Austrálie

prosba

Alena

Dobrý den všem, ráda bych poslala synovi do Austrálie nějaké pochutiny. Prosím, můžete si někdo říct, co českého se tam nedá koupit?Žije v Sydney. Můžete mi někdo poradit? Děkuji všem.

Zkušenosti čtenářů

Jaro

Zeptej se syna ,  zda a co chce , ať se zbytečně nesnažíš.

Jirka

Hlavně ti žádné jídlo (ani v originálním obalu) do Austrálie nepustí. Mají na to přísné předpisy.

Udalricus
Jirka:

@ Jirka
„Hlavně ti žádné jídlo (ani v originálním obalu) do Austrálie nepustí…“
– that is incorrect, there are many things you can send (mail) / bring to Australia
please see – agriculture.gov.au/import/goods/food & agriculture.gov.au/travelling/bringing-mailing-goods#check
Hope this helps 🙂
Avagooday..

Chytrak

Co se v Sydny neda koupit? – olomoucke tvaruzky, blatacke zlato… 🙂
Hodne ceskych pochutin se tady neda koupit – co ma syn rad? (vzdyt on sam to musi vedet co je tady k dostani, kdyz tady zije)

Karel
Chytrak:

Tak ted co na to soudruh cenzor. Olomoucke syrecky jsem tu doporucoval pred 2 tydny a byl jsem smazan. Je to normalni?

Udalricus
Karel:

@ Karel –
If you’re a cheese connoisseur who loves the ‚strong‘ stuff (and living in Sydney)
– mayers.com.au/collections/cheese-from-germany
Olomoucke syrecky (Made in Germany) 🙂
 
also – aoap.com.au/content_common/pc-portion-control-washed-rind.seo, ocello.com.au/product-category/cheese/washed-rind/
– Munster, Epoisses, et cetera ..
 
Bon appétit !

Karel:

Proč sem proboha píšete takové blbosti a desinformace. Pokud máte o Austrálii jakékoliv, byť jen minimální pojetí, musíte dobře vědět, že vám tam nepustí ani konzervu, natož tvarůžky.
Pokud by na vás dotyčná dala (a syn je natolik hloupý,že to neví), bude mít na celnici slušné problémy, hloubkovou kontrolu – o to vám ale asi jde, že, hedvábnostezkoví komplexící, co se neumí realizovat jinak…

Chytrak

@ ‚Anonymous‘
blbosti a desinformace ? tam nepustí ani konzervu ?
 
Prosim prectete si nasledujici:
agriculture.gov.au/import/goods/food
agriculture.gov.au/travelling/bringing-mailing-goods#check
 
Udalricus to napsal spravne !
 
Nikdo tady nepise aby pani poslala synovi olomoucke tvaruzky, jenom jsem upozornil ze tady nejsou k dostani 🙂

Zdenka

Kdyz se potraviny zabali do igelitu, ktery se predtim vysype mletou kavou neni problem. Pes to nemuze citit a celnici do zavazadel nelezou. Za 4 cesty jsem vsechno provezla i kdyz to nebyly zrovna syrecky. Prave ceske syrecky dostane v polskych prodejnach v kazdem vetsim australskem meste.

Chytrak
Zdenka:

@ Zdenka
Prave ceske syrecky se do Australie nedovazeji, to si prosim muzete zjistit tady: tvaruzky.cz
Polske prodejny Sydney: Narel Deli, Tatra Deli, Polonez Deli – jenom maji dobra jelita ! 🙂
 

Sydneysider
Chytrak:

Chytraku polaci to prekupuji ze Slovenska kde ceske syrecky koupis. Pochybuji o tve chytrosti.

Balmainer
Sydneysider:

@ imposter
‚Chytraku polaci to prekupuji ze Slovenska kde ceske syrecky koupis. Pochybuji o tve chytrosti‘  21.10.2017, 05:15:33
Polaci kupuji syrecky na Slovensku a posilaji je do polskych obchodu v Australii ?
Really ??   Ty jsi ale m…. !
Zadne obchody v Australii ceske syrecky neprodavaji (jenom nemecke)

Chytrak
Zdenka:

@ Zdenka
Prave ceske syrecky se do Australie nedovazeji, to si prosim muzete zjistit tady: tvaruzky.cz
Polske prodejny Sydney: Narel Deli, Tatra Deli, Polonez Deli – jenom maji dobra jelita ! 🙂
 

To měl někdo štěstí – trochu míň štěstí, a bylo by to na vězení a vyhoštění.
Jak tady může někdo něco takového napsat jako radu a ještě se tím chlubit – to už snad ani není hloupost.
Já se za vás tak stydím

Prectete si ten odkaz, co napsal Udalricus. Spousta (ne cerstvych) potravin se muze dovezt. Mam to i osobne vyzkousene, ze jsem to nahlasil a celnik jen mavnul rukou.

Jirka

To je ale hloupá diskuse, zcela o ničem. V Austrálii jsem byl několikrát, a ne nepustili ani čokoládu. Místní zákony dobře znám. Na každém letišti jsou cedule o přísném zákazu dovozu čehokoliv organického, a ano, nepustili na mých 6 vstupech nikomu ani konzervu. Jednou jsem strávil 4 hodiny v Darwinu na imigračce i celnici, zcela mi rozhrabali úpně všechno, včetně lékárny, jen proto, že jsem přiletěl z Timoru.
Hlupáci, kteří tady nějaké paní radí posílat tvarůžky, a jiní, co píšou, že jídlo v pytlíku nenajde pes by tady měli zakázat, nebo je minimálně poprosit, ať se jdou realizovat jinam – třeba v diskusích Novinek jistě najdou spoustu sobě rovných…
Je blbé, že se musím za krajany všude vždycky stydět. Tohle není vyjímka.

krajan
Jirka:

Jirko a ostatni drzitele ceskeho cestovnihi pasu. Priste uz to nebudou jenom 4 hodiny, ale i vic a mozna na otocku zpatky. Vsechno jsem nahlasil jak si z nich delate legraci a povazujete Australany za blbce. Pochopitelne jsem to jeste prifouknul. Takze ocekavejte vysledky mili „cestovatele“.
https://www.border.gov.au/about/contact/report-suspicious-activities-behaviour

Sydneysider
Jirka:

Místní zákony dobře znám … ale ne uplne; v ktere Australii jste to priteli byl? a ne nepustili ani čokoládu? – unbelievable! Ja tady ziji pres 47 let, zdejsi zakony take (jenom trosinku) znam a hodne kamaradu mi sem prijizdi z cizich zemi. Take jsem par zemi procestoval, tak vim co mohu (nebo nemohu) domu privezt.
agriculture.gov.au/travelling/bringing-mailing-goods
agriculture.gov.au/travelling/bringing-mailing-goods#confectionery – čokoláda is allowed into Australia if it is commercially prepared and packaged, and imported in an amount up to 10 kilograms.
enough said…

Pašerák

Jana Fořtová: Tvarůžky jsem pašovala v plechovce od tenisáků
rozhlas.cz/krajane/clanky/_zprava/jana-fortova-tvaruzky-jsem-pasovala-v-plechovce-od-tenisaku–1664414
„Je něco, po čem se vám v Austrálii stýská?
Po olomouckých tvarůžkách. Všichni příbuzní tady to vědí, takže kamkoli při svých návratech do Čech přijdu, tak mají vždy v ledničce olomoucké tvarůžky. Lámala jsem si hlavu, jak si je přivézt do Austrálie. Tam se totiž nesmí žádné jídlo dovážet, aby se tam nedostali žádné viry a nemoci. Nakonec jsem koupila plechovku od tenisových míčků, z tvarůžků vyrobila koule, a tak jsem je provezla. Ale teď vzhledem k mimořádným kontrolám kvůli nebezpečí terorismu to raději dělat nebudu“

Vojta
Pašerák:

Hmmm. Dalsi vycurany cechacek(a). Kdyz se nesmi zadne jidlo dovazet tak by mel byt nejaky respekt! Nebo Australane jsou blbci? Vidim, ze vychodeevropske mysleni se asi nikdy nezmeni…

Lenka
Vojta:

Asi mate pravdu Vojto. Pani Fortova je v Australii jiz skoro 30 let a mysleni ma trvale poznamenane bolsevikem. Alespon s temi syrecky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: