Blízký východ

Izrael – jsou na Chrámovou horu fronty?

Milan

Ahoj,

někde jsem četl, že jsou na Chrámovou horu pěkné fronty a že čekací doba na vpuštění do jediného vchodu pro nearaby je až na 2 hodiny.

Je to pravda, nevíte?

Díky moc, Milan

Zkušenosti čtenářů

2 hodiny když máš kliku, jinak si vem sud vody i na 3 hodiny a nic moc k vidění tam není.

Petr

Navíc ti tzv. Plastelínci co to tam hlídají jsou neuvěřitelně arogantní a neurvalí a ke konci otevírací doby lidi normálně vyhazovali ven a sprostě jim nadávali bez jakéhokoli důvodu. Podle mne to čekání nestojí za to a tři hodiny v Jeruzalémě se dají strávit jinak a lépe a asi je to i o vlastní sebeúctě se snažit dostat někam kde tě zkutečně zjevně nechtějí.
Ať to ručníkářům třeba spadne na hlavu, já už bych tam podruhé nešel.

martin
Petr:

Naše zkušenost z Chrámové hory byla zcela rozdílná. Dovnitř jsme se dostali poměrně rychle (pravda, to bylo zřejmě štěstí), ale ani přímo v areálu jsme nepozorovali, že by naše přítomnost byla někomu protivná. Naopak, lidé se s námi dávali do řeči, klidně zapózovali i na společnou fotografii a celkově byla nálada dost uvolněná. Nesouhlasím ani s tím, že by tam nebylo moc k vidění, nám se to tedy líbilo. A mohli jsme v areálu zůstat i v době, kdy už oficiálně byl vstup uzavřen, nikdo nás nevyhazoval a odešli jsme, až když jsme si vše důkladně prohlédli.

Nella

Ahoj,

určitě je dobré si přivstat a být tam časně ráno. V pátek je samozřejmě vstup na chrámovou horu zavřený a v jiné různé muslimské svátky taktéž. Čekali jsme necelou hodinu ve frontě (říjen 2013) a některé dny tam ani takové fronty nebyly. Záleží, v jakou dobu navštívíš Jeruzalém. Během hlavních křesťanských svátků je Jeruzalém samozřejmě natřískán turisty.

Chrámová hora určitě stojí za to vidět, je to jedno z nejposvátnějších míst pro muslimy na světě.

Nella

Tomáš

Nejlépe vyrazit hned ráno, než se přiřítí busy s hromadnými zájezdy. V lednu jsem stepoval asi hodinu.

Jan Mlčoch

nejsou, jen je osobní prohlídka aby tam nebyla pronesena výbušnina. Pak se jde na ní dřevěným schodištěm blízko zdi nářků. Jinak je tam několik vchodů, ty nejsou tak hlídané a to z arabské části Jeruzaléma. Doporučuji navštívit i Herodeum , 3 km od Betléma.

Nella

ostatní vchody jsou určené pro muslimy

Radka

Ahoj, byla jsem tam 2x (odpoledni vstup) a cekala tak treba 15 minut? O hodinovych frontach jsem neslysela…

Nabuko

Ted byla aktualne fronta cca 10 min. Vstup pro turisty otevren od 7.00 do 10.30 a pak od 13.30 do 14.30. Vstup je za Zapadni zdi, jinudy turisty nepousteji. Prohlidku nam ani nedelali.
Horsi je to u Boziho hrobu  fronta na vice nez hodinu ale byli jsme tam v nedeli. V pondeli jsme sli kolem znovu a fronta byla polovicni, tak to mozna bylo tim dnem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: