Blízký východ

Jordánsko – ubytování, tipy

Petra

ahojte,
chystám se na cca 10 dní do Jordánska. Neporadí někdo levná ubytování + tipy na místa, která stojí navštívit ikdyž nejsou mezi top navštěvovanýma?
 
děkuju za jakoukoli informaci, radu, zkušenost.
 
Petra

Zkušenosti čtenářů

Zuzana

Byla jsem v Jordánsku před pár lety, ceny úplně v pohodě, ubytování-hostely jsme sháněli na místě, podle průvodce nebo podle místních. Projeli jsme to od jihu na sever po té západní části, vedle Petry a WadiRum byly super křížácké hrady, nebyla tam ani noha a přitom super dobrodrůžo. Shobak byl výýbornej, doporučuju 🙂

kelle
Roman

Letos na jaře jsme na deset dnů cestovali po Jordánsku a Izraeli. Při sestavování itineráře nám velmi pomohl Omar Jamaein. Cestu nám do detailů připravil, doporučil půjčovny aut, taxi po Palestině atd. Vše klaplo , jak bylo naplánováno, byli jsme naprosto spokojeni.Rodina Omara pochází z Jordánska, oblast tedy zná velmi dobře a v případě problémů pomůže s řešením. Kontakt na něj je : 777223024
Pozn.
Po jarních povodních byly některé parky částečně nebo zcela uzavřeny, raději si zkontrolujte, zda jsou již otevřené.

Simona
Roman:

Dobrý den,
 
bylo by možné, že byste mi Váš itinerář poslal? A druhý dotaz…nikdy jsem v Jordánsku nebyla. Je zde bezpečné cestovat autem? Naše představa -půjčit si auto v Ammánu, potom Petra a Mrtvé moře (základní body), děkuji

Khamila
Simona:

V Jordanksu je to naprosto bezproblemove jezdit auem, bezpecne to je take naprosto. Jordansko zasadne je velice bezpecna zeme a klidne i sama zena tu muze jezdit po celem Jordansku aniz by se ceho obavala.
Silnice jsou dobre, dobre znacene.
Nejezdete ale po Ammanu, pujcte si auto az budete odjizdet, doprava je dost hekticka.
Jak dlouho tam chcete byt? Mohla bych poradit okruh, ale to bych musela vedet tedy delku vaseho pobytu.
Nezapomente si predem obstarat Jordanpass to jednak nemusite platit vizum, jednak je spousta atrakci tim padem zdarma.
V kazdem pripade si to programu zaradte Wadi Rum, to je nadhera nadher. Alespon jeden den a noc v kempu, nezapomenutelne.

Roman

Letos na jaře jsme na deset dnů cestovali po Jordánsku a Izraeli. Při sestavování itineráře nám velmi pomohl Omar Jamaein. Cestu nám do detailů připravil, doporučil půjčovny aut, taxi po Palestině atd. Vše klaplo , jak bylo naplánováno, byli jsme naprosto spokojeni.Rodina Omara pochází z Jordánska, oblast tedy zná velmi dobře a v případě problémů pomůže s řešením. Kontakt na něj je : 777223024
Pozn.
Po jarních povodních byly některé parky částečně nebo zcela uzavřeny, raději si zkontrolujte, zda jsou již otevřené.

Jenda

Kerak, Madaba, Jerash. Můžete zkusit ten zámeček, co objevil náš Musil, tam jsem nebyl )-:

Khamila

Alois Musil objevil jednak Qasr Amra a Qasr Tuba. Amra je bliz Ammanu, jsou to spis lazne, hezky, na Unescu take. Tuba je dal na ceste mezi Azraq a Ma’an. Oboji stoji za podivani.
Rozhodne neopomen Wadi Rum, nadhera. Je tam take hned ve Wadi Rum village zbytky Nabatean templu. Dej si na to urcite jeden, dva dny, at vidis jak cervenou tak bilou poust. Bila, divoka je take mene navstevovana, nejvic turistu jezdi po cervene.

Petra

S jakou měnou vyrazit nejlépe do Jordánska – USD, EUR nebo vybrat až tam z bankomatu?
děkuji za radu

Petra

S jakou měnou vyrazit nejlépe do Jordánska – USD, EUR nebo vybrat až tam z bankomatu?
děkuji za radu

David
Petra:

Aktuální kurz (3.12.2018) v Ammánu 100 USD = 70 JOD, 100 EUR = 80,4 JOD. Kurz je stejný jak na letišti, tak v centru. Vybírat z bankomatu se nevyplatí, poplatky jsou vysoké.

Khamila

Vyber tady z bankomatu, lepsi mit JD

Lubka

Ahoj. Chystáme sa v prosinci na 10 dní do Jordánska, chceme si požičať auto, aby sme boli flexibilnejší. Myslíte, že je dobrý nápad občas v aute prespať? Nehrozí nám pokuta alebo krádež?
Ďakujem za rady

Khamila

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Helen

ahoj, da se z Jordanska prejet autobusem do Izraele? Nebo je to problem? Diky. Piste na e-mail: [email protected].

Pavla

Ahoj na konci ledna letíme na 8 dní do Jordánska. Velmi by mi pomohlo časové doporučení pro sestavení itineráře. V Ammanu plánujeme půjčit auto, chceme navštívit mrtvé moře, Petru a Wadi Rum. + nějaké doporučení na levné ubytování.

Eva

Ve Wadi Rum se dá spát v poušti v kempu u bedouínů (je to krása, záchody i teplá voda, všecko), kde je zahrnuto i jídlo (snídaně a večeře) a přeprava z vesnice tam. Pokud vím, cena je u všech stejná, tj. 40 JOD. Můžu moc doporučit senzačního Bedouína Khaleda, který zajistí vše pořebné, případně zorganizuje výlet do pouště jeepem (dohromady s ubytováním a stravou by to pak vyšlo na 60 JOD), poví vám o hvězdách a o tom, jak je Bedouíni používají k navigaci v poušti a tak. Má What’s app číslo 00962776244718. Pokud byste měli zájem, zůstala mi jordánská SIM s neomezenáým voláním na místě + ještě cca 15GB internetu. Koupena za cca 500 Kč s 20 GB internetu, za týden jsme toho ale moc nevyčerpaly, prodám za 350,-. Levnější stejně neseženete 🙂 malé datové balíčky moc nevedou.
V Petře jsem bydlela v bedouínské vesnici, která je na druhém konci Petry než Wadi Musa a dá se z ní jít pěšky do Petry úplně jinýma cestama než tou hlavní turistickou přes návštěvnické centrum. Bydlela jsem v Petra Happy Bedouin House (https://www.facebook.com/Petra-Happy-Bedouin-House-217902878753977/), ceny se tam ale různí, tak doporučuju prodiskutovat to s majitelem, opět Bedouínem Khaledem. Je ale na moc hezkém místě, čistý, opět sprcha i teplá voda, orientovaný na západ slunce, výhled na skály do údolí.

Eva

Jo, k té SIM kartě…zapomněla jsem napsat kontakt: [email protected].

Eva

SIM karta už je pryč. Děkuji za zájem.

tomik

Nabízím SIM kartu po Evě, čerpáno asi 100MB, platnost do 11/2020, microSIM, za 300Kč. Pak 3 50JOD bankovky, 1500Kč za kus. Osobně Praha. tomas209[zav]post.cz.

Petr

Pro budoucí návštěvníky Jordánska jsem si dovolil sesmolit své poznatky a doporučení ve 4 článcích:
http://cestovnizapisnik.cz/jordansko

Jan

Děkuji za krásný cestopis,mnoho praktických tipů.

tomik

SIMka udána, zbývá mi ještě 50JOD.

Tibor

Máte někdo v merku letět touto linkou do Ammánu? https://www.levneletenky.org/tip-ryanair-jordansko-levne-letenky-amman-z-prahy-zpet-1460-kc mám z toho lowcostu celkem strach. Díky za postřehy. Předloni jsem letěl s TAROM ovšem za trojnásobek.

simona

Ahoj Tibore, včera jsem doletěla z Jordánska touto linkou a naprosto v pohodě. Letěla jsem tam i zět s nimi. Tam bylo letadlo obsazeno cca z 80%, zpět full. Jako klasický charterový let, za kabinové zavazadlo si zde musíš připlatit -platila jsem 180,- za 8 kg zavazadlo. K ceně letenky máš jen tašku velikosti 40x25x20 cm.

Jan

Ahoj Tibore, letěl jsem s Ryanairem z Prahy do Jordánska a zpět. Let tam byl plný na ca. 90%, zpět téměř plný. Vše za peníze, místo na nohy tak akorát. Nutno připlatit za kufr do 10 kg nebo pak na přepážce. Let trvá ca. 4 hodiny. Naprosto v pohodě. Nemusíš nic kupovat na palubě, svačina /  jídlo s sebou.

Robert

Lidi, právě jsem se vrátil z Jordánska, zbyla mi SIM platná do 20.6.2019, koupil jsem blbec přednabitou na 23 GB a neomezené volání a už ji nevyužiju, vyčerpal jsem zlomek. Nejede tam někdo náhodou? Mohu dát i užitečné informace, co vidět, kde půjčit auto atd … (mob: 603 813 566 )

Jarda
Robert:

Ahoj Roberte, sim nevyužiji, plánujeme až 03/20, ale jakékoli info o ceně půjčení vozu, typu auta a společnosti od které jste půjčovali velmi uvítám. Upřednostňuji společnosti, bez butnosti kreditní karty na blokaci částky do vrácení vozu. Případně info k ubytku- myslím třeba cena skrze booking versus realita na místě-dá se usmlouvat ? Případně o kolik a ješte SIM- ceny za volaní internet, plus jaké je pokrytí ? Díky

Jan

Jan Těšínský

Děkuji za krásný cestopis,mnoho praktických tipů.

Alča

Ahoj,
 
měl by někdo náhodou nějaké užitečné informace pro toho, kdo chce jít turistickou trasu z Petry do Dany (nebo obráceně) jen s partou přátel v období duben/květen 2020?
https://www.youtube.com/watch?v=uBRP0mRqifc
Hlavně mě zajímá, jestli tuto trasu může jít člověk sám, tzn. bez průvodce beduína, a jestli je v daném období na této trase dostatek pitné vody k nalezení?
 
Díky moc za jakékoli tipy 🙂 !
 
S pozdravem,
 
Alča B.

Jirka
Alča:

Dá se to bez průvodce, se základní znalostí čtení map, s pomocí map pro příslušné etapy Jordan trailu (https://jordantrail.org/dana-to-petra/) a stažených off-line map pro Jordánsko (mapy.cz). Voda je, ale někdy jednou za den tak je důležité ji neminout a využít. Značná část cesty je mimo jakoukoliv civilizaci – žádní lidé, žádný signál, nic (45km mezi dvema beduinskymi stany jsme nepotkali nikoho). Tak je potřeba chovat se rozumně – nenocovat ve wadi (bleskové povodně), dávat bacha na cestu (zlomená noha 20km od nejbžšího beduínského stanu je blbá komplikace)

Milan

Ahoj,
průvodce sice není oficiálně vyžadován, ale pokud to tam neznáte, tak je to bez něj prakticky nemožné. Trasa není nijak značená, nejsou tam žádné vyšlapané cestičky a kdo to nezná se prostě ztratí, zdroje vody jsou omezeny, je to opravdu pustina a divočina. Z bezpečnostního hlediska je to bez problému, ale pro orientaci v terénu je prostě potřeba mít někoho s sebou, kdo se vyzná. Jedna česká cestovka tam dělá výpravy. Já byl s mezinárodní skupinou a bylo to dražší. Jinak to byl neskutečně krásný zážitek. https://www.objevjordansko.cz/expedice
Milan

tomas

od 11.1 do 8.2. 2020 budu v jordansku, mam plan projit pesky jordan national trail, *,gpx je stahnutelny na ofiko strance, jsou tam i aktualni informace. Chci se pohybovat hlavne na jihu i mimo jordan national trail v poustni oblasti. cely national trail je 650km, asi to neprojdu cely, vlastne me zajimaji jen jizni poustni oblasti. jedu sam.

Adela

Zdravím,
prosim pěkně, někdo nějaká rada/tip na lezeckou cestu v Jordánsku, kde to zvládneme bez jištění ? :)taková ferata bez ferat

Šárka

Zdravím, ohledně ubytování doporučuji stránku http://www.catchhotels.com. Na jejich stránkách jsem si vybrala Booking.com, ale dá se vybrat i ubytování přes Agoda.com. Hostelworld.com nebo Hotels.com. Na Bookingu se mi zobrazily ceny jako obvykle a rezervovala jsem vybrané ubytko. Rozdíl byl pak v tom, že Catch Hotels začal ihned po rezervaci monitorovat cenu a jakmile klesla cena, dali mi info, tak cca 14 dní až týden před odjezdem. Původní rezervaci jsem zrušila a rezervovala to stejné ubytko za mnohem lepší cenu. Služba je zdarma a také je dobré si stáhnout z jejich stránek doplněk a není nutné dělat rezervace přes Catch Hotels.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: