HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

NOVINKY V NABÍDCE CESTOVEK

POSLEDNÍ DISKUSE

V-TOUR: Expedice do Indického Ladákhu, Gruzie či na vulkán Damávand

V-TOUR: Expedice do Indického Ladákhu, Gruzie či na vulkán DamávandPříroda se nám probouzí k jarnímu životu, což je vždy jasným impulzem k plánování dovolené. Připravili jsme pro vás ochutnávku expedičních cest do Gruzie, Íránu a Indie:

Írán s výstupem na Damávand

Starodávná Persie patřila odpradávna mezi nejvyspělejší kouty planety. Během naší návštěvy se necháme okouzlit místní vzdělaností, přátelským přístupem obyvatel, perskými koberci, bazary s kořením a drahými kovy a v neposlední řadě orientální kuchyni. Hlavním cílem cesty je výstup na nejvyšší asijský vulkán Damávand (5 671m), navštívíme ale také historické město Isfahán (UNESCO).

Gruzie s výstupem na Kazbeg

Při návštěvě této nenápadné země ležící na východním pobřeží Černého moře vás nadchne romantická krajina rozeklaných hor, údolí, pohostinných obyvatel i vynikajícího vína. Bohatá historie, pestrá kultura a náboženská rozmanitost se zde odráží v řadě nádherných historických památek, kterými je země doslova protkána. Cílem cesty je po předchozí aklimatizaci jistě výstup na vrchol – Kazbeg (5047m).

Indický Ladákh s výstupem na Stok Kangri

Indický Ladákh vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou. Drsné podhůří Himálaje je protkáno údolími, ve kterých přímo září buddhistické kláštery vyzdobené modlitebními vlaječkami. Během 16denní výpravy prozkoumáme nejen bechderoucí vrcholy. Celý trek půjdeme pouze s malými batohy, veškeré zázemí včetně jídla budeme mít zajištěné. V případě příznivého počasí a dobré aklimatizace zakončíme náš pobyt v horách výstupem na šestitisícovku Stok Kangri (6 153 m), který bude zlatým hřebem našeho pobytu v Ladákhu. Při zpáteční cestě si také nenecháme ujít prohlídku hlavního města Indie, Dillí, kde budeme obdivovat majestátní koloniální architekturu a pestrou nabídku místních trhů.


05.04.2017, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Škoda každého neroztrhnutého pytle.