CK Alvarez: To nejlepší z Barmy

CK Alvarez: To nejlepší z Barmy

CK Alvarez: To nejlepší z Barmy

Na příští sezónu si CK Alvarez připravila zbrusu nový zájezd do Barmy. Patnáctidenní zájezd To nejlepší z Barmy začíná 16. února a jak již vyplývá z názvu, nabízí pohled na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa této asijské země. Pro nadšence je v nabídce také prodloužená verze, začínající o 2 dny dříve v Hongkongu. Tato verze je exkluzivně nachystaná pouze na příští rok, protože v období realizování zájezdu probíhá nový Čínský rok.

Program kratší verze zájezdu začíná procházkou v bývalém hlavním městě Rangún, která bude pokračovat ještě následující den. Navštívíte v něm stometrovou zlatou pagodu Shwedagon, obří sochu ležícího Buddhy v Chauktatgyi nebo palác Karaweik na jezeře Kandawgyi. Další den přejedete do města Bago a vyjedete terénním autem k poutnímu místu Kyaiktiyo, na jehož vrcholu se nachází asi nejznámější barmská atrakce – pozlacený viklan na skále Golden Rock. Tam zažijete magickou atmosféru při západu slunce. Zde přenocujete, abyste ráno také mohli prožít východ slunce, a dokončit prohlídku komplexu.

Odpoledne přeletíte k jezeru Inle, kde vás další den čeká celodenní plavba po jezeře s návštěvou řemeslnických vesnic a plovoucích zahrad. Následující den se vydáte do dalšího z bývalých hlavních měst Mandalay, kde neopomenete navštívit mimo jiné královský palác obklopený vodními příkopy, pagodu Kuthodaw nebo pagodu Mahamuni. Dále vás čeká plavba po řece Iravádí až do města Mingun, odkud se přemístíte do města Sagaing, kde z vrcholu Sagaing Hill budete sledovat západ slunce. Navštívíte také královské město Amarapura a dokončíte prohlídku Mandalaye.

Opět nasednete na loď po řece Iravádí, odkud se dopravíte do nejúchvatnějšího místa Barmy, města Bagan. V něm navštívíte například pagodu Shwezigon, chrám Gubyaukgyi, nebo si můžete udělat výlet na kole či proletět se horkovzdušným balónem. V posledních dvou dnech budete objevovat nádhernou krajinu v okolí vrchol Mt. Popa, uděláte si výstup po stovkách schodů ke klášteru vysoko na skále a dokončíte prohlídku města Bagan. Přeletíte zpět do Rangúnu, kde budete mít poslední příležitost si doprohlédnout město a nakoupit suvenýry a vrátíte se zpět do České republiky.

V ceně zájezdu je zpáteční letenka do Rangúnu, místní přelety a doprava, plavby po jezeře Inle, do Mingunu i do Baganu, ubytování v turistických hotelech, cestovní pojištění, služby průvodce a informační materiály. Cena zahrnuje také snídaně, jinak se budete stravovat individuálně. S výběrem vám jistě pomůže zkušený a protřelý průvodce.

Celý program a informace k zájezdu si můžete přečíst na webu CK Alvarez.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: