Co si v zimě zaplavat ve Vltavě a zaběžkovat si v plavkách? Staňte se kryathlonistou

Co si v zimě zaplavat ve Vltavě a zaběžkovat si v plavkách? Staňte se kryathlonistou

Po velkém úspěchu loňské světové premiéry sportu zvaného Kryathlon oznámila International Kryathlon Association termín dalšího závodu na neděli 7. února 2016. Závod se jako loňskou zimu uskuteční ve Ski Parku Chuchle v Praze.

Běžky někdo dává i v plavkáchBěžky někdo dává i v plavkách

Kryathlon

Historicky první závod v Kryathlonu se uskutečnil v Praze, ve Velké Chuchli dne 1. února 2015. Kryathlon je prostě „opravdový zimní triatlon“ kombinující zimní plavání, běh a běh na lyžích (na připravené trati s umělým sněhem).

Poslední dvě disciplíny jsou dobře známé, zato první (zimní plavání) je relativně neznámá. Zimní plavání se definuje jako plavání v běžných plavkách a plavecké čepičce pod širým nebem ve vodě o teplotě nižší než 4°C. Jedná se tedy o tvrdý sport, na druhou stranu je to činnost přinášející velký užitek a dostupná všem zdravým zájemcům z řad dospělých.

„Další vzrušující a těžký závod se uskuteční v domově Kryathlonu – Ski Parku Chuchle v Praze. Těšíme se na atlety i hobby závodníky, kteří vyzkouší svou odolnost a schopnost sportovat v chladu. Nebude to lehké, ale nikdy jsme neříkali, že bude. Je to Kryathlon!“, uvedl k dalšímu ročníku ředitel závodu a spoluzakladatel Kryathlonu Jack Bright.

Přihlášky budou otevřeny od 10.11.2015 na internetových stránkách Kryathlon.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: