Černá Afrika

Etiopie týden

Jirka

Ahoj,
Mám možnost si prodloužit pracovní cestu a na týden zaletět do Etiopie. Nechci z tohoto týdne strávit tři dny v autobusu. Mohl by mi  prosím někdo poradit hezká místa blízko Addis Abeba? Díval jsem se, že by se třeba dalo zajet do Bishoftu, což je blízko a měla by tam být hezká jezera. Má někdo další tipy?

Zkušenosti čtenářů

Lucie

Ahoj, me se hodne libila priroda kolem Debre Libanos. To je 100km severne od Addis. Pak jsou zname Entoto Hills, coz je hned za Addis. Jinak tyden je malo no, to toho moc nestihnes..

vitek

zajed si do arba mich na 5dní akorát je to nejzajímavější oblas v Etiopii,alespon pro mě.

Laďka

Chystám se v únoru do Etiopie na 3 týdny. Poradil by někdo, jestli objet spíše severní okruh (historická města, NP Simien, Dankil…) a nebo od Adis Abebby na jih (etnika, NP). Myslím, že vše se za tu dobu zvládnout nedá. Jak fungují přesuny autobusem, je-li to vůbec možné? A nebo si najmout auto s řidičem – jaká je zhruba cena třeba na den? Uvítala bych i zkušenost, jestli je možné na posledních pár dní(3-4) se někde vykoupat – Džibuti? Eritrea?….nebo jiný nápad?
Děkuji Laďka

Laďka

Chystám se v únoru do Etiopie na 3 týdny. Poradil by někdo, jestli objet spíše severní okruh (historická města, NP Simien, Dankil…) a nebo od Adis Abebby na jih (etnika, NP). Myslím, že vše se za tu dobu zvládnout nedá. Jak fungují přesuny autobusem, je-li to vůbec možné? A nebo si najmout auto s řidičem – jaká je zhruba cena třeba na den? Uvítala bych i zkušenost, jestli je možné na posledních pár dní(3-4) se někde vykoupat – Džibuti? Eritrea?….nebo jiný nápad?
Děkuji Laďka

Laďka

Chystám se v únoru do Etiopie na 3 týdny. Poradil by někdo, jestli objet spíše severní okruh (historická města, NP Simien, Dankil…) a nebo od Adis Abebby na jih (etnika, NP). Myslím, že vše se za tu dobu zvládnout nedá. Jak fungují přesuny autobusem, je-li to vůbec možné? A nebo si najmout auto s řidičem – jaká je zhruba cena třeba na den? Uvítala bych i zkušenost, jestli je možné na posledních pár dní(3-4) se někde vykoupat – Džibuti? Eritrea?….nebo jiný nápad?
Děkuji Laďka

Lucie
Laďka:

ahoj Ladko,
loni jsem sama projela Etiopii, tedy jen severni okruh, trvalo mi to mesic, ale nikam jsem nespechala. Presuny autobusama, minibusama jsou bez problemu, levne, ale zdlouhave. Koukni, psala jsem pro hedvabnou stezku docela podrobne informace k Etiopii nebo se mi klidne ozvi na fb Lucie Dlauha. Mezi Addis a Dzibuti ted jezdi vlak, takze to by mozne bylo, jen viza musite mit predem.

K tomu zaveru. Hledej radeji v anglictine, tady tezko nekdo bude mit zkusenost. Dzibuti by asi slo:
https://wikitravel.org/en/Djibouti
Eritrea ma sice plaze, ale tezko se shani viza:
https://www.unusualtraveler.com/eritrea/
Jestli to planujes podle mapy, tak jeste ze te nenapadlo Somalsko.

Laďka

Děkuji Lucie. Kouknu na to. Já hledám i možnost půjčení auta, ale to se zdá být bez řidiče jako nemožný. Určitě se ozvu ještě s nějakým konkrétním dotazem na FB. Napadlo mě, jestli je třeba něco z toho severního kolečka, co ti připadá, že by se dalo vynechat, že nestojí za to…

Lucie

Ahoj,
koukni, popsala jsem vetsinu veci tady, vcetne viz, pujceni auta atd.
https://www.hedvabnastezka.cz/zeme/afrika/etiopie/
me se sever libil cely, ale urcite by sel projet rychleji, ja nikam nespechala – za me top jsou Danakil a pohori Gheralta, ale kdyz uz jedes kolem, tak je skoda vynechat ten zbytek 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: