HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

OBJEVITELÉ AMERIKY


Abúbakar II.: král Mali v Americe před Kolumbem?

Jednou z výprav podniknutých dávným králem Mali byla plavba do Ameriky. Tedy tak to dnes tvrdí skupina maliských vědců.

Aimé Goujaud Bonpland - spolupracovík Humboldta

Francouzský botanik dlouho pobýval na území Jižní Ameriky. Do Evropy přivezl velké sbírky botanického bohatství z této neprobádané země.

Albert Peter Low - cestovatel po Labradoru

Pořádný průzkum Labradorského poloostrova proběhl až  díky kanadskému geologovi Albertu Lowi. Svými úspěchy si vvsloužil vůdčí pozici ve výpravě do Antarktidy.

Alessandro Malaspina di Mulazzo - nové objevy španělské expedice

Italský důstojník velící expediční flotile, která přinesla řadu nových objevů z Jižní Ameriky. Bojoval za práva obyvatel španělských kolonií.

Alexander von Humboldt - zakladatel fyzické geografie a biogeografie

Němce Huboldta známe daleko více jako přírodovědce než jako cestovatele. Proto je nutné zdůraznit, že všechny jeho vědecké poznatky vycházely z dlouhých cesty po Jižní Americe či carském Rusku. Vědec dovezl tisíce exemplářů, které pak do konce života zpracovával.

Alfred Russel Wallace - badatel v Amazonii

A.R. Wallace se díky svým objevům zaslouží na poli vědy velké uznání. Objevitel několika druhů rostlin i živočichů sepsal o svém putování knihu. Díky vlastním poznatkům vytvořil systém rozdělní světa do zoogeografických oblastí.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Good price and good quality!
Sponzorováno