Císař Challenge znovu začíná, přihlaste se do 21. března za snížené startovné

Císař Challenge znovu začíná, přihlaste se do 21. března za snížené startovné

Série závodů v přírodním víceboji dvojic začíná 9. dubna v Ostrově u Tisé prvním závodem Císař Spring Challenge. Dvojice absolvují trasu vedenou krajinou Labských pískovců.

Hlavní částí jsou dva orientační okruhy – 6 km běžecký a 30 km cyklistický – které propojují další disciplíny jako pískovcové lezení, bouldering, kanoe, lanové překážky nebo letní biatlon.

Druhý závod je Císař Summer Challenge, který se uskuteční 16. července. Na rozdíl od předešlých ročníků se závod bude tentokrát konat v malebném prostředí Českosaského Švýcarska, s hromadným startem na horských kolech v kempu U Ferdinanda v Srbské Kamenici.

Do třicet kilometrů dlouhého MTBO okruhu po stezkách a přírodních trailech jsou zařazeny disciplíny jako je kanoe (devět kilometrů dlouhá trasa Labským kaňonem), deseti-kilometrový trek s vloženou disciplínou – lanovkou, Via Ferrata a poslední závěrečná disciplína cross & tubing soutěskou. Závod je ideální příležitostí pro spojení sportovního zážitku s dovolenou. V okolí centra se nachází mnoho turistických stezek a krásných míst. Na své si přijdou jak rodiče, tak i děti.

Závodů se může zúčastnit opravdu každý. Série je určena pro rekreační i vrcholové sportovce, kteří mají rádi krásnou přírodu, dobrodružství, všestrannost a sportovní zážitek. Pokud se nějaké disciplíny neúčastníte, není nic ztraceno! Doženete to jinde. Každý závod je bodován a obdržené body jsou započítávány do celkového hodnocení celé série.

Poslední závod v sérii je první ročník pražského závodu Císař Prague Challenge, ve kterém budou spojeny disciplíny přírodní a městské. Závod se uskuteční 1. října a začíná hromadným startem. První disciplínou je běžecký cross parkem Stromovka s několika atraktivními překážkami. Po úspěšném splnění disciplíny závodníci absolvují dva základní okruhy. Prvním okruhem je orientační běh a kanoe s vloženou disciplínou lanové překážky. Druhým okruhem je třicet kilometrů dlouhá trasa na horských kolech, v rámci které se závodníci zúčastní dalších disciplín – Disc Golf, slaňování nebo orientační kolo. Závod povede severozápadní částí Prahy a účastníci se s frekventovanější dopravou dostanou do kontaktu jen výjimečně.

Všechny tři závody série spojuje kvalitní zázemí pro závodníky a afterparty s DJem, či živou hubou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: