CK Go2: Památky Indie a majestátní Ladak

CK Go2: Památky Indie a majestátní Ladak

CK Go2: Památky Indie a majestátní Ladak

Vydejte se s CKGo2 na nový poznávací individuální zájezd do Indie a zažijte nezapomenutelnou dovolenou s možností českého průvodce a delegáta. Za 11 dní navštívíte hlavní nejznámější turisticky vyhledávaná místa a poznáte zdejší obdivuhodnou kulturu a historické památky.

Čeká na vás Královský Radžastán v kombinaci s návštěvou jedné z nejkrásnějších částí Indických Himalájí. Objevování orientální architektury královských symbolických měst Jaipur a Agra a aktivní procházky na velmi známé barevné trhy včetně ochutnávky tradičních indických pokrmů Tandori s plackami čapátí a v kombinaci s lahodným zeleným čajem.

Ne nadarmo se říká, že Indie se musí ochutnat a to samé platí i o zdejším městě Jaipur. Kdo jednou Jaipur ochutná, bezpodmínečně si ho zamiluje. Prastaré terasy a cimbuří tohoto města zvou k nádherným výhledům do okolí na tamní ulice s fascinujícími bazary, kde vládne nepřetržitý chaos. Také se můžete těšit na prohlídky slavných bazarů hlavního města Dillí, kam se budete moci vydat ihned poté co prozkoumáte středověkou pevnost Neemrana. Po cestě mimo jiné navštívíte i osamocené historické město Fatehpur Sikri – rozsáhlý komplex budov, který sloužil v 16. století pouhých 14 let jako hlavní město celé Mughalské říše, s perfektně zachovalými stavbami mughalské architektury.

Hlavní třídy města Jaipur přizpůsobené směrem sever-jih, východ-západ dosahují svojí šířkou až do výšky 34 metrů. Promyšlený systém vedlejších ulic, rozdělující město na okrsky se vyznačuje mnoha moderními prvky. V proslulém růžovém a starobylém designu města Jaipur, prozkoumáte slavné a přepychové paláce jako je např. nejobdivovanější královský harém z 18. století – Havá Mahal, přezdívaný jako Palác větrů. Praví se, že odtud mohly všechny místní ženy sledovat každodenní dění v ulicích.

Dále navštívíte také známá prostranství městských paláců Chandra Mahal a Mubarak Mahal a jenu z nejznámějších observatoří – Jantar Mantar se starobylými měřidly času a poloh hvězd.

Jaipur je označován jako nejzajímavější cíp Zlatého trojúhelníku Indie a proslulým místem, kde se dennodenně míjí shluky turistů. Řadí se jednoznačně do nejhezčích měst v celém Rádžastánu. Růžová barva, která podtrhuje krásu města a kterou je celé město natřeno symbolizuje pohostinnost a přívětivost.

Návštěvu do mohutného hradu Amber prozkoumáte podzemním tunelem do Tygří pevnosti, odkud se nabízí nádherné výhledy na město Jaipur. Také se zastavíte ve sloní vesnici, kde se starají o slony z celé Indie a užijete si náramnou podívanou na sloní koupel a jejich krmení.

Město Agra každý obdivuje pro jeho nejkrásnější světoznámou stavbu Taj Mahal, o kterém se vypráví, že byl postaven jako hlavní symbol z věčné lásky. Známý příběh, vyprávějící o samotném vznikuTaj Mahalu je již léta pro mnoho turistů dobře známý. Legenda, která popisuje smrt milované ženy mughalského panovníka Šádžahána při porodu jejich čtrnáctého dítěte praví, že král na její počest začal se stavbou dominantní hrobky, která byla hodna její oslnivé krásy.

Oslnivému a magickému kouzlu vycházejícího slunce v podvečer, u nedalekého břehu řeky Yamuny nad touto mramorovou stavbou se jen těžko vyrovná, kde jaká jiná historická památka. Krátká návštěva samotného městečka Agra vás zkrátka nezapomene oslnit svou poutavou atmosférou.

Celý pobyt pak zakončíte v srdci Himalájí, v oblastech s buddhistickou kulturou, známou též jako „Malý Tibet“. Necháte se zde unést duchovní atmosférou odlehlých míst, vydáte se objevovat krásy okolních hor a navštívíte nejvýznamnější památky v oblasti města Ladakh – Lehu.

Poznávání odstartujete návštěvou paláce v Lehu, městskými trhy a stúpy Shanti. Prozkoumáte tibetské monasterie na hřebenech okolních hor jako např. palác Shey, klášter Thinskey, klášter Hemis či muzeum Stock Palace.

Tu správnou duchovní atmosféru odlehlých míst nasajete díky návštěvě buddhistických klášterů Lamayuru a Alchi, s bohatou vysokohorskou scenérií a také u zajímavé zastávky, po cestě na magnetický kopec, o kterém je známo, že v perspektivě okolních kopců vypadají auta na silnici tak, jako když samy vzdorují gravitaci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: