CK Go2: Severozápad USA a západní Kanada

CK Go2: Severozápad USA a západní Kanada

CK Go2: Severozápad USA a západní Kanada

Vydejte se do severozápadního USA a poznávat divokou Kanadu s CK Go2!

Vyrazte na zájezd do USA a Kanady s českým průvodcem žijícím přímo v USA a poznejte zemi jeho očima. Unikátní zájezd se skvělým itinerářem pojedete v malé skupince. Čeká na vás ověřené ubytování ve 3 – 4 hvězdičkových hotelech a nekonečné množství zážitků.

Společně se vydáme poznat to nejhezčí, co nabízí rozsáhlé území s mnoha národními parky na pomezí USA a Kanady. Navštívíme oblasti kanadských provincií Britská Kolumbie a Alberta. V USA pak národní parky Montana, Wyoming, Idaho a Washington. Pojeďte obdivovat divoké hory s velkým množstvím zvířat, tyrkysově modrá jezera, hluboké kaňony řek, mnoho ledovců, klidné osady a pulzující velkoměsta. Uvidíte nejvyšší horu Kaskádového pobřeží Mount Rainier nebo unikátní deštný les mírného pásma  v NP Olympic. Navštívíme Vancouver, Calgary, Jackson nebo Seattle.

Naši cestu začneme v Seattlu. Po příletu si odpočineme a následující den nás čeká celodenní prohlídka této neustále rostoucí metropole. Navštívíme známou tržnici Pike Place Market a současně Seattle center s ikonickou vyhlídkou Space Needle. Zavítáme do historického downtownu a na Pioneer Square.

Třetí den se vydáme do Národního parku Mount Reinier, který chrání okolní krajinu nejvyšší hory Kaskádového pobřeží. Uvidíme i samotnou Mount Rainier, nejvyšší horu státu Washington. Při dobrém počasí se této hoře můžeme na krátký čas přiblížit. Jedná se o činnou sopku, která je se svými 4400 metry ikonickou dominantou města Seattle. Následující den nás čeká celodenní okruh přes odlehlou krajinu oregonského Národního lesa Wallowa – Whitman National Forest. Budeme obdivovat nejhlubší kaňon – Hells Canyon na území Severní Ameriky, který zde tvoří řeka Snake.

Pátý den opustíme stát Oregon a budeme se přesouvat přes stát Idaho. Projedeme unikátním vulkanickým parkem Craters of the Moon National Monument a Preserve. Park je díky své unikátní měsíční krajině a díky svým specifickým geologickým rysům dalším z unikátních míst po cestě. Dále můžete obdivovat krásné vodopády na řece Snake.

Navštívíme Národní park Grand Teton a budeme obdivovat jeho krásu kolem jezera Jenny Lake. Pokračovat budeme do Národního parku Yellowstone, kde nás čekají dny nabité dobrodružným programem. V parku žije velké množství volně žijících zvířat, bizonů, včetně medvěda grizzly. Mezi nejznámější geotermální jevy pak patří i gejzír Old Faithful – nejvyšší a pravidelně stříkající gejzír vůbec.

Osmý den věnujeme přírodním krásám a hydrotermálním unikátním jevům národního parku Yellowstone. Uvidíme i travertinové kaskády Mammoth Hot Springs, Velký kaňon řeky Yellowstone a současně stejnojmenné jezero. Následuje přesun do hlavního města Montany, do Heleny, kde se zastavíme u vládního Kapitolu. Současně nás čeká průjezd rezervací national Bison Range a současně podél jezera Flathead Lake se dostaneme na nocleh do Kalispellu. Dále se podíváme do NP Glacier a do olympijského města Calgary. Budeme pokračovat do kolébky kanadských národních parků Banff a navštívíme některé z jeho atrakcí, jako je jezero Minnewanka Lake nebo historické lázně Cave a Basin National Historic site. Současně vám doporučíme vyhlídku ze Sulphur Mountain, a to pokud se vydáte lanovkou na vrchol.

Dvanáctý den navštívíme dvě lahůdky kanadských Rockies, Národní park Yoho a současně také NP Banff a jezero Moraine a Louise. Pokračovat budeme jízdou po ikonické a malebné Icefield Parkway s velkým množstvím zastávek a vyhlídek. Jedná se například o ledovcový splaz Athabasca Glacier, ke kterému následně vede krátká stezka, jezero Peyto Lake nebo vodopády Athabasca Falls. V Národním parku Jasper poznáme krásu jezera Maligne, kde se vám naskytne fakultativní výlet lodí. Následující den stále budeme trávit v Národním parku Jasper a pak se již přesuneme do Britské Kolumbie a do provinčního parku Mount Robson. Můžete si vyšlápnout k nádhernému jezeru Kinney a se štěstím uvidíme i vrchol parkové dominanty Mt. Robson.

Patnáctý den projedeme dramatickou scenérií řek Fraser a Thompson. Zastavíme se v městečku Hope, které bude zajímavé zejména pro vyznavače kultovního filmu Rambo. Na noc přejedeme do známého Vancouveru, kde strávíme celý následující den. Navštívíme ty nejlepší atrakce, jako je městský přírodní park Stanley Park, městské pláže u English Bay, historický Gastown, rušnou Marinu v Coal Harbour, přístav u Canada Place nebo živou tržnici v Granville Island. Následující den opustíme Vancouver a vydáme se trajektem na ostrov Vancouver Island. Zbytek dne pak strávíme poznáváním hlavního města Bc, Victorie. Individuálně si můžete vyjet na lodi a pozorovat velryby. Čeká vás vycházka v historickém centru a návštěva živého a barevného Fisherman’s Wharfu. Dále je to možný výlet do zahrad Butchart Gardens.

Osmnáctý den se přesuneme na poloostrov Olympic Peninsula a poté se vrátíme zpět na území USA a současně se dostaneme zpět do Národního parku Olympic. Přidáme tak další perlu do našeho pomyslného náhrdelníku na této cestě. Park nabízí celou škálu přírodních krás. Jedním z takových míst je Cape Flattery nebo krásné divoké pláže pacifického pobřeží. Zajímavý pak bude i vodopád Sol Duc Falls nebo procházka po divokých plážích pacifického pobřeží. Poslední den naší cesty bude věnovaný Národnímu parku Olympic, který je unikátní zejména deštným pralesem mírného pásma. Nejlepší ukázku tohoto úkazu uvidíme v Hoh Rainforest nebo v Quinalt Rain Forest.

Vydejte se do severozápadního USA a poznávat divokou Kanadu s CK Go2!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí