HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Cyklovandr do Thajska a zpět

Cyklovandr do Thajska a zpět

Neznám lepší způsob, jak se přemísťovat, než šlapat na bicyklu. Chceme dojet do Vietnamu a co nejvíce kilometrů zvládnout vlastními silami. Neustálý kontakt s okolím je srovnatelný s pomalejší pěší chůzí.

Ze Saransku míříme na východ do Uljanovska. Překonáváme několik jeden až dvoukilometrových stoupání Povolžské vrchoviny. Dlouhá pole se střídají s lesy. Ještě jsme nebyli v žádné ruské restauraci. Zajíždíme tedy k dřevěnému mlýnu, dnes sloužícímu jako restaurace. Uvnitř je útulno, vše je dřevěné, lavice a stoly jsou zdobené lidovými malovanými ornamenty. Salónkem v patře by jistě na cestě nepohrdl ani sám car. Interiér restaurace nás vrací do doby nenávratně zmizelé. Vrátit se aspoň na chvíli něco stojí. Na polévku ale máme.

Toto je úryvek z knihy „Jak jsme na kolech nedojeli do Vietnamu aneb cyklovandr do Thajska a zpět“ od Miroslava Pavelky, kterou vydalo nakladatelství Akcent (www.vydavatelstviakcent.cz).

Zkušenosti čtenářů

Hans van den Coudenhove

Úryvek z knihy naznačuje, že to mohlo být pěkné dobrodružství a skvělý zážitek. Závidím a přeji …

Jaromir Mareth
Hans van den Coudenhove:

neco takoveho bych chtel zazit,jenze nemam s kym,v loni jsem si koupil kolo za 15.000.-kc,a zatim mam najeto pouze 2.650 km,je mi 51 a nejsem zrovna moc se zdravim zadobre,,,jsem rad,kdyz si muzu neco pekneho precist,s pozdravem***kýho-výra

iva
Hans van den Coudenhove:

Me by hodne zajimalo, proc jste nakonec do toho Vietnamu nedojeli?… 🙂 (Ja vim, muzu si koupit knizku a tam se to doctu, ale ja jsem hodne zvedava…. :)) A taky by asi mohlo byt velice zajimave vypraveni nejakeho cyklisty, ktery si opravdu Vietnam PROJEL na kole, jak se tam citil?

Komous
iva:

Byl jsem na kole v Potůčkách a mezi stánkama se opravdu projíždí blbě. Vietnamci na tebe pořvávají německy, pořát musíš brzdit a vyhybat se stojanům s oblečením zn. Adibas a Mike. Prostě je to skvělý pocit.

Romana

Právě jsem dočetla tuto knihu a je naprosto skvělá, všem mým známým ji teď doporučuji.Máte můj velký obdiv a úctu.Napsal jste to moc hezky a čtivě.Moc za ni díky.

mikeš

ta kniha opravdu stoji za přečtení skvěla inspirace da se pujčit v ustí nad labem v lidove knihovně http://www.svkul.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: