HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

OBJEVITELÉ AFRIKY


Abú Abdalláh Muhammad Ibn Battúta - cestovatel z Maroka

Neuvěřitelných sto dvacet tisíc kilometrů ušel marocký cestovatel. Nejprve se vydal do Mekky, pak se dostal i do Číny a Indie. Procestoval také některé africké oblasti.

Abú Bakr as-Sádik - Z otroka cestovatelem

Jamajku, Kongo i dnešní Mali procestoval africký cestoval, který žil dlouho dobu v otroctví. Jako jeden z prvních se také pokusil projít napříč Saharou.

Adamsonová Joy: ochránkyně čtyřnohých obyvatel Afriky

 

(Friederika Viktoria, rozená Gessnerová, 20. 10. 1910 Opava, † 3. 1. 1980, národní park Shaba, Keňa) – ochránkyně přírody, spisovatelka, výtvarnice

Ahmad Bej Hasanajn - Egypťan cestuje po Africe

O poslední nedostatky na africké mapě se ve dvacátém století postaral Egypťan Hasanajn. Podnikl dvě velké cesty - nejprve jako průvodce, později sám za poznáním.

Alexander Gordon Laing - do nitra Afriky

Prvním Evropanem, jenž se v moderní době dostal do bájného Timbuktu, byl Brit Laing. V Africe se jako jeden z mnoha snažil vyřešit záhadu pramenene Nilu.

Alexander Mackenzie - obchodník s kožešinami

Za kožešinami se do Severní Ameriky vydal Alexander Mackenzie. Později ale začal prozkoumávat nová místa a přinášet poznatky o geografii.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Kam se nedá autem, busem vlakem, tam lze pěšky nebo na bicyklu...