HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

OBJEVITELÉ AMERIKY


Abúbakar II.: král Mali v Americe před Kolumbem?

Jednou z výprav podniknutých dávným králem Mali byla plavba do Ameriky. Tedy tak to dnes tvrdí skupina maliských vědců.

Aimé Goujaud Bonpland - spolupracovík Humboldta

Francouzský botanik dlouho pobýval na území Jižní Ameriky. Do Evropy přivezl velké sbírky botanického bohatství z této neprobádané země.

Albert Peter Low - cestovatel po Labradoru

Pořádný průzkum Labradorského poloostrova proběhl až  díky kanadskému geologovi Albertu Lowi. Svými úspěchy si vvsloužil vůdčí pozici ve výpravě do Antarktidy.

Alessandro Malaspina di Mulazzo - nové objevy španělské expedice

Italský důstojník velící expediční flotile, která přinesla řadu nových objevů z Jižní Ameriky. Bojoval za práva obyvatel španělských kolonií.

Alexander von Humboldt - zakladatel fyzické geografie a biogeografie

Němce Huboldta známe daleko více jako přírodovědce než jako cestovatele. Proto je nutné zdůraznit, že všechny jeho vědecké poznatky vycházely z dlouhých cesty po Jižní Americe či carském Rusku. Vědec dovezl tisíce exemplářů, které pak do konce života zpracovával.

Alfred Russel Wallace - badatel v Amazonii

A.R. Wallace se díky svým objevům zaslouží na poli vědy velké uznání. Objevitel několika druhů rostlin i živočichů sepsal o svém putování knihu. Díky vlastním poznatkům vytvořil systém rozdělní světa do zoogeografických oblastí.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen ten, kdo se odváží jít dál než ostatní, se dozví, jak daleko může doopravdy jít.