CK HORY: Jižní Norsko pohodově

CK HORY: Jižní Norsko pohodově

CK HORY: Jižní Norsko pohodově

Norsko je považováno za jednu z nejkrásnějších zemí světa, ohromí tě svou krásou fjordů, ledovců, rašelinišť i dobrým srdcem místních lidí. Zájezd je skvělou kombinací turistiky v národních parcích, ale i kulturní historie Lillehammeru, Osla, sloupových kostelů v Ringebu a Lomu. Samozřejmě nesmí chybět Cesta trollů, ani Geirangerfjord.

Čeká tě celodenní túra v NP Rondane mezi nejvyššími částmi parku s možným výstupem na nejvyšší vrchol parku Rondslottet (2178 m). Túra NP Dovrefjell-Sunndalsfjella do údolí Stroplsjødalen, kde při troše štěstí spatříš pižmoně severního. Údolím Romsdalen přejdeš pod Stěnu Trollů a navštívíš přímořské městečko Åndalsnes. Cestou trollů pak vyjedeš k vyhlídce ze Stěny Trollů (Trolltindan), jedné z nejvyšších lezeckých stěn v Evropě.

Dále uvidíš Geirangerfjord (UNESCO) a ledovcový národní park Jostedalsbreen. V lanových družstvech můžeš podniknout túru po ledovci na nejvyšší vrchol Skandinávie, Galdhøpiggen (2469 m). Navštívíš městečko Lom s unikátním dřevěným sloupovým kostelem a NP Jotunheimen s nádhernými výhledy na okolní hory a jezera. Na závěr samozřejmě nesmí chybět prohlídka hlavního města Osla.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: