HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

NOVINKY V NABÍDCE CESTOVEK

POSLEDNÍ DISKUSE

SANCHO TOUR: Poznejte Island díky nevšednímu mikrobusu 4 x 4

SANCHO TOUR: Poznejte Island díky nevšednímu mikrobusu 4 x 4Island je jednou ze zemí, kterou snad každý na světě vnímá jako „exotickou“. Nenajdete tady palmy, do zlata zbarvené domorodé krásky nebo nekonečné písečné pláže. Za výše zmíněný přívlastek může jeho izolovaná poloha, nevšední podnebí a předevšímvulkanické děje, které z Islandu dělají „ohnivý ostrov“.

Cestování Islandem vám ukáže opravdovou tvář této drsné a velmi málo osídlené země, která je rozlohou větší než Česká republika, ale obyvatel je tady 30x méně. Tato skutečnost má kladný vliv na panenskou a téměř nedotčenou přírodu, které si navíc Islanďané váží, a my bychom se od nich mohli v tomto směru učit.

Za jedenáct dní uvidíte Národní park Þingvellir, kde byl mimo jiné založen nejstarší parlament na světě, jezero Mývatn a jeho dech beroucí okolí, druhý největší evropský ledovec Vatnajökull, který pokrývá téměř desetinu Islandu, 33 metrů vysoký vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur či nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss. Opomenout nemůžeme ani „běžnou“ islandskou krajinu, která má na každém rohu nějakou tu sopku či gejzír.

Tahle dovolená je ideální pro dobrodruhy, kteří chtějí zažít něco nového a doslova být šokováni specifickou krajinou, kterou nabízí pouze ohnivý ostrov v zajetí ledu s názvem Island.

Dovolenou na Islandu vám bez organizačních starostí zařídí cestovní kancelář Sancho Tour.


09.04.2014, Petra Greifová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

nebát se a vykročit ....
Sponzorováno