HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

NOVINKY V NABÍDCE CESTOVEK

POSLEDNÍ DISKUSE

V-TOUR: berberskými vesničkami k nejvyšším horám severní Afriky

V-TOUR: Berberskými vesničkami k nejvyšším horám severní AfrikyV-TOUR připravuje na březen expediční zájezd do Maroka, který vás zavede k nejvyšším vrcholkům severní Afriky. Přestože marocké čtyřtisícovky nejsou technicky obtížné, přechod Vysokého Atlasu ve vás zanechá hluboký dojem z vysokohorské přírody a života v tamních údolích. Obzvláště na jaře vynikne ostrý kontrast mezi svěže zelenými políčky lemovanými kvetoucími kosatci a různobarevnými horninami kolem. V nejvyšších partiích hor touto dobou ještě leží sníh, což celkový zážitek ještě umocní. 
První trek vede Červeným údolím řeky Tessaut, kde je v plánu aklimatizační výstup na vrchol Jebel Tignousti (3 900 m). Druhý týden strávíme v masívu vůbec nejvyššího vrcholu Vysokého Atlasu, kterým je Jebel Toubkal (4 167 m). 
Během treků se jde nalehko, neboť batohy se vezou na hřbetech najatých mul a o  žaludky všech dobrodruhů se po celý den stará domorodý kuchař.

Další informace o zájezdu najdete na webu CK V-TOUR.


18.08.2015, Vendula Pudelková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jediné čo v živote obmedzuje sú bariéry v našej hlave.....
Sponzorováno