Co a jak jsme dělaly na KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014

Co a jak jsme dělaly na KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014

Historicky první dámské skialpové setkání pod záštitou Kejda Ski Teamu, MountainSki.cz a Horokurzy.cz – Pozvánka na KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014. Kemp pod vedením předního českého skialpinisty Jirky Švihálka proběhl v Rakousku ve dnech 13.-16. února 2014.

Během těchto čtyř dnů jsme se dostali do tajů skialpinismu jak prakticky, tak teoreticky. Náš vedoucí objednal exkluzivní počasí, tak již první den jsme za svitu sluníčka vystoupali na nejvyšší vrchol Dolního Rakouska Schneeberg (2076 m). Ani vítr na hřebeni nás neodradil od vrcholové fotky. Večer nás čekala velmi zajímavá přednáška o lavinách. I přes únavu všichni prokázali své pantomimické schopnosti ve hře s lístečky. Poté Jirka společně s Alicí prokázal i své kytarové schopnosti.

Dalšího dne jsme se vydali na Heukuppe (2007 m) v RaxAlpe. Hned z rána jsme si ukázali přednášku v praxi. Vedoucí Jiří nám ukázal, do kterých míst by se nepouštěl a která jsou bezpečná. Tento den jsme si ještě ve strmější části vyzkoušely pohyb na mačkách. Výstup jsme ukončili kvůli silnému větru na chatě Karl Ludwig Haus (1804 m). Čekal nás příjemný sjezd do prosluněného údolí, kde jsme udělali radost Jirkovi focením s lavinovými vyhledavači. Delší večer jsme využili k saunování a další zajímavé přednášce o plánování tůr. Dokonce jsme si s děvčaty vyzkoušely různé tůry naplánovat. Záludnost nás potkala v otázce Naplánuj zítřejší tůru. Další den jsme se měly stát Jirkovými vůdkyněmi.

A tak se i stalo. Třetí výstup byl na Hohe Veitsch (1982 m). Jirka nás průběžně zkoušel, jestli víme, kde jsme, kam jdeme dál a kdy už tam budeme. Úspěšně jsme vystoupali až na vrchol. Sestup jsme si zpříjemnili místní pochoutkou – Radlerem. Večer nastal první problém při koukání na hokej – bohužel u nás Jiřík nenašel dostatečné pochopení pro tento sport. Např. když jsme se po 15 minutách hry ptaly, za kterou barvu hrajeme. Večer jsme opět zakončili hrou na kytaru.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Poslední den se s námi parádní hotel Flackl – wirt nad vesničkou Reichenau rozloučil bohatou snídaní s místními specialitami. Ani horší počasí nás nezastavilo před lavinovím výcvikem. Ze sedla Pfaffen jsme se vydali na Stuhleck a na vhodném místě jsme si vyhrabali sněhové profily. Největší zábavou bylo zahrabání hlavního instruktora, na kterém jsme si zkoušely rozdíl mezi lidským tělem, které pruží, a sněhem či hlínou.

Tento kurz se mi opravdu líbil a přinesl mi plno nových poznatku ve skialpinismu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí