Cestovatelský festival Kolem světa nabídne 12. a 13. března zajímavý program

Cestovatelský festival Kolem světa nabídne 12. a 13. března zajímavý program

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa.

O víkendu 12. – 13. března 2016 přivítá NÁRODNÍ DŮM NA SMÍCHOVĚ stovky návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu a dalších exotických zemí světa.

Tuktukem z Thajska do EvropyTuktukem z Thajska do Evropy

Exotic food court

Vedle osobního setkání s mnoha známými cestovateli a fotografy máte možnost na festivalu ochutnat také tradiční jídla z několika zemí světa. Ochutnáte uzbecké šašliky (hovězí špíz), thajský pikantní salát somtam ze zelené papáji s krevetami, pomalu vařené hovězí maso Penang Curry ve vydatném aromatickém arašídovém kari, africké koblihy, indické speciality, tradiční srílanské pšeničné placky kottu roty a nebo se seznámíte s šéfkuchařem japonské restaurace Planet Sushi a jeho uměním rolovat kvalitní sushi.

Lákadla v programu

Hlavním hostem festivalu je známý slovenský autor dokumentárních filmů Pavol Barabáš, který rád vyhledává příběhy odehrávající se v nepřístupné divočině, daleko od civilizace, kde se člověk dostává až na hranice svých možností. Má za sebou několik objevných expedicí v pralesích Nové Guinei, v jeskyních Venezuely nebo neobvyklých přechodů v Antarktidě.

Jaguár, foto: Petr SlavíkJaguár, foto: Petr Slavík

Zahraniční hosté L. Merz, R. Fernandes-Dandre a K. Koulakian vás jistě nadchnou přednáškou Tuktukem z Thajska do Evropy. Karen, Ludwig a Rémy byli obyčejní studenti z Německa a Francie, kteří studovali v Bangkoku a nebylo jim lhotejné životní prostředí, znečištěné smogem z místní dopravy. V Thajsku je totiž běžné přepravovat se tisíci hlučnými tuk tuky, které velmi znečišťují místní ovzduší. V hlavě se jim zrodil nápad na sestrojení ekologického tuk tuku na elektrický pohon s lithiovou baterií a solárními panely, který by dokázal ujet na jedno nabití až 350 kilometrů. S pomocí sponzorů a thajské továrny na výrobu těchto vozítek se jim plán podařilo uskutečnit. Navíc na nových vozítcích dojeli zpět domů.

Cestovatel a zakladatel festivalu Karel Wolf představí ve své nejnovější diashow na dvě desítky nejkrásnějších zemí světa, kde prožil nejsilnější cestovatelské zážitky. Pobyt v korunách stromů v pralese Laosu. Plavba historickým trojstěžníkem na Antarktidu. Jízda po silnici smrti v Bolívii. Plavba na voru po řece Beni v Amazonské nížině. Nejkrásnější safari v Namibii. Barevné pouště světa. Domorodá etnika v Etiopii. A nebo Norsko z ptačí perspektivy.

Kanada, Foto: Martina GebarovskaKanada, Foto: Martina Gebarovska

Nebude chybět ani projekce o Keni a Tanzánii Václava Šilhy, povídání fotografa Petra Slavíka o suchozemských predátorech planety či diskuse o digitálním nomádství.

Bohatý doprovodný program festivalu pak tvoří tradiční tance z exotických zemí, taneční a rukodělné workshopy, prezentace cizokrajných restaurací, ochutnávky dominikánského rumu nebo peruánských specialit.

Více informací o festivalu a přesný program naleznete na www.kolemsveta.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: