabízejí různé varianty safari, dá se s nimi leccos domluvit. Není to laciné, ale národní parky v Keni jsou drahé, s tím nic nenaděláme. Foto a zážitky zde:
http://www.doafrikyazasezpatky.wordpress.com
Afrika je drahá, ale krásná 🙂

Marketa
Roman:

Ahoj, na safari v NP Ruaha jsme si domluvili řidiče s autem ve městě Iringa, obešli jsme pár cestovek na zjištění ceny a pak si vybrali. Vyzvedli nás před hotelem a pak nás tam zase odvezli.

Pavel

Ahoj, v Tanzánii jsem nebyl. Vrátil jsem se z nedávno z Ugandy a moho potvrdit, že východní Afrika je opravdu hodně drahá. Mám zkušenosti z JAR a úplně bych např. Kruger Park nezavrhoval. My jsme si tam opravdu užili. Taky jsem byl ve Svazijsku v Hlane a fakt to tam je dobré, jak píše Libor. Připojuji můj cestopis, třeba ti to na něco bude.
http://jihoafricka-republika.orbion.cz/cestopisy/j-a-r-rijen-2012-4685/

Lucia

Na Diani beach v Keni som strávila nádherné 2 dovolenkové týždne plné dobrodružstva a výlet do Safari na 3 dni bol úplné skvelý. Počas týchto troch dní sa nám podarilo stretnúť snaď všetky volne žijúce zvieratá. Vidieť leva v smečke vo voľnej prírode bol naozaj silný zážitok. Sprievodcovia Jonathan a Galo nám ponúkli možosť výberu ubytovania buď v stanoch alebo v hoteli, v Tsavo sme prespali v hoteli a v Ambosel sme zvolili stany…bolo to dobrodružnejšie…samozrejme v kempe nechýbala teplá voda, elektrika a bufet s dobrým jedlom …a Kilimandžaro bolo nadosah … krasne vyhlady doporučujem pre fotografov. Sprievodcovia boli velmi príjemní a zábavní, všetko nám s radosťou vysvetlili, vo všetkom poradili.Boli tam pre nás. Skutočne sme si tento výlet užili. Cena výletu zodpovedala zážitkom, ktoré sme si odniesli a nedá sa porovnať s cenou v CK.  Týchto miestnych sprievodcov možem naozaj doporučiť. Okrem Safari Vás radi vezmú aj do rodiny, školy či na trhy. Ochutnáte tak skutočný nestrojený africký život.
Ak sa chystáte do Kene a potrebujete s niečím poradiť možete ma kontaktovať [email protected] alebo kontakt priamo na Jonathana a Gala: [email protected]

gabina

V Tanzanii jsme byli 3tydny v roce 2014. 10dnu safari,coz nas stalo 1300USD s cestovkou a to jsme dost smlouvali. cena byla vcetne, jidla, ubytovani, dopravy, pruvodce, stanu, vstupu do NP. NAvstvili jsem 4parky a Serengeti a Ngongoro je must see.
Na Zanzibaru jsme byli 5dnu a skoro to bylo malo. Nadherne more a prekvapive levne ubytovani. Byli jsme tam prelom ŕijna-listopadu, totalni mimosena, nikdo nikde.
Ubytko za 15usd noc, nas hodne prekvapilo. Vyborne jidlo kol 10-20usd a pivo 3usd.

Ivana

V Keni jsem strávila hezkou dovču a užila jsem si naplno 2 denní výlet do Safari v Tsavo East. Oslovili jsem s přítelem pruvodce na míste. Cena byla fer, a Safari i pruvodce bylo úžasné. Chtěla bych se vrátit.
Proto bych pro další cestovatele ráda doporučila pána Jonathana. Byl úpřimnej, všude na čas, a přímomluvnej.
kontakt na mne v případe nějakých otázek je
[email protected]
Ivana

Vendy

Ahoj, v stredu odlietame s priatelom do Kene, ake su prosim Vase skusenosti s miestnimi sprievodcami? Je to bezpecne?
dakujem za Vase nazory
Vendy

Lucia
Vendy:

Ahoj Vendy
pokial máš záujem o informácie ohľadom miestnych sprievodcov, ozvi sa mi na email : [email protected].
rada poradím
L.

Terka

pokuď hledáte spolehlivého organizátora safari, mohu jednoho doporučit. Potkali jsme se už tady v ČR osobně a náš výlet a v podstatě celou cestu jsme probrali. Myslím, že naše požadavky nebyly jednoduché 🙂 ale Jonathan to všechno zvládl naplánovat a zorganizovat a taky nám poradit a usměrnit naše představy. Chtěli jsme transfér z letiště, přesun Nairobi – Mombasa, lepší ubytování …hodně toho 😀 Celkem jsme v 9 dnech prošli 3 parky a stihli jsme prohlídku Mombasy a pak zbytek dovolené Diani Beach.
Co oceňuji nejvíc je možnost se osobně potkat a plánovat, přispůsobit výlet našim představám. Vrátili jsme se teď před Vánoci v prosinci. Těšte se, Afrika je kouzelná, to musíte prožít.
nevím jestli tady můžu dát odkaz na jeho webovky, proto radši kdo by měl zájem napište mi na mail : [email protected]
Mějte se dobře v novém roce

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: