CK GO2: Poznejte nejkrásnější národní parky a nejživější města Západu USA

CK GO2: Poznejte nejkrásnější národní parky a nejživější města Západu USA

CK GO2: Poznejte nejkrásnější národní parky a nejživější města Západu USA

Západ USA je plný kontrastů. Hollywoodské pozlátko i indiánská kultura, svit hvězd nad vrcholky skal v národních parcích i oslňující záře reflektorů a cinkot mincí padajících z automatů v kasínech. To vše čeká na svou příležitost vás po příjezdu ohromit a nadchnout hned, jakmile vystoupíte z letadla na své americké dobrodružství s cestovní kanceláří Go2.

Vydejte se na sedmnáctidenní cestu nabitou poznáním, která začíná v Los Angeles a ukáže vám ty nejkrásnější národní parky a nejikoničtější města Západu. I když je program zájezdu zaměřen především na přírodní krásy oblasti, hned první den po příletu se vydáte poznávat slavný Hollywood Boulevard a Beverly Hills, nachytat vitamin D na slavnou pláž Santa Monica a na Los Angeles se podíváte s nadhledem z hvězdárny Griffith Observatory. Pavla vždy navrhuje (nejen) klientům CK Go2 do itineráře přidat také návštěvu filmových studií Universal Studios, kde se ocitnete mezi kulisami známých filmů i seriálů.

Záři Hollywoodu necháte za sebou hned druhý den po snídani, kdy vás čeká cesta do 200 kilometrů vzdáleného národního parku Joshua Tree. Přes nejsušší poušť v USA Mojave Desert zamíříte do městečka Laughlin, kde by vás spíš než hazard (který je tu populární stejně jako v nedalekém Las Vegas), měl zlákat brzký odpočinek. Na následující ráno totiž není v plánu nic menšího, než slavná Route 66 a Grand Canyon!

S vědomím, že právě jedete po slavné Route 66 ubíhají kilometry tak nějak rychleji, a než se nadějete, budete se procházet po vyhlídkách v NP Grand Canyon. A nebojte se, na vstřebání takto ikonických scenérií budete mít i celý další den, kdy k celodenní prohlídce můžete přidat také návštěvu kina Imax s krátkým filmem o objevení Velkého kaňonu nebo obdivovat dechberoucí meandr řeky Colorado Horseshoe Bend.

Martin Loew, cestovatel a fotograf, který kráčí světem s očima otevřenýma dokořán, navštívil americký severozápad, kde je podle jeho slov neuvěřitelně krásná příroda s věčně zelenými deštnými pralesy, kaskádovým pohořím. Nekonečný kraj vnitrozemí rozpaluje slunce a ospalá městečka mají téměř westernovýcharakter. Přesvědčte se sami! FOTOREPORTÁŽ: Americký severozápad očima Martina Loewa

Program následujících pěti dní potěší každého, kdo snil o objevování národních parků západu USA. Po prohlídce přehrady Glen Dam, 220 metrů vysokého vodního díla, následuje Antelope Canyon, který vás okamžitě vtáhne hrou stínů a světel do svých zákoutí. Vstup do něj doporučuje Pavla z CK Go2 zakoupit předem, ideálně se připojte k prohlídce mezi 11 a 13 hodinou. Nabitý den zakončíte v Monument Valley, které můžete projet na vlastní pěst nebo využít nabídky místních indiánů, kteří vás provezou mezi rudými pískovcovými formacemi v otevřených jeepech.

Nový den, nový park. Národní park Arches, který navštívíte sedmý den pobytu, ukrývá nejen nejdelší přírodní oblouk, Landscape Arch, ale i jeden z těch nejkrásnějších – Delicate Arch. V parku Canyonlands se stihnete pokochat okolní krajinou z vyhlídky Grand View Point a po přespání v městečku Moab se ráno vydáte na projížďku národním parkem Capitol Reef. Už jenom výhledy na skaliska, které se před vámi budou otevírat při jízdě krajinou, jsou fascinující.

Je čas po dnech na cestách protáhnout nohy. Jste v polovině pobytu a v plánu je celodenní výlet do národního parku Bryce Canyon. Určitě neodmítejte možnost projít se přímo mezi barevnými věžičkami z pískovce, kterým se tu přezdívá “hoodoos”, stejně tak se vydejte na nenáročnou vycházkovou stezku podél řeky Zion následující den ve stejnojmenném parku. V NP Zion si na své přijdou i zdatnější cestovatelé, kteří se mohou na lov výhledů pustit stezkou k Angels Landing.

Po dnech strávených v přírodě svit hvězd vystřídají neonové poutače a vyšperkovaná kasina Las Vegas, kam dorazíte z NP Zion v podvečer. Celý následující den v Las Vegas si užije každý podle svých představ. Můžete relaxovat u hotelového bazénu a načerpat síly pro další poznávání, vydat se do outletového centra na výhodné nákupy nebo zvolit výlet do Valley of Fire a k jedné z největších přehradních hrází na světě, slavné Hoover Dam.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z možností, jisté je, že ve večerních hodinách se všichni “účastníci zájezdu” sejdou na návštěvě kasina a některé z vyhlášených místních show, bez nich by přeci jenom tomu nefalšovanému zážitku z Las Vegas něco chybělo.

V kasinu by ale nebylo dobré zůstávat do rána, druhý den vás totiž čeká, minimálně co se počtu kilometrů týče, nejdelší přesun za celou dovolenou v USA. Cesta vede přes jedno z nejteplejších míst na světě, Death Valley, kde navštívíte vyhlídku Zabriskie Point. Kromě nejteplejšího místa je na programu také to nejnižší v USA, Badwater Basin. Po zdejších zvrásněných pláních se stojí za to projít, vysokým teplotám navzdory.

Cesta po západní části Spojených států se pomalu chýlí ke konci, ještě ale nebalte kufry, program zájezdu pokračuje v parcích, které jsou téměř symboly amerického západu. V národních parcích Sequoia a Kings Canyon strávíte celý den procházkami mezi sekvojovci obrovskými, které rozhodně nedělají ostudu svému jménu. Vždyť ten nejvyšší z nich, General Sherman, měří téměř 84 metrů a kdybyste měli v kapse metr, v obvodu naměříte úctyhodných 7.7 metru.

Nejen na západě USA, ale všude jidne na světě najdete úžasné přírodní parky!Jedním z nich je třeba také novozélanský Fiordland, o němž maorská legenda pravá, že byl vytvořen, když polobůh Tū Te Rakiwhānoa vytesával sekyrou drsné strže jižních fjordů kolem Preservation Bay a Dusky Sound. FIORDLAND: Nekonečnými pásy hor a pohádkovým pralesem Nového Zélandu

Neméně ikonický NP Yosemite nabízí překrásné scenérie po celý rok. Vaše kroky tu povedou do Yosemite Valley, nejmalebnější části parku s vodopády a skalním masivem El Capitan. Ať už se tu rozhodnete pro procházku k vodopádům nebo pro piknik u řeky Mercedes River, na den strávený mezi skalními masivy Yosemitu určitě nikdy nezapomenete.

Ráno se už probudíte v San Franciscu, odkud následující den odlétá letadlo zpět domů. Máte na to ale naštěstí ještě téměř dva dny (podle času odletu vašeho letadla) a v San Franciscu tak stihnete i celodenní prohlídku. Začněte na vyhlídce Twin Peaks, odkud budete mít dominantu města, Golden Gate Bridge, i celý downtown jako na dlani, a pokračujte dál na Fisherman’s Wharf s přístavním molem, do Chinatown a na Lombard Street. Projet se tu můžete také historickou kabelovou lanovkou nebo si vybrat z fakultativních výletů okolo vesnice Alcatraz, lodí pod mostem Golden Gate nebo zakončit cestu ve velkém stylu, letem helikoptérou nad mostem i věznicí.

Poslední večer nelze zakončit jinak, než přejezdem přes Golden Gate na vyhlídku na západ slunce, a pak už nastane čas pomalu sbalit všechny nezapomenutelné zážitky a vzpomínky do zavazadel a vydat se zpět.

Go2Během zájezdu, který je vhodný zejména pro milovníky přírody, poznáte nejhezčí národní parky USA a navštívíte nejzajímavější města západní Ameriky, jako je Los Angeles, Las Vegas nebo San Francisco. Vedle sedmého divu světa Grand Canyonu, se setkáte s indiánskou kulturou v Antelope Canyonu a Monument Valley. Rozmanitou přírodu spatříte v Arches, Canyonlands, Bryce Canyon, Zion nebo Death Valley, Kings Canyon, Sequoia a Yosemite.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: