Co kryje cestovní pojištění, když cestujete do pralesa?

Co kryje cestovní pojištění, když cestujete do pralesa?

Kvalitní cestovní pojištění je podle nás v zahraničí nezbytnost. Vždy je potřeba ho ale dobře zvolit, aby vás krylo při všech aktivitách, na které se chystáte – zvlášť třeba pokud jde o náročnější výstupy v horách nebo treky v přírodě. Co tedy musí krýt pojištění, pokud se chystáte do pralesa?

Jednoduše řečeno, kryje všechno, co si vyberete. Ale v každém případě platí, že ať už cestujete kamkoli a s jakýmkoli rozpočtem, vždy si pořiďte cestovní pojištění. Pokud ho nemáte a něco se vám stane, v lepším případě vás to finančně hodně zabolí, v horším případě, cestujete-li do nějaké exotické země, může jít o život.

Máte-li sjednané cestovní pojištění, vždy jsou jeho součástí asistenční služby. Což je někdo na telefonu, komu můžete zavolat kdykoli, kdo hovoří vaším jazykem a kdo je schopen vám ihned poradit do jakého zdravotnického zařízení máte jít, co dělat a též vám pomoci s komunikací se zdravotnickým personálem. Asistenční služby poskytují globální organizace, které mají díky svému celosvětovému rozsahu nejlepší informace, co dělat, když si zlomíte nohu například uprostřed amazonského pralesa.

Tedy vždy, ale zejména cestujete-li do nějaké exotiky, si pečlivě uložte telefonní číslo na asistenční službu a číslo smlouvy. Tak, abyste ho měli vždy po ruce. Někde dostanete tuto informaci ihned v SMS zprávě, takže ji budete mít ihned v telefonu.

Základem dobrého cestovního pojištění je slušný limit na lékařské výlohy. Minimum je v řádech milionů. Rozdíl v ceně není velký, například za limit 5 mil. zaplatíte o 100 Kč za týden více než za limit 2,5 mil.

Dále si zkontrolujte, že limit obsahuje i náklady na předčasný návrat nebo vyslání opatrovníka. Se zlomenou nohou v Amazonii se vám určitě nebude chtít čekat 14 dní na zpáteční let.

Ostatní připojištění jako například ztráta zavazadel nebo zpoždění letu závisí na vašich preferencích. Asi nejvíce doporučované je pojištění odpovědnosti, které se vám může hodit pokud někomu v zahraničí způsobíte škodu. Třeba při jízdě na kole někoho srazíte.

Cestovní pojištění si dnes můžete sjednat online za několik minut.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: