HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

POLÁRNÍCI


Adolphus Washington Greely - vůdce tragické výpravy na sever

Smutný konec měla velká výprava na sever. Ani její vůdce Greely nezabránil smrti hladem a kurdějemi většiny účastníků. Sám ale přežil a vydel svůj deník z hrůzostrašné cesty.

Albert Peter Low - cestovatel po Labradoru

Pořádný průzkum Labradorského poloostrova proběhl až  díky kanadskému geologovi Albertu Lowi. Svými úspěchy si vvsloužil vůdčí pozici ve výpravě do Antarktidy.

Alexandr Fjodorovič Middendorf - expedice na sever Ruska

Ruský přírodovědec, který více prozkoumal a přinesl nové poznatky z nejsevernějšího poloostrova Asie - Tajmyru. zabýval se studiemi věčně zmrzlých oblastí.

Alexej Fjodorovič Trešnikov - sovětský polárník ve vnitru Antarktidy

Jeden z nejvýznamnějších polárníků, který učinil objev podmořského hřbetu rozdělující Severní Ledový oceán na dvě části. A.F. Trešniikov byl velitelem expedice, která jako první pronikla do hlubokého nitra Antarktidy.

Arien Gelache de Goméry - Belgičan na Antarktidě

Pokus o dosažení jižního magnetického pólu byl sice nedokončen, ale i přesto výprava Belgičana Goméryho přinesla velké objevy.

Bertrand Imbert - polárník

Dvou velkých výprav na Antarktidu se účastnil Francouz Imbert. Poznatky jeho expedičních skupin byly různé - od zajímavostí o tučňácích po polohu jižího pólu.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Jak otestovat nového partnera/ku? Cestuj s ním!