Blízký východ

Jordánsko – Wadi Rum – tipy

Radan

Ahojte, chystím se v květnu do Jordánska, máte někdo tip na dobrý pobyt ve Wadi Rum na jednu noc? A vyplatí se objednat si to předem (Booking.com?), nebo to řešit až na místě u nějakých naháněčů? A jak je to tam s dopravou – budeme mít auto z půjčovny z Ammánu, to předpokládm ale že tam vjet nemůže…

Zkušenosti čtenářů

Jaki

Dle našich zkušeností z loňska, je potřeba si něco zabukovat předem, buď přes net nebo v hotelu zařídí nebo přes někoho. Do oblasti se platí vstupné, pokud máte Jordan pas, tak je vstupné v něm. K bráně pro vás přijedou a odvezou si vás. Platí se ubytování (s jídlem) s výletem do pouště dle výběru. Je to jejich území a jejich živobití. Poušť je krásná barvami, tvary, různorodostí. Je tam spoustu možností na výlety a aktivity, nebo k meditaci o samotě. Určitě zůstaňte přes noc nebo více, nejkrásnější barvy jsou k večeru nebo brzo ráno.

Radan
Jaki:

Díky za tip. určitě počítám s tím že tam zůstaneme přes noc. Mám dotaz – kdyzž si udělám rezervaci např. pře Booking.com, jak se pak s nimi dá spojit až tam dorazíme že si pro mě mají přijet k bráně?

Georg

My odletame tuto sobotu 23.3 a ve Wadi Rum jsme si objednali tuto nabidku (2 dny pruvodce+jeep) viz. https://wadirumjeeptours.com/wadirum-jeep-tour
Byly nam doporuceni jako jedni z nejlepsich. Komunikoval jsem s nimi pak pres mail vse v pohode. Dam  vedet az se vratime jake to bylo.

Jarda
Georg:

Ahoj Georgi, jak jsi dopadl prosím ve Wadi ?

Jarda
Georg:

Jaké bylo počasí ? Teploty ? A pokud jsi byl i u mrtvého moře, je to v březnu na koupání ? Stejně tak Rudé moře v bčeznu ? Díky

Kitty
Jarda:

Byl jsem tam loni v březnu a v moři se koupat a šnorchlovat dalo, ale bylo to fakt dost studené, hlavně pro delší šnorchlování. Korály jsou tam ale hezké: pod hladinou je to rozhodně mnohem hezčí než na té hnusné špinavé pláži nad hladinou.

Jarda
Kitty:

Ahoj Kitty, velké díky za odpověď. A co mrtvé moře ?

Kamila

V mrtvem mori se moc snorchlovat neda, ani plavat, jen lezet anebo se patlat tou hlinou tam. Kdyz bys se sla koupat, dej ale pozor at ti necakne voda do oci, to by se ti nelibilo. Je moc slana logicky a zpusobuje i zavrate apod.

Jaki

Byla jsem tam znovu v lednu na týden v kempu (wadirum7pillarscamp.com). Dva dny před tím tam napadl sníh a poušť byla celá bílá! Než jsem doletěla a dojela poušť zase zrůžověla. V noci zima na teplou bundu, spaní ve stanu pod 3 dekami v pohodě (na požádání dají). Ve dne někdy na tričko někdy mikina i bunda a šátek na hlavě. V kempu teplá voda ve sprše, elektřina ve stanu od 17 hod, v jídelně plynový ohřívač nebo oheň venku. Není signál ani wifi, boží klid! Koberec hvězd a měsíc v úplňku, který osvětlil celou poušť. Východy a západy slunce z malé skály u kempu nebo z jiných okolo, nebo z postele, jen otevřít dveře. Stany dvouvrstvé pro 2-4 osoby na nožičkách. Jak se tam dostat? Busem – z letiště busem do Ammanu 3,5 J, pak taxi na terminal Abdali 1J, dálkovým Jett busem (4h, 10J)do Aquaby, odsud s taxi 20J, do vesnice. Nebo taxikem přímo. Z Petry ranním busem v 7h (7J) do vesnice. Domluvit se s majitelem Audou předem, zajistí případně i dopravu odkudkoli a kamkoli po výletě, bydlí v prvním růžovém domě na kraji vesnice vedle krámku, kde staví autobusy a je parkoviště pro osobáky. Cena se dá usmlouvat na 35J/os, při větším počtu i 30 J (výlet 4h po poušti, večeře, někdy i hudba a tanec, noc ve stanu, snídaně, odvoz zpět do vesnice). Další výlety a ceny jsou na dohodě. Další dotazy odpovím na Jaki2(a)post.cz. Samozřejmě je tam všude kempů plno různých cenových hladin a vybavení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: