HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

NOVINKY V NABÍDCE CESTOVEK

POSLEDNÍ DISKUSE

Island: Vyberte si zájezd podle svých představ

Reykjavík s vyhřívanými chodníky, lázeňský areál Modrá laguna u Grindavíku, park Skaftafell nebo ledové jezero Öskjuvatn jsou typickými lákadly ostrovního státu v severním Atlantiku. Magický Island by zkrátka měl navštívit každý milovník severské přírody.A co se nabízí?

Na bublající gejzíry, měsíční krajinu nebo ochutnávku skvělých islandských specialit láká cestovní kancelář Pangeo Tours. Nabízí hned několik zájezdů kombinovaných s turistikou. Na snad nejkrásnější místo Evropy se můžete dostat letecky, ale i lodí a pří té příležitosti navštívit i nedaleké Faerské ostrovy.

Mnoho cestovní kanceláří také nabízí kompletní poznávací okruh přes Island. Jednou z nich je i ESO TRAVEL. Pokud si vyberete právě jejich okruh ostrovem, uvidíte vodopád Gullfoss, národní park  Skaftafell, oblast Egilsstadir nebo jezero Mývatn.

Spoustu jedinečných zájezdů nabízí i CK Rajbas. Snad nejzajímavější je možnost sledovat Island z vlastního terénního vozu. Doprovázet vás bude zkušený průvodce a řidič, cestovka vám připraví itinerář, zajistí trajektové lístky a už jen na vás bude, jestli se rozhodnete absolvovat celou trasu společně s průvodcem nebo jen některou její část.

Na Island nezapomněla ani cestovní kancelář Kudrna. Za šestnáct dní na cestě stihnete významná islandská místa, koupání v termálních pramenech i nádherné túry.

Dva jedinečné zájezdy si letos připravila CK Livingstone. Pro ty, kteří mají volna jen jako šafránu, nabízí tzv. víkendové pohlednice z Islandu, tedy jen čtyř či pěti denní zájezdy, které jsou samozřejmě skvěle zorganizované a plné zážitků. Ti, kteří se chtějí o Islandu dovědět více, je připraven zájezd  se spisovatelem, hudebníkem, televizním moderátorem a autor knihy Sága o cestě na Island a dokumentárního filmu Islandská paměť Janem Burianem. Ten dokáže představit Island opravdu podrobně.

Projet Island terénním tartabusem a toulat se po jeho odlehlých turistických trasách můžete s CK Adventurou. V pestré nabídce této skvělé cestovky můžete najít třeba i silvestrovské pobyty plné jedinečně krásné zimní přírody odlehlého ostrova.

Zájezd za drsnou severskou přírodou si připravily ale i další cestovky. Další kombinaci Islandu a Faerských ostrovů si připravila CK Karavela. V tomto zájezdu obkroužíte celý Island hezky dokola.

Na Islandu je navíc mnoho příležitostí k lehké i těžší turistice a většina cestovatelů právě kvůli výletům do přírody na ostrov jezdí. Zájezdy plné turistiky nabízí třeba CK Poznání.

Krásných patnáct dní můžete na Islandu prožít i s CK Mundo. Projedete celé pobřeží a samozřejmě občas zabrousíte i do vnitrozemních částí ostrova.


13.05.2012, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Zamlouvání hostelů dopředu? Zbytečnost!