Černá Afrika

JAR-Namibie-Botswana 2016

Petr

Takže už máme letenky na náš výlet, letíme za 3 týdny. Budeme na to mít 23 dní a půjčené auto 4×4 bez výbavy. Máme vlastní stan. Náš předběžný itinerář je Johannesburg letiště-Vryburg-Nossob-Hardap Dam-Sesriem-Sossluvlei-Swakopmund-CapeCrossSeal-Uis-Twyfelfontein-Etosha-přes Rundu-Mudumu National-Kasane-Viktor. vodopády-skrz Chobe pres Savuti do Sankuya-Maun a Delta Okavango-Johannesburg letiště. Návštěvu Himbů a Epupa Falls se tam už asi nevejde. Nějaké rady a připomínky uvítáme:)

Zkušenosti čtenářů

Jana L

Ahoj, koukni na web http://www.sojkovic.cz – byli jsme v roce 2012 na 34 dní. Určitě tam najdeš mnoho informací. Případně napiš zprávu.
Jana

Petr
Jana L:

Díky, kouknu.

Petr
Jana L:

Mohl bych ti zavolat a vyptat se na Moremi a Chobe? Můžeš napsat do mailu když klikneš na mojí profilovou fotku:)

Jana L:

Nemáš kontakt na kemp Branberg White Lady? Pojedeme ze Swakopmundu do Etoshe a tento kemp by se nám hodil na přespání, je to na půl cesty.

Jirka

Tohle jsou stránky kamaráda
http://www.loun.cz/cestovani/jizni-afrika-namibie
Myslím, že nejlepší odkaz, co jsem o těchto zemích viděl. Já to jel velice podobně. Je to na 3 týdny. Himbové jsou super a Epupa Falls byly podle mě hezčí než Vikroriiny. Ale musí být dost vody. Tomáš měl vody málo, tak to za moc nestálo (prý).

Petr
Jirka:

Díky, podívám se. Vlastně jsem ty stránky studoval, když jsme jeli loni do JAR. Člověk se tam opravdu dozví když něco potřebuje.

Honza
Petr:

V jakém termínu přesně jedete?

Petr:

Ahoj.
Zdravim z Namibie. Vyrustal jsem v CR, kde jsem taky dostudoval vysokou na zdravotne soc. fakulte v Ceskych Budejovich.
Jako obcan Namibie se ctyrletou zkusenosti v nejvetsi agenture zamerujici se na turistiku a spravujici kolem 10 parku v Namibii bych tady rad uvital Ceske turisty a pripadne, v ramci moznosti, je i rad doprovazel po zdejsich parcich.
Priroda je tu perfektni, jen opatrnost se obcas turisty zanedbava.
Ozvete se na adrese [email protected], pokud by vam slo o radu nebo cokoli tykajici navstevy Namibie.
Favor.

Martin

Jestli potřebuješ rady a tipy na Botswanu a Namibii, tak kontaktuj Andreu Kauckou, web má http://www.divokaafrika.cz jedou i facebook http://www.facebook.com/anythinginafrica , mají Afriku fakt zmáklou. Vloni jsem s mojí manželkou jel do Namibie, Botswany a Zimbabwe vodopády a požádal ji o radu co potřebuji, co vidět a nevynechat, víza, auto atd. Ochotně mi psala dlouhé emaily s odpovědmi na moje možná i přihlouplý otázky. Jeli jsme podle jejích rad a nástřelu cesty a bylo to super. Napiš jí jestli něco potřebuješ, doporučuji

Martin
Martin:

@Martin – mas nekde itinerář kudy jste jeli a kolik vám to všechno vzalo času? Plánujeme cca 3 týdny a nemám uplně představu zda to neni „zbytečně moc“ jen na Namibii, zda se dá nějak rozumně stihnout i Botswana a delta Okavanga + třeba Viktoriiny vodopady? Zda je nutnost mít 4×4 něco většího, nebo se to dá celé projet i v obyčejným sedanu s náhonem jen na jednu nápravu?
Díky moc za jakoukoli radu

MartinPluhar.cz
Martin:

Martine, nejsem ten Martin z 13.3., ale na jihu Afriky už jsem byl dvakrát, deníky mám na webu. Pokaždé jsme měli půjčené malé auto 4×2, a v pohodě stačilo, i k vodopádům Epupa jsme dojeli. Samozřejmě se tím nedá jet pískem třeba až k Sosussvlei nebo do Savuti, nebo brodit řeky. Po běžných cestách a Etoshe ale bez problému. A asfaltky v Namibii a Botswaně přibývají.
3 týdny na Namibii? Jestli ji chcete projet celou, může to být akorát, záleží co vás zajímá a jak dlouho kde vydržíte. Plavbu lodí po Chobe v Botswaně bych ale doporučil. Nebo si ji můžete nechat na příště, určitě se do těch končin budete chtít vrátit. 😉 Cestě zdar

PetrP

Ahoj,  před dvěma týdny jsem byl v Botswaně a můžu potvrdit, že asfaltky tam za posledních 5 let hodně přibyly.  Výše uvedený itinerář se dá klidně objet se sedanem s výjimkou Sossuvlei a tras uvnitř Chobe, ale když vezmeš, kolik ušetříš za auto, můžeš si v těch místech koupit  místní tour a finančně budeš pořád vycházet líp než s 4×4. Na druhé straně samozřejmě jízda 4×4 na písku v Chobe nebo v Namibu je zážitek sám o sobě…

Ája
PetrP:

Do Sossuvlei vede asfaltka (jako jedna z mála v Namibii), jen poslední kousek (třeba 3 km) je čistě písek, tam buď musíte mít čtyřkolku, nebo zaparkujete a převeze vás shuttle „bus“. Jinak většina hlavních silnic v Namibii jsou výborně udržované štěrkové silnice, dá se po nich jet kolem 100km/hod.

Jirka

Jedeme do Namibie v unoru 2019 a máme obavy o kempová ubytování. Máme auto se stany na střeše.Nejde nám zareservovat na stránkách NWR kemp v Etoshe Halali. Cestovka nám nabízí reservaci po celé cestě, ale zdá se nám to drahé a budeme moc vázaný časem. Mohl by někdo poradit ? Dík

Ája
Jirka:

To je snad jediný problém, který člověka v Namibii potká. Kempy je potřeba zamlouvat hodně dopředu, Halali bylo na červenec plné cca půl roku dopředu a kempy v Sesriem asi 10 měsíců. Zkuste [email protected] – s tím jsme komunikovali přímo. Halali je jinak jeden z nejmíň hezkých kempů v Namibii, na místní poměry „masovka“ (jinak máte v kempech tak 10-15 Toyot a kempy jsou nádherné – za mě Madisa, Spitzkoppe, Mesosaurus), ale je fajn, že je vprostřed Etoshy a má vlastní napajedlo. Počítejte, že Anderson gate do Etoshy se pro Halali zavírá 2 hodiny před západem slunce, což jde z Windhoeku dojet, ale není to nějaké dlouhé přestávky. JInak se dá spát i v kempech před vjezdem do parku. Vstupné (myslím 80 NAD) platíte stejně na každý den.

Laďa

Ahoj. Dle mého je v únoru 2019 v kempu prázdno a rezervaci skus na  „nwr.com.na“ Držím palce. Laďa

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: