HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

CK SEN: Připravujeme velké rozšíření exotických zájezdů

CK SEN: Připravujeme velké rozšíření exotických zájezdů

„Plánujeme velké rozšíření exotických zájezdů,“ prozradila ředitelka CK SEN, Ilona Rubáčková. Na připravované překvapení si ale musíme počkat do vydání nového katalogu.

Perličkou v nabídce CK SEN zůstává zájezd do Grónska s putováním tundrou i návštěvami eskymáckých vesniček.

Oblast Kangerlussuaqu je pěkně barevná, s typicky grónskými prvky, jako například zkameněliny mořských škeblí a malých rybek. Povrch Grónska tvoří převážně ledovcové hradby a tunely, čas od času jsou slyšet duté rány praskajícího ledovce, předvádějícího, jak je příroda silná a mocná. Celý ledovec lze obejít severskou tundrou s nízkými keři okolo čistých jezer a mnoha pěkných vrcholů s vyhlídkou na všechny strany. Malé letadélko AS D HC-7 zajišťuje přelet do zálivu Disko Bay, do eskymáckého městečka Ilulissat, nejkrásnějšího místa v této části Grónska. Je to mimořádně atraktivní oblast s řadou eskymáckých osad. Nachází se zde typický grónský přístav, lovci ryb, eskymáčtí psy, saně, sušené ryby na sušácích, muzeum, plovoucí mrakodrapy ledovce Kangia, jenž je nejmohutnějším ledovcem na světě. Nad tím vším se tyčí hora Akinnag 390 m, na níž je možné narazit na erodované útvary ze žuly, typické grónské valící se kameny (dělové koule) a vzácné arktické křepelky a tuleně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: