HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vypravte se skupinou dobrovolníků do Malého Tibetu na premiéře filmu Dobré úmysly

Vypravte se skupinou dobrovolníků do Malého Tibetu na premiéře filmu Dobré úmysly

Co vede lidi k tomu, aby pomáhali ostatním lidem? Pomáhá dobrovolník více pro svůj vlastní pocit nebo pro pocit toho, kterému pomáhá? Odpověď na tyto otázky se dozvíte na premiéře dokumentárního filmu neziskové organizace Brontosauři v Himalájích s názvem Dobré úmysly.Filmový štáb se v létě 2012 vypravil se skupinou dobrovolníků do Malého Tibetu vyučovat děti ve vesnici Mulbekh. Diváci díky tomu budou moci prožít únavu a radost dobrovolníků z jejich práce, očekávání před cestou, zážitky z výuky tamních dětí i z pobytu v tibetské komunitě. Společně s dobrovolníky se budou moci také zamyslet, co je to mezilidská pomoc a komu a jak jsou v průběhu pobytu prospěšní. Nakonec svým názorem na vzájemnou pomoc přispěje sám 14. Dalajláma.

Inspirací k vytvoření dokumentu byly organizaci zkušenosti z pořádání předchozích dobrovolnických ročníků. Záměrem filmu je podle jeho tvůrců umožnit zamyšlení nad fenomémen dobrovolnictví a umožnit všem zamyslet se nad tím co je mezilidká pomoc a jak může pomoci mě nebo ostaním. V rámci natáčení dokumentu realizovali Brontosauři v Himálajích také audienci dobrovolníků s 14. Dalajlámou, aby vyslechli Dalajlámův názor proč si lidi vzájemně pomáhají.

Premiéry proběhnou:

1. 3. 2016 ve 20:30, kino Světozor, Praha
3. 3. 2016 v 19:00, Kino Cineport, Ostrava
6. 3. 2016 v 19:00, kino Scala, Brno

Po premiéře dokumentu proběhne diskuze s režisérem, producentem a aktéry filmu a následná oslava ve foyer kina.

Pokud byste se chtěli do vesnice Mulbekh podívat na vlastní oči, přečtěte si více informací o možnostech dobrovolnictví s Brontosaury v Himalájích v článku HELP CAMP INDIE - LADAKH 2016.


22.02.2016, Barbora Trnková