HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Černá Afrika

JAR-Namibie-Botswana 2016

Takže už máme letenky na náš výlet, letíme za 3 týdny. Budeme na to mít 23 dní a půjčené auto 4x4 bez výbavy. Máme vlastní stan. Náš předběžný itinerář je Johannesburg letiště-Vryburg-Nossob-Hardap Dam-Sesriem-Sossluvlei-Swakopmund-CapeCrossSeal-Uis-Twyfelfontein-Etosha-přes Rundu-Mudumu National-Kasane-Viktor. vodopády-skrz Chobe pres Savuti do Sankuya-Maun a Delta Okavango-Johannesburg letiště. Návštěvu Himbů a Epupa Falls se tam už asi nevejde. Nějaké rady a připomínky uvítáme:)

09. 02. 2016, 16:48:18
Jana L
Jana L

Ahoj, koukni na web www.sojkovic.cz - byli jsme v roce 2012 na 34 dní. Určitě tam najdeš mnoho informací. Případně napiš zprávu.

Jana

09. 02. 2016, 16:50:57

Díky, kouknu.

09. 02. 2016, 17:11:41

Mohl bych ti zavolat a vyptat se na Moremi a Chobe? Můžeš napsat do mailu když klikneš na mojí profilovou fotku:)

09. 02. 2016, 17:53:43

Nemáš kontakt na kemp Branberg White Lady? Pojedeme ze Swakopmundu do Etoshe a tento kemp by se nám hodil na přespání, je to na půl cesty.

10. 02. 2016, 14:20:57
Jirka
Jirka

Tohle jsou stránky kamaráda

http://www.loun.cz/cestovani/jizni-afrika-namibie

Myslím, že nejlepší odkaz, co jsem o těchto zemích viděl. Já to jel velice podobně. Je to na 3 týdny. Himbové jsou super a Epupa Falls byly podle mě hezčí než Vikroriiny. Ale musí být dost vody. Tomáš měl vody málo, tak to za moc nestálo (prý).

10. 02. 2016, 17:57:54

Díky, podívám se. Vlastně jsem ty stránky studoval, když jsme jeli loni do JAR. Člověk se tam opravdu dozví když něco potřebuje.

10. 02. 2016, 22:04:08
Honza
Honza

V jakém termínu přesně jedete?

25. 02. 2016, 11:24:23

Ahoj.

Zdravim z Namibie. Vyrustal jsem v CR, kde jsem taky dostudoval vysokou na zdravotne soc. fakulte v Ceskych Budejovich.

Jako obcan Namibie se ctyrletou zkusenosti v nejvetsi agenture zamerujici se na turistiku a spravujici kolem 10 parku v Namibii bych tady rad uvital Ceske turisty a pripadne, v ramci moznosti, je i rad doprovazel po zdejsich parcich.

Priroda je tu perfektni, jen opatrnost se obcas turisty zanedbava.

Ozvete se na adrese favord76@gmail.com, pokud by vam slo o radu nebo cokoli tykajici navstevy Namibie.

Favor.

23. 06. 2018, 21:03:22
Martin
Martin

Jestli potřebuješ rady a tipy na Botswanu a Namibii, tak kontaktuj Andreu Kauckou, web má www.divokaafrika.cz jedou i facebook www.facebook.com/anythinginafrica , mají Afriku fakt zmáklou. Vloni jsem s mojí manželkou jel do Namibie, Botswany a Zimbabwe vodopády a požádal ji o radu co potřebuji, co vidět a nevynechat, víza, auto atd. Ochotně mi psala dlouhé emaily s odpovědmi na moje možná i přihlouplý otázky. Jeli jsme podle jejích rad a nástřelu cesty a bylo to super. Napiš jí jestli něco potřebuješ, doporučuji

13. 03. 2016, 10:43:46
Martin
Martin

@Martin - mas nekde itinerář kudy jste jeli a kolik vám to všechno vzalo času? Plánujeme cca 3 týdny a nemám uplně představu zda to neni "zbytečně moc" jen na Namibii, zda se dá nějak rozumně stihnout i Botswana a delta Okavanga + třeba Viktoriiny vodopady? Zda je nutnost mít 4x4 něco většího, nebo se to dá celé projet i v obyčejným sedanu s náhonem jen na jednu nápravu?

Díky moc za jakoukoli radu

12. 09. 2016, 15:03:43
MartinPluhar.cz
MartinPluhar.cz

Martine, nejsem ten Martin z 13.3., ale na jihu Afriky už jsem byl dvakrát, deníky mám na webu. Pokaždé jsme měli půjčené malé auto 4x2, a v pohodě stačilo, i k vodopádům Epupa jsme dojeli. Samozřejmě se tím nedá jet pískem třeba až k Sosussvlei nebo do Savuti, nebo brodit řeky. Po běžných cestách a Etoshe ale bez problému. A asfaltky v Namibii a Botswaně přibývají.

3 týdny na Namibii? Jestli ji chcete projet celou, může to být akorát, záleží co vás zajímá a jak dlouho kde vydržíte. Plavbu lodí po Chobe v Botswaně bych ale doporučil. Nebo si ji můžete nechat na příště, určitě se do těch končin budete chtít vrátit. ;) Cestě zdar

12. 09. 2016, 23:17:55
PetrP
PetrP

Ahoj,  před dvěma týdny jsem byl v Botswaně a můžu potvrdit, že asfaltky tam za posledních 5 let hodně přibyly.  Výše uvedený itinerář se dá klidně objet se sedanem s výjimkou Sossuvlei a tras uvnitř Chobe, ale když vezmeš, kolik ušetříš za auto, můžeš si v těch místech koupit  místní tour a finančně budeš pořád vycházet líp než s 4x4. Na druhé straně samozřejmě jízda 4x4 na písku v Chobe nebo v Namibu je zážitek sám o sobě...

14. 09. 2016, 12:19:17
Ája
Ája

Do Sossuvlei vede asfaltka (jako jedna z mála v Namibii), jen poslední kousek (třeba 3 km) je čistě písek, tam buď musíte mít čtyřkolku, nebo zaparkujete a převeze vás shuttle "bus". Jinak většina hlavních silnic v Namibii jsou výborně udržované štěrkové silnice, dá se po nich jet kolem 100km/hod.

02. 10. 2018, 19:33:33
Jirka
Jirka

Jedeme do Namibie v unoru 2019 a máme obavy o kempová ubytování. Máme auto se stany na střeše.Nejde nám zareservovat na stránkách NWR kemp v Etoshe Halali. Cestovka nám nabízí reservaci po celé cestě, ale zdá se nám to drahé a budeme moc vázaný časem. Mohl by někdo poradit ? Dík

11. 09. 2018, 09:57:37
Ája
Ája

To je snad jediný problém, který člověka v Namibii potká. Kempy je potřeba zamlouvat hodně dopředu, Halali bylo na červenec plné cca půl roku dopředu a kempy v Sesriem asi 10 měsíců. Zkuste NAshipala@nwr.com.na - s tím jsme komunikovali přímo. Halali je jinak jeden z nejmíň hezkých kempů v Namibii, na místní poměry "masovka" (jinak máte v kempech tak 10-15 Toyot a kempy jsou nádherné - za mě Madisa, Spitzkoppe, Mesosaurus), ale je fajn, že je vprostřed Etoshy a má vlastní napajedlo. Počítejte, že Anderson gate do Etoshy se pro Halali zavírá 2 hodiny před západem slunce, což jde z Windhoeku dojet, ale není to nějaké dlouhé přestávky. JInak se dá spát i v kempech před vjezdem do parku. Vstupné (myslím 80 NAD) platíte stejně na každý den.

02. 10. 2018, 19:28:47
Laďa
Laďa

Ahoj. Dle mého je v únoru 2019 v kempu prázdno a rezervaci skus na  "nwr.com.na" Držím palce. Laďa

17. 09. 2018, 21:48:11

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Múdry cestovateľ nikdy neopovrhuje svojou vlastnou krajinou.
Sponzorováno