HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Cestovatelské workshopy

Cestovatelské workshopy

Program připravujeme. Zde najdete některé z připravovaných přednášek a workshopů. Úplný program bude hotov v říjnu 2015.

Jan Rybář – focení na cestách

Focení na cestách. Rychlokurz fotografování

Jan Rybář, fotograf, vítěz Czech Press Photo
Vyrážíte na cesty a výlety s foťákem? A říkáte si, že by třeba ty fotky mohly být ještě o něco lepší, než minule? Pak neváhejte, a přijďte na tenhle hodinový (ale užitečný!) rychlokurz cestovatelské fotografie s Honzou Rybářem, známým novinářem a fotografem.

Jak se stát cestovatelem

Jak se stát cestovatelem?

David Švejnoha
Chystáte se na první cestu? Nevíte, kam jet poprvé, jak se připravit a co nepodcenit? Jak vyzrát na finty a zažít kultury opravdu do hloubky? Klidně se ptejte!

Lev

Jak vyfotit kocoura aneb tak trochu jiný workshop

Petr Slavík
Přijďte si poslechnout vyprávění profesionálního fotografa divoké přírody Petra Slavíka ofotografování velkých koček v těch nejkrásnějších koutech divočiny celého světa.

Kandy hinduistický chrám

Jak bezstarostně cestovat s dětmi?

David Gladiš, Karolína Gladišová, Kateřina Krejčová a Lucie Ernestová
Kam a jak cestovat s dětmi? Exotika? Hory? Žádný problém. Ptejte se rodičů, kteří z vlastní zkušenosti vědí na co si dát pozor a co naopak můžete pustit z hlavy.

hmyzí speciality


Kurz vaření: HMYZÍ SPECIALITY

Milan Václavík
Dá se ta exotická strava s nožičkami a krovkami jíst a jak to vlastně chutná? Na našem workshopu se naučíte hmyz připravovat a rovnou ho i ochutnáte. (Pro silné povahy :))

Indická kuchyně

Kurz vaření: INDICKÁ KUCHYNĚ

Pavel Hanák
Na kurzu vás zavedeme do tajů indické kuchyně a poradíme, jak na přípravu typických jídel. Připravte si mlsné jazýčky, na všechny se dostane ochutnávka.

Očkování


Exotické nemoci na cestách

doc. Rastislav Maďar, guru cestovní medicíny a filantrop
V posledních letech narůstá počet českých cestovatelů směrujících do méně vyspělých oblastí světa a s nimi i spektrum zdravotních rizik, se kterými se potkávají.

Jižní Amerika


Jižní Amerika: moderovaná diskuse

Pavel Svoboda, Honza Brotánek a Jana Troupová
Chystáte se do Chile, Peru, Bolívie nebo Kolumbie? Chcete vědět, jak se dostat nejrychleji k Machu Picchu, znát nejhezčí trek v Bolívii nebo poradit s nejlepší dobou návštěvy Patagonie?

Ptejte se 3 zkušených cestovatelů a „chodících průvodců“.

Blízký východ


Blízký východ: moderovaná diskuse

Ivan Brezina, Jiří Kalát a Martin Mykiska
Chystáte se do Turecka, Ománu nebo jiné země Blízké východu? Chcete vědět, kde v Turecku zajít na nejlepší kebab, kdy je nejlepší navštívit Jeruzalém nebo poradit se bezpečnostní situací?

Ptejte se 3 zkušených cestovatelů a „chodících průvodců“.

Jihovýchodní Asie


Jihovýchodní Asie: moderovaná diskuse

Lucie Ernestová, Katka Smolová a Katka Krejčová

Chystáte se do Indonésie, Laosu, Thajska nebo jiné země jihovýchodní Asie? Chcete vědět, kolik tam co stojí, které místa nevynechat, jak je to s bezpečností nebo jak spolehlivá je v místě doprava?

Ptejte se 3 zkušených cestovatelů a „chodících průvodců“.

Jižní Asie


Jižní Asie: moderovaná diskuse

Topi Plgula, Vlaďka Svitáková a Eva Palátová

Chystáte se do Nepálu, Indie či na Srí Lanku? Chcete vědět, jak získat permit na trek, jak funguje doprava z Bombaje do Dillí, jak chutná čaj na ulici nebo kolik si naspořit před cestou?

Ptejte se 3 zkušených cestovatelů a „chodících průvodců“.

A Poklepání základního kamene - červen 2013


Jak se léčí v rozvojovém světě

doc. Rastislav Maďar, guru cestovní medicíny a filantrop
V náročných podmínkách afrického venkova plníme celou řadu úkolů, především všakléčímei pacienty se širokým spektrem diagnóz a bojujeme s dětskou podvýživou.


Sex v pěti dílech světa

Miloslav Stingl, cestovatel, etnograf a spisovatel
Kolik poloh znali staří Římané? A jaké taje skrývají předsvatební rituály některých afrických národů? Miloslav Stingl přednáší o lidské sexualitě napříč kontinenty.

Program připravujeme. Zde najdete některé z připravovaných přednášek a workshopů. Úplný program bude hotov v říjnu 2015.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: